Adil Öksüz'ün Akyazı'da saklandığı o geceyi anlattı

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Cevat Yıldırım, savcılık ifadesinde damadı Adil Öksüz'ün evinde saklandığı o geceyi anlattı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM
Azim ÇELİK'in özel haberi

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması(FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Adil Öksüz'ün kayınpederi doktor Cevat Yıldırım hakkında Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı.
Tutuklu doktor Cevat Yıldırım, Yıldırım'ın tutuklu bulunan kızı emine Şennur Şen, ve oğlu Ali Sami Yıldırım'ın iş ortağı Murat Albayrak hakkında 'Terör örgütüne üye olmak' suçundan hazırlanan iddianame Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından incelenerek kabul edildi.

BU HABERLE İLGİLİ

18 sayfadan oluşan 3 sanıklı iddianamede tutuklu Cevat Yıldırım'ın, darbe teşebbüsünün kilit ismi sözde Hava Kuvvetleri İmamı damadı firari Adil Öksüz hakkındaki ifadeleri yer aldı.
Adil Öksüz'ün evinde

saklandığı geceyi anlattı

Cevat Yıldırım'ın damadı Adil Öksüz'ün serbest kaldıktan sonra Akyazı'daki evine gelip saklandığı geceyi anlattığı iddianamede,"Şüpheli Cevat'ın Fetö terör örgütünde üst düzey görev alan ve hakkında yakalama kararı bulunan Adil Öksüz'ü darbe teşebbüsünden sonra ikametine aldığı, bir gece ikametinde kalmasını sağladığı, Şüphelinin 11/08/2016 tarihinde alınan ifadesinde özetle, 18 Temmuz'u 19 Temmuz'a bağlayan gece saat 02:00 sıralarında Adil Ökbüz'ü evde gördüğünü, ne olduğunu sorduğunda İstanbul'dan geldiğini beyan ettiğini, bir süre gözaltında kaldığını ve serbest bırakıldığını, Ankara'dan İstanbul'a uçakla, İstanbul'dan da aracıyla Akyazı'ya geldiğini belirttiğini, daha sonra uyuduğunu, sabah evden ayrıldığını öğlen geldiğinde Adil'in evde olmadığını gördüğünü beyan ettiği, Şüphelinin 17/10/2016 tarihli ifadesinde Adil Öksüz'ün 20/07/2016 günü saat 02:00 sıralarında oğlu Ali Sami ile birlikte eve geldiğini gördüğünü, bir süre konuştuklarını, sabah namazını birlikte kıldıklarını, sabah evden ayrıldığını, öğlen döndüğünde Adil'in evde olmadığını gördüğünü beyan ettiği" denildi.
Telefonundaki 'Damat Adil'

ismini değiştirmiş

Cevat Yıldırım'ın telefonunda 'Damat Adil' olarak kayıtlı numaranın ismini 20 Temmuz'da değiştirdiği belirtilen iddianamede, "Görüldüğü üzere şüphelinin aşamalarda çelişkili ifadeler verdiği, Adil Öksüz'ün şüphelinin damadı olması nedeniyle şüphelinin Adil Öksüz'ün FETÖ/PDY silahlı terör örgütündeki konumunu bileceği, kaldı ki darbe teşebbüsünden bir kaç gün sonra gerek görsel gerek işitsel medyada Adil Öksüz isminin sıkça geçtiği ve Adil Öksüz'ün örgüt hiyerarşisindeki konumundan bahsedildiği, şüphelinin hakkında yakalama kararı olan Adil Öksüz'ü ikametinde saklayarak kendi örgüt bağını da ortaya koyduğu, şüphelinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütünde üst düzey görevli olan hatta darbe teşebbüsünün planlayıcılarından olan Adil Öksüz'ü yetkili makamlara bildirmeyerek kaçmasına imkan sağladığı, şüphelinin söz konusu eylemiyle FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne bileyerek ve isteyerek yardım ettiği, yine şüphelinin cep telefonunun yapılan incelemesinde telefon rehberinde "Damat Adil" olara kayıtlı kişinin bilgilerinin 23/07/2016 tarihinde değiştirdiği, şüphelinin Fetö terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklı olan Bank Asya'da hesabının bulunmadığı, şüphelinin Fetö terör örgütü üyelerinin gizli haberleşmede kullandığı bylock adlı programı kullanmadığı, şüphelinin Fetö terör örgütünde yönetici kapsamında olan Mustafa Özcan, Cemal Türk ve Önder Aytaç ile telefon görüşmelerinin olduğu, böylece şüphelinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile süreklilik, çeşitlilik ve yoğunluk arz eden organik bağ kurduğu ve üzerine atılı bulunan suçları işlediği anlaşılmıştır." ifadeleri yer aldı.
Gülen, Cevat Yıldırım'ın kızını

Erdoğan'ın binasına yerleştirmiş

Dosyadaki ifadelerde Cevat Yıldırım'ın kızı Emine Şennur Şen ve Zaman Gazetesi muhabiri olan eşinin talimatla o dönemin Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşadığı binaya yerleştirildiği bildirilirken, "Şüphelinin eşinin zaman gazetesi muhabirliği yaptığı, 2006 yılında o dönem başbakan olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Keçiören'deki Subay Evlerindeki ikametinin bulunduğu apartmana taşındıkları, bu hususun da örgüt talimatı ile olduğu, şüphelinin çocuklarının 2014 - 2016 yılları arasında 667 sayılı KHK ile kapatılan okullarda öğrenim gördükleri, şüphelinin alınan ifadesinde özetle, atılı suçlamayı kabul etmediğini, bank asyada hesabının olduğunu, samanyolu kolejinde çalıştığını, eşinin zaman gazetesinde çalışması nedeniyle gazete ve sızıntı dergisi aboneliğinin olduğunu, bylock kullanmadığını beyan ettiği görülmüştür." denildi.
İddianamedeki son sanık Murat Albayrak'ın iş ortağı Rusya İmamı Ali Sami Yıldırım'ın Audi marka aracını ve 20 bin Dolar parasını üzerine aldığı kaydedilen iddianamede ayrıca, "Şüphelinin terör örgütü üyeliğinden şüpheli olan Ali Sami'ye ait 34 NV 0871 plaka sayılı 2008 model Audi marka aracını Ali Sami'nin borcu olması ve aracına haciz gelebilecek olması nedeniyle Ali Sami'nin talebi üzerine, aracın devrini aldığı, yine Ali Sami'nin 20.000 $ parasını kendi hesabına yatırdığı" denildi.
FETÖ Terör Örgütü sanığı 3 kişinin yargılanmasına kısa bir süre sonra başlanacak.

26 Ekim 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.858.781 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Cavit Tetik - İslam kültürüyle, islami bilgilerle, hayatı ve mantığı sorgulamadan, tekdüze inanç felsefesiyle yetişen ve büyüyen insanların beyinlerinde sorgulama ve itiraz lopları köreldiğinden, bu insanlar ortam değişikliği yaşasalar bile, gizli tuttukları eski yaşam biçimleri aynen devam eder. Gerek Gülen cemaati, ve gerekse diğer cemaatlerin kültürü ve yaşam biçimi ile yetişmiş insanlar, nerede ve nasıl yaşıyor olursa olsunlar, yaşam biçimleri değişse bile, inançlarından asla ödün vermezler. Gülen cemaati mensubu olarak, o kültürle ve o kafayla yetişmiş kişiler, yaşanmış olan 15 Temmuz olayından sonra çıkıp Gülen'e ne derlerse desinler, asla ve asla inanmam.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 23:15
01

Altındereli - Dr. Cevat ile aralarında su sızmayan eski Akyazı belediye başkanı aday adayı evvelce imam şimdilerde doçent olan kısa boylu bir hoca var bir de onu araştırın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ekim 23:15


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?