Geleneksel Sanatlar İHL'li öğrencilerle buluştu

Büyükşehir Belediyesi, öğrencileri geleneksel sanatlarla buluşturmaya devam ediyor. Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen programda, öğrencilere SAMEK Eğitmenleri tarafından geleneksel sanatlar hakkında bilgi verilerek; Kaligrafi, Minyatür ve Ebru sanatları uygulamalı olarak tanıtıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (SAMEK) Ebru, Hat, Çini, Minyatür ve Tezhip gibi geleneksel sanat dallarında kurslar verilirken, bu branşları tanıtmak, yaşatmak ve öğrencilerin ilgilerini ortaya çıkarmak için okullarda geleneksel sanatları tanıtım programları düzenleniyor.Bu kapsamda, Cevat Ayhan Fen Lisesi, Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi ve Mithatpaşa Şükrü Ayna Anadolu Lisesi'nin ardından, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen programda SAMEK'te görevli Hat, Tezhip, Minyatür ve Çini Eğitmeni SAÜ Öğretim Görevlisi Orhan Altuğ ve Ebru Eğitmeni Şükran Yılgın tarafından Minyatür, Kaligrafi ve Ebru uygulamalı olarak tanıtılırken, geleneksel sanatlar hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Tüm bireylere hizmet veriyoruz

Okullarda düzenlenen geleneksel sanatlar tanıtım programları hakkında bilgi veren SAMEK Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, "Halkımızın sanata olan ilgisini arttırmak, bu alanlara ilgi duyanların yeteneklerini geliştirmek amacıyla SAMEK olarak 50 branşta, 16 merkezde gençlerimize, bayanlarımıza, üniversite öğrencilerimize ve tüm bireylerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. ?Geleneksel Sanatları Okullarda Tanıtıyoruz' projemiz kapsamında bugün Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeyiz. Özellikle genç kardeşlerimizin sanata ilgi göstermesi için çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz"diye konuştu.

Toçoğlu'na teşekkür

Geleneksel sanatların öğrenciler ile buluşmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Okul Müdürü Kadir Gezer ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na eğitime verdiği destek için teşekkür etti. Yaygın Eğitim Şube Müdürü Bilgin, programın ardından Okul Müdürü Gezer'e ebru çalışması hediye etti.

12 Aralık 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?