Hendek'e 25 Milyonluk Belediye Sarayı...

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday adayı olduğunu ve Hendek'e yakışır inşa etmeyi planladıkları 'Yeni Belediye Sarayı' projesinin 25 milyon Tl'ye mal olacağını açıkladı.

Hendek Belediye meclisi olağan toplantısı Hendek Belediyesi meclis toplantı salonunda Hendek Belediye başkanı Ali İnci başkanlığında toplandı.

Mecliste görüşülen rutin gündem maddelerinin ardından hoş sohbetin edildiği meclis toplantısında Hendek Belediye başkanı Ali İnci, önümüzdeki dönem Hendek'in ihtiyaç duyduğuBelediye Binası projesi hakkında meclisi bilgilendirdi ve mecliste üyesi bulunan tüm siyasi parti temsilcilerinde projeye destek vermelerini istedi.

İlçemizde isteyen herkese iş olduğunun altını çizen başkan İnci;"Arkadaşlar hepiniz eşine dostuna yakınına haber ulaştırsın. Yeni belediye sarayını kat karşılığı yaptıracağım.Başta Hendek'liiş adamlarımız olmak üzere ihaleye herkes katılabilir" diyerekçağrıda bulundu.

Hendek'in her geçengün büyüdüğüne vurgu yapan başkan İnci, "Artık Hendek'imizin yeni bir belediye binasına ihtiyacı var. Yeni yerimize taşındığımızda mevcut binamızda Hendek Kültür Evi olarak farklı alanda hizmet vermeye devam edecek" dedi.

Yeni belediye binasının Hendek'e yakışır bir tarz ve mimarisinde inşa edileceğini müjdeleyen Başkan İnci, " Yeni binamızı şu anHendek Sosyal Tesisleri olarak kullandığımız ve bitişiğinde Hendek minibüslerinin durağının bulunduğu alandainşa edeceğiz.ProjemizKentsel Dönüşüm alanı ileentegre bir proje olacak.Önümüzdeki dönem yapmayı düşündüğümüz Teleferik istasyonu da burada kurulacak " dedi.

Proje hakkında meclisi teferruatlı bir şekilde bilgilendirerek destek isteyen başkan;meclis salonunda slayt eşliğinde avam projeyi meclis üyeleri ile paylaştı.Projenin bittiğini, ihale aşamasında olduğunu müjdeledi.

Başkan İnci; " Belediye binamızın içersinde AVM'ler olacak. Sinemalar, eğlence merkezleri, düğün salonu ve yer altında da iki katlı otopark olarak inşa edilecek. Projenin tahmini fiyatı 25 milyontl'ye mal olacak" diyerek projeyi Belediye imkanları ile değil ihale aşamasındakat karşılığı vermek sureti ile inşa edileceğini belirtti.

Mecliste bulunan MHP meclis üyesiEngin Güllü söz alarak yapılması planlanan Teleferik projesine vatandaşlardan tepki olduğunu ifade ettiğinde meclis başknı İci; " Biz Hendek adına doğru olan, güzel olan, yakışan ne varsa o hizmeti yapmanın gayreti içersindeyiz.

Dün de Bayraktepe projesinin, bugünde Uludere projesininihtiyaç olmadığını birileri siyaseten söylüyorlarbugün bu projelerimizilçe halkı tarafımızdan kabullenildi.

Bugün Başpınar mahallesi Uludere çalışmalarının yürütüldüğü bölge halkı başta olmak üzere ilçe halkımızprojemize sahip çıktı. Her söylenilenebakamayız biz Hendek için doğru bildiğimiz yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz" dedi.

Meclis başkanı Ali İnci yakın gelecekte yeni bir konut hamlesi daha başlatarak evsiz ve kıt maddi imkanları olan vatandaşları da ev sahibi yapmak adına yeni bir proje başlatacaklarınıifade ederek, konutlar için arazilerin alındığını imar proje çalışmalarının yürütüldüğünü söyleyerek; "ilçemizde belediyemizdenkonut yapmamız yönünde yoğun istek var, biz bu isteklere kulaklarımızı tıkayamayız bizler hizmet için varız.

Başlatacağımız yeni konut hamlesinde ilk etapta 1500 konut üreteceğiz" dedi.

06 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.961.145 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?