Vali Büyük'ten Trafik Haftası mesajı

Vali Mustafa Büyük, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Vali Mustafa Büyük; "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" 1-7 Mayıs tarihleri arasında kutlanacaktır. Bu hafta çerçevesinde yapılacak etkinliklerde vatandaşlarımızın trafik kazalarına karşı, trafik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Her geçen gün motorlu araçların sayısındaki artış, gerek yerleşim birimlerinde ve gerekse yollarda çeşitli sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Trafik kazalarının, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarını ihlal etmeleri sonucu meydana gelmekte olduğu göz önüne alındığında, bu kazaların en az seviyeye çekilmesi için hem yayaların, hem de sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları gerekmektedir.

İnsan hayatı için önemli kurallardan birisi emniyet kemeri, diğeri de hızdır. Sürücüler Emniyet kemeri takar ve hız kurallarına riayet ederlerse, meydana gelen kazalarda ölüm ve yaralanma olayları ciddi manada azalacaktır. Trafik kazalarının polisiye yöntemlerle önlenmesi mümkün değildir. Trafik güvenliği bütün toplumu ilgilendiren en önemli konulardan biridir. Herkes trafik kurallarına uyma alışkanlığını kendi güvenliği için istemeli ve buna inanmalıdır. Trafik kurallarına uymak her insanın hem kendisine, hem de bütün topluma karşı sorumluluğudur. Günümüz dünyasında trafik kurallarına riayet etmek gelişmişlik ölçüsü olarak da kabul edilmektedir.

İlimizde karayolları trafik güvenliği ile ilgili olarak başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilçe belediyelerimiz ve Karayollarımız alt yapı çalışmaları ile, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı trafik kazalarının önlenmesi için yoğun gayret göstererek, gece gündüz demeden yaptığı denetim faaliyetleri ile, İl Sağlık Müdürlüğü (112 Acil Sağlık Hizmetleri) kazalara anında müdahale etme görevi ile, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise, eğitim çalışmaları ile trafik kazalarını ve bundan doğan olumsuz sonuçları en az seviyeye indirilmesi için Sakarya?mızın trafik kurallarına uyan bir il olması yönünde büyük çaba sarf etmektedirler. Bu çabalarından dolayı yöneticisinden personeline kadar herkese teşekkür ediyorum.

"Emniyet Kemeri Hayata Bağlar" sloganıyla, bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, saygı ve hoşgörü çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle, tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin "Karayolu Güvenliği ve Trafik Hatfası"nı kutluyorum.

30 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?