CHP'li Güler: 'Tehdit telefonları alıyoruz!'

CHP Sakarya İl Tarım Komisyonu Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Burhan Güler parti binasında yaptığı basın toplantısında gizli numaralardan tehditler aldıklarını öne sürdü.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği basın toplantısında Adapazarı Belediyesi'ne ve bazı MHP'li Meclis Üyelerine sorular yönelttiklerini hatırlatan Güler, "Bu sorularımız ve açıklamalarımız sonrasında üstü kapalı tehditlerle bizleri caydırmaya teşebbüs etmişlerdir. Gizli numaradan yapılan aramalarla hak arayışımızı baltalamak, sindirmek istemişlerdir. Biz buradayız. Cumhuriyet Halk Partisi burada. Bilsinler ki hiçbir baskı ile bizleri yıldıramayacaklardır" dedi.

SANGARİUS ile ilgili şartnamenin alınan karara uygun olup olmadığını sorduklarını da hatırlatan Güler, "Bize sadece hiçbir usulsüzlük yok dediler. Daha önce birileri zengin oldu, iş tamamlanamadan, milyonlar orada duruyorken firmalara ne kadar ödeme yapıldı? Bir başka dikkatimizi çeken husus ise iddialarımıza cevabı Belediye Başkanları veremiyor. Ortaya bir fedai atlıyor ?Efendim öyle değil böyle' diyor" şeklinde konuştu.
Tabelalardan TC ibaresinin kaldırılmasına da değinen Güler açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Bildiğiniz üzere son zamanlarda kurumların tabelalarından TC ibaresinin kaldırıldığına yönelik bir gündem söz konusu. Milletimizin tepkisinden ötürü konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanı bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Bu açıklamanın özeti, TC ibaresinin kaldırılmadığı, ibarenin kurum logolarının içinde var olduğu idi. Bizim ve milletimizin merak ettiği husus şudur; şimdiye kadar tabelalarda bulunan TC ibaresi, önceden alınmış karara rağmen neden İmralı canisi, bebek katili ile yapılan görüşmelerin zamanında uygulamaya alınmıştır? Gizli kapılar ardında yapılan görüşmeler halkımızın her an endişe duymasına neden oluyor. İşte en net örneği de konuya karşı milletimizin verdiği büyük tepkidir.
Biz bunların bir algı yönetimi olduğunu biliyoruz. Bugün geri adım atmak zorunda kaldılar fakat emin olun, hiç olmadık bir zamanda üç adım ileri atmak isteyeceklerdir. Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu Cumhuriyet kolay kurulmadı. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında dahi halkın Cumhuriyetini kutlamasına engel olmak isteyenler, dağdan davul zurna ile inenlere hepinizin bildiği gibi göz yummuşlardır. Milletimiz gereken cevabı kendilerine verecektir."

18 Nisan 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?