MBDD'den'Beka' açıklaması.. Milli Şuurla Cumhur İttifakını destekliyoruz

Milli Birlik ve Düşünce Derneği genel merkezi yayınladıkları basın açıklamasıyla Cumhur İttifakını desteklediklerini duyurdu.

Milli Birlik ve Düşünce Derneği tarafından yayınlanan basın açıklaması şu şekilde;

"Kıymetli basın mensupları

Tarihi tüm Cihan'a barış huzur ve nizam temin etmiş olan , kaderi ise taşıdığı sancağı bir an dahi olduğu yerden milim aşağıya indirmemek uğruna canhıraş mücadele vermek olmuş Büyük Türk Milletinin fertleri olmanın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkında olarak , düstur edindiğimiz Devletçilik anlayışı ile ülke olarak darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde ''CUMHUR İTTİFAKI''nınyanında olduğumuzu bildiririz.

Malumunuz bir ulusun geleceğini teminat altına alması için gerekli olan şartların başında gelen siyasal istikrarın temini ve tesisi, ülkemizin kuruluşundan 2000'li yıllara kadar bir türlü mümkün olmamıştır.

Gerek içimizde barındırdığımız batı menşeli siyasal vb. grupların nifak tohumlarını serpmesi gerekse onların ana sponsoru olan batı bloğunun okyanus ötelerinden palyaçoluk yaptırdığı mahlukatın (FETÖ) nün ve kontrolünü yine aynı şer güçlere teslim etmiş bazım sözde cemaatlerin refaha kavuşmamıza engel teşkil etmek adına sürdürdüğü misyoner çalışmalar apaçık bir şekilde ortadadır.

Bağımsızlığı uğruna bedel ödemeyi şeref saymış, istikbal uğruna ise kadınıyla, çocuğuyla,genciyle, yaşlısıyla yıllarca cephelerde dur durak bilmeden savaşmış gelenekçi yapısıyla köklü geçmişe sahip bir toplumun mensupları olarak , o günlerden bugünlere üzerinde plan yapılmaktan bir an dahi vazgeçilmemiş erozyona ve yıkıma uğratılmak istenildiğimizin de bilincindeyiz.

Kuruluşumuzdan 2000'li yıllara kadar bir çok ekonomik-sosyal yaptırıma, darbeye, muhtıraya maruz bırakılan milletimiz yaşadığımız bugünlerde de deri değiştirmiş aynı el tarafından geçmişe döndürülmeye çalışılmaktadır.

Amacın aynı fakat yöntemlerin farklılaştığı bu günlerde kritik bir seçim sürecinin arifesindeyiz. Genelden özele indirgemek gerekirse Sakarya ilimizde ki 31 Mart Yerel Seçimlerine dair adaylar genelde ki senaryoyu anlamakta yol göstericidir.

Sakarya özelinde , Sözde Millet İttifakının özellikle bazı ilçe adaylarının bir çok bilinmeyenle dolu olması, Güçlü ve Büyük Türkiye idealimizi her fırsatta yıkma arzusunu içinde barındıran ne idiü belirsiz grupların kullandığı söylemlerle birebir örtüşen söylemlere sahip olmaları aynı zamanda onların çizdiği çerçevede politika üretiyor olmaları bizleri son derece rahatsız etmekte olup bu açıklamayı yapmamızı mecbur kılmıştır.

Başta halen Fetö zihniyetiyle sinsice hayatını idame ettirenlerin, faaliyette bulunanların ve Fetö gibi zemini bozuk bazı cemaatlerin, siyasi partilerin, stkların,siyasi parti yöneticilerinin bu dönemde takındığı tavrı iyi incelemekle mükellefiz.Tanıklık ettiğimiz bu dönem ve yapmış olduğumuz açıklamamız kesinlikle siyasi kutuplaştırmak hedefli olmayıp tam olarak Milli ve Yerli hassasiyete sahip olanlar ile konjonktüre göre şekil alanların filtrelenmesini öngörmektedir ve 31 MART 2019 tarihi bu sebeple kritikleşen bir dönem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türk milletinin fertleri olan bizlerin siyasi manada yegane arzusu Milli hassasiyeti süt kadar ak-pak olan şahsiyetlerin bulunduğumuz coğrafyanın yöneticileri olmasıdır.

Umutla baktığımız ve beklediğimiz geleceğimizin var olduğunu hatırlatarak, yarınların kardeşlerimize evlatlarımıza birer miras olarak kalacağını bu mirası da sorunsuz onlara teslim etmemiz gerektiğinin vazifemiz olduğunu herkes bilmelidir.

Bir yanda Devlet bekası adına bir araya gelerek Sayın Devlet Bahçeli'nin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın oluşturduğu Cumhur İttifakı'nı ,bir yanda ise batı bloğunun emir ve doğrultularıçerçevesinde politika oluşturup, yürüten görünürde CHP ve diğerlerinin arka plandagizli müttefiklerinin de katkısıyla oluşturulan Sözde Millet İttifakı'nı görmekteyiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ve Sayın Devlet BAHÇELİ'nin karşı karşıya kalacağı tahmin edilen tüm olumsuz tepkilere rağmenbahsi geçen kaygılar doğrultusundabir araya gelmeleri Büyük Türkiye bekası ile dertlendiklerinin önemini bir kez daha ortayaçıkarmış olup, ben değil biz ilkesiyle sergilenen onurlu duruşun ne olduğunu gözler önüne sermektedir.

Böyle bir tablonun gerçekliği tartışılmazken öte yanda beka yahut vb. kaygıya sahip olmayanların kendilerini Sözde Millet İttifakı adlandırması da tam ifadeyle ironidir.

Yaptığımız açıklamanın gayesine izah etmek gerekirse de kesinlikle polemik çıkarmak değil, şahsi menfaat gözetmeksizin oluşmasından son derece rahatsızlık duyacağımız , toplumumuza sirayet edebilecek derin sorunları engellemek istememizin tezahürüdür.

31 Mart Yerel Seçimine adım adım yaklaştığımız ve Türkiye siyasal hayatının en kıvrımlı günlerine tanıklık ettiğimiz bugünler de ;

Bilinmeyenlerle dolu Sözde Millet İttifakının yanı sıra Cumhur İttifakını oluşturan Siyasi partilerden biri olan AK Parti'nin içerisinde ki muhalif kanadın Ulusal Geleceğimiz adına önem arz eden 31 Mart Yerel Seçimine verdiği tahribatta değinmeden geçemeyeceğiz.

Ben değil Biz geleneğimizin zıttı istikametinde hareket eden kim olursa olsun nereye mensup olursa olsun ana vazifemiz olan Milli Müdafaa ve İstikbal misyonumuza gölge düşürdüğü aşikardır.

Kendisine ''DEVLETÇİLİK'' anlayışını düstur edinen bizler, milletimizi geçmişin o bataklığına geri çekmeye çalışanlara karşı kesinlikle geri adım atmayarak , ülkemizin tekrar o karanlık günlere mahkum bırakılmasına müsaade etmeyeceğiz.

783.562 km² alanıcemaat kisvesine bürünmüş FETÖ gibi hain oluşumların veyahut ipinin kimin elinde olduğu olduğu belli olmayan zümrecikerinyöneteceğini düşleyenler hayal kırıklığına uğrayacaklarını bilmelilerdir.

Makam uğruna çıkar uğruna bir yerde var olma uğruna kirli ittifaklarda yer almayı meşru görenlere Merhum Mehmet Akif'in yazdığı İstiklal marşımızın bir dörtlüğünü hatırlatıyoruz.

Bastığın yerleri 'toprak!' diyerek geçme, tanı:

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı

Ve diyoruz ki her şartta her durumda Bekamız adına, Milli Şuurla yapmamız gereken ne ise tereddütsüz yapmak, üzerimize düşen her vazifeyi layıkıyla yerine getirmek asli görevimizdir.

Tüm bu hassasiyetlerden dolayı 31 MART 2019 yerel seçimlerinde yüce milletimizden siyasi görüşleri bugüne dek ne olursa olsun dış mihrakların oyunlarına DUR demesini bekliyoruz.

Bu bağlamda 31 MART 2019 Yerel Seçimlerinde Sayın Devlet BAHÇELİ'yi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın tensipleriyle oluşturulan Cumhur İttifakını destekliyoruz.

MİLLİ BİRLİK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL MERKEZİ"

17 Mar 2019 - 15:23 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.214.498 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.

36

sezgin yolaç - Ya ne şuurundan bahsediyorsunuz arkadaş genel başkanın ve yanındaki bi kaç kişi var her yerde ahkam kesiyorlar.yusuf abilerinin yanından ayrılmıyorlar.dernek çatısı altında el altından götürüyorlar kalkmışsınız şuurdan bahsediyorsunuzz.milli şuur milli paraya dönmüş sizi kurtçuklar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
35

SerdivanlıKemal - Ak partini sevdalısı kamufulajınına sığınan fırsat kollayanların Ayhan gibilerin Davut gibilerin farkına varılmalıı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
34

süleyman başak - bu derneği ayhan kurmadı mı yeni oluşumcu ayhan.o zaman akpli görünen bu dernek yeni parti kurulduğjnda bunları da alır yanına.nasılsa sözde milliyetçileri sever ayhan.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
33

SerdivanlıKemal - Ak partini sevdalısı kamufulajınına sığınan fırsat kollayanların Ayhan gibilerin Davut gibilerin farkına varılmalıı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
32

Gençliğin Sesi - Milli Birlik ve Düşünce derneğine bu kararı için helal olsun demekle beraber bu davranışınızın STKlara örnek olmasını temenni ederiz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
31

sezgin yolaç - Ya ne şuurundan bahsediyorsunuz arkadaş genel başkanın ve yanındaki bi kaç kişi var her yerde ahkam kesiyorlar.yusuf abilerinin yanından ayrılmıyorlar.dernek çatısı altında el altından götürüyorlar kalkmışsınız şuurdan bahsediyorsunuzz.milli şuur milli paraya dönmüş sizi kurtçuklar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
30

Türkiyem - Türkiye için alınan bu ittifak gücüne desteğiniz çok iyi olmakla beraber elinizden gelen bu dayanışma ve sağduyunuz için teşekkür ederiz, STK olarak örnek bir hareket sergilediniz, selam olsun Milli Birlik Ve Düşünce Derneğine

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
29

Serdivanli Mehmet - Erdem bey akpli siyasetciler istediginiz jadar jivranin Serdivana Zafer geliyo

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
28

Eski Açık - Helal olsun, hiçbir siyasi ranta kapılmadan üslubu bozmayan ve çizgisinden şaşmayan bir gençlik, Erdem Ercan ve neferlerine bu yolda Allah yardımcıları olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
27

oğuz karaca - şimdi bırakın milli şuuruda zafer kazan kazanırsa bu derneğin hali nolacak.serdivandaki derneklerini kapatır mı acaba.zafer kazan bunları beslemez.ama zafer KAZAN kaldırırsa kazanın altında da kalabilir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
26

Kerem - Açıklamı da ak partinin içinede değinilmiş gözümün önüne hemen Ayhan sefer üstün ve ahalisi geldi

Ak parti bu süreci geçirirken inşallah bunları not ediyordur

Düne kadar yaşa pahidaşım diyenler eski vezirlere acaba yeni padişah olabilir mi diye bakıyorlar ve umut besliyorlar

Devlet bekası arkadaşlar mühim olan devlet bekası

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
25

Eski Açık - Helal olsun, hiçbir siyasi ranta kapılmadan üslubu bozmayan ve çizgisinden şaşmayan bir gençlik, Erdem Ercan ve neferlerine bu yolda Allah yardımcıları olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
24

Gönüllerde Birlik - Milli duygulara vesile olan bu Stk?nın herkese örnek olan bu davranışından ötürü Şükran?larımızı sunarız, vatana millete hayırlı evlat olan dernek üyelerinin bu yolda daim olmaları dileğiyle.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
23

Serdivan Sakini - Dernek olarak verdiğiniz karar önceki seçimlerde de olduğu gibi vatana uygun, milli şuur ve iradeye yönelik bir hareket olmuştur, minnettarız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
22

Adapazarlı - Sakarya?nın önde gelen Stk?larından olan derneğe yakışır bir davranış, yakışır bir hareket ve doğru alınan bir karar olmuştur. Siz baki olduğunuz sürece Sakarya emin ellerde, vatan millet ise sağlam temellerde olacaktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
21

Vatan Millet Sakarya - Dernek olarak bu kararınız, kuruluş amacınıza ve yapınıza uygun, en önemlisi Lideriniz Muhsin Yazıcıoğlu fıtratına göre hareket etmenizden hoşnutuz, vatana millete hayırlı olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
20

Milli Irade - Milli Birlik ve Düşünce Derneğinin bu tutumu ve anlayışlı iradesi ülkemize her daim kazanç sağlamıştır, vatana millete hayırlı ugurlu olması dileğiyle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
19

Cumhur Ittifaki - Milli bir şuur anlayışına sahip olan bir derneğe yakışan da budur, Ülkemiz olarak zorlu günlerde bu davranış ve anlayışınız hep daim olması dileğiyle.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
18

hasan demir - Çookkk şaşırdımmm. Büyükkk süprüz oldu .Ne işe yarayan dernek beslendiği yeri destekler. asalaklar gibi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
17

Kazım İnanç - sözde millet ittifakı demişsiniz.MİLLET iTTİFAKI bu ülkenin gerçeğidir arkadaşlar.ülkenin her yerinde sizleri hezimete uğratacağız.utanacaksınız bunları dediklerinize.erdem ercan ve saz ekibi kimin/kimlerin yüzüne bakabilecek.büyükşehirde cihan kolip, serdivanda zafer kazan. şimdiden tebrik edebilirsiniz hatta bu kişilere yanaşın bence

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
16

ak gönüllü - sizleri bu davranışınızdan ve duruşunuzdan dolayı kutluyorum.devletin bekası için her zaman duruş sergilediniz.evet sizleri kurulduğunuzdan beri takip ediyorum çok iyi faaliyetler yaptınız.15 temmuzda, 16 nisan da duruşunuzu yaptıklarınızı inkar eden kördür.hatta ve hatta üniversitede bile bizlerin mensup olduğu ak gönüllülere tek başlarına hayatta göremeyeceğimiz konsey başkanlığını yaşattınız.Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
15

adnan memiş - milli irade çok sallama.biz kimin ne olduğunu çok iyi biliriz.sanal klavyecilikte yapmıyoruz.her zaman gelir çayınızı da içeriz muhabbetinizi de dinleriz.mesele bunlar değil, mesele sizlere olan güvenimizi sarsmanız.ne diyelim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
14

alperen - Rahmetli Muhsin Yazıcığlunun kemiklerini SIZLATIYORSUNUZ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
13

Tozkoparan - Siz ancak kahvehanelerde ......... büyütüp vatan kurtarırsınız. Bilim, eğitim, çalışma hak getire. .........

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
12

Arabacı Alanı - Bu çırpınışlar boşuna 1 Nisan sabahı zaferle uyanacağız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
11

Serkan - Burada Erdem Ercan'ın Adamlığını sorgulayan yorumcu arkadaşlar, kendimize şunu sorun bu adamın etrafında hep gencecik vatan sevdalısı bir kitle var ( yetişkin kısmına girmeyin oradan çıkamazsınız) acaba benim etrafımda kaç kişi var...? Sıkışınca yada istediğimde Bir işaretimle kaç Dostum yanımda olur...?

Ben size şunu söyleyeyim sizin küçüklediğiniz adamın bir işaretiyle yüzlerce seveni yanına dikilir...

Köstek olmak yerine Sakaryalı bir adam Sakarya?dan bir yol açmış yola çıkmış destek olun, herkesin siyasi görüşü farklı olabilir vatan sevdası varsa ve adamsa siz buna bakın..

Allah var gam yok...

Kardeşim yolun hep açık olsun..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
10

Selim Çalık - Gerçek hayatta iki kelimeyi bir araya getiremeyen çapsızlar sanal alemde boy gösterir olmuş !

Gecesini gündüzüne katan ve çıkarı olmadan vatan, millet aşkı ile yoğrulmuş gençlerden oluşan derneğin öncelikli hedefi Türk örf, adetlerine uygun hareket ederek şanlı tarihini ve dinini gelecek nesillerimize en iyi şekilde aktarabilmektir.

Haddini aşarak ithamlarda bulunanlara son olarak diyeceğim;

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.. !

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
09

adem gürcan - hehe anlatın anlatın iyi oluyor.yusuf abinizde sıkıntımı var çıkmışsın algı yapıyonuz.rahat olun zafer kazan insaflı vicdanlı adamdır ben konuşurum size dokunmaz :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
08

Selim Çalık - Gerçek hayatta iki kelimeyi bir araya getiremeyen çapsızlar sanal alemde boy gösterir olmuş !

Gecesini gündüzüne katan ve çıkarı olmadan vatan, millet aşkı ile yoğrulmuş gençlerden oluşan derneğin öncelikli hedefi Türk örf, adetlerine uygun hareket ederek şanlı tarihini ve dinini gelecek nesillerimize en iyi şekilde aktarabilmektir.

Haddini aşarak ithamlarda bulunanlara son olarak diyeceğim;

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.. !

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
07

Selim Çalık - Gerçek hayatta iki kelimeyi bir araya getiremeyen çapsızlar sanal alemde boy gösterir olmuş !

Gecesini gündüzüne katan ve çıkarı olmadan vatan, millet aşkı ile yoğrulmuş gençlerden oluşan derneğin öncelikli hedefi Türk örf, adetlerine uygun hareket ederek şanlı tarihini ve dinini gelecek nesillerimize en iyi şekilde aktarabilmektir.

Haddini aşarak ithamlarda bulunanlara son olarak diyeceğim;

İki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok.. !

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
06

FATİH GÜR - Kimse klavye üstünden vatanseverlik yapmasın siz 15 temmuz akşamı perdelerin altında sakklanıp hainliği izlerken bilmeden tanımadan çamur attığınız ERDEM ERCAN ve kardeşleri MBD ailesi canını hiiçe sayarak tanklara hainlere göğüs gerdiler o yüzden klavye üstünden kelime kaşarlığı yapmasın kimse aklında soru işareti olan gitsin çay içsin o dernekte sorunlarını dile getirsin hee birde Ak partinin çatısı altına yatıyor diyorlar ya kanıt olmadan kimse konuşmasın bu insanlar canını dişine katıyor gençliğe sahip çıkıyor ama size kolay geliyor çamır at izi kalsın demek şu yeryüzü er meydanı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
05

Sakaryali - 0.1 bile etkiniz yok tırı vırıdan besleme dernek

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
04

Milli Irade - Milli Birlik ve Düşünce Derneğinin bu tutumu ve anlayışlı iradesi ülkemize her daim kazanç sağlamıştır, vatana millete hayırlı ugurlu olması dileğiyle

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
03

Mahoni - Mafia .. Beslendiğiniz yeri destekleyeceksiniz tabi başka seçeneğiniz yokki. Avrupada gençler üretiyor siz boş gezenin boş kalfaları. Bırakın bu işleri artık. Denizin dibi göründü.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
02

Mali - Zafere hazirlikli olun 31 mart gecesi Geliyoruz .... erden ercan a bu aciklamayi yakistiramadim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23
01

Nankor - Adini ve varlığını ilk defa duyduğum ve sonrasında bir dizi küçük araştırma ile rahmetli Muhsin Yazicioglu'nun kemiklerini sızlatan bir oluşum olduğunu ögrendigim bu manasiz derneğin herhangi bir tarafa verdiği desteğin sahsim adına hiç bir ehemmiyeti yoktur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 15:23Anket Sakarya'ya hayvanat bahçesi yapılsın mı yapılmasın mı?