Büyükşehir engelli çocukların yanında

Büyükşehir Belediyesi 2013 yılı Koruyucu Sağlık Hizmetleri Projesi kapsamında öğretilebilir zihinsel engelliler okullarında, ağız ve diş sağlığı seminerleri ve diş taramaları gerçekleştiriyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Diş hekimine gitmekte zorlanan engelli çocuklarımız ağız ve diş sağlıklarını yeterince koruyamıyorlar. Koruyucu diş hekimliği projesi ile diş doktorlarını engelli çocuklarımızın ayağına götürüyor, muayene ediyor ve diş sağlığı konusunda bilgilendiriyoruz." dedi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 2013 yılı Koruyucu Sağlık Hizmetleri Projesi kapsamında Sakarya'da bulunan öğretilebilir zihinsel engelliler okullarında, ağız ve diş sağlığı seminerleri ve diş taramaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Öğretilebilir Zihinsel Engelliler Okulları'nda öğrencilere yönelik diş taramalarının üçüncüsü Özel Sakarya Sevgim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde gerçekleştirildi. 50 engelli öğrencinin diş taramaları yapılarak kendilerine diş macunu ve diş fırçası hediye edildi. Daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Diş hekimi Sinan Merey tarafından taramaya katılan öğrencilerin öğretmenlerine "Ağız ve diş sağlığı" konusunda seminer verildi.

Koruyucu diş hekimliği projesi

Proje ile ilgili açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Ülkemizde 8,5 milyona yakın engelli birey bulunuyor. Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığı sorunlarıyla başa çıkabilmek için özel bilgi ve eğitim gerektirmektedir. Diş hekimine gitmekte zorlanan engelli çocuklarımız ağız ve diş sağlıklarını yeterince koruyamıyorlar. Koruyucu diş hekimliği projesi ile diş doktorlarını engelli çocuklarımızın ayağına götürüyor, muayene ediyor ve diş sağlığı konusunda bilgilendiriyoruz. Bu projeyle engelli çocuklarımızın diş tedavisi konusunda yaşadıkları maddi ve manevi tüm sıkıntılarını en aza indirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

25 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?