Yılmazer Belediyeler Birliğinin toplantısına katıldı

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "Küreselleşme ve Kent Ağları Buluşması" konulu programa katıldı.

Beyoğlu'nda bir otelde gerçekleştirilen programa ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda katılımcıyı bir araya getirdi.

Küreselleşme ve kent kavramlarının konuşulduğu programda ekonomi, siyaset, ulaşım, turizm ve göç gibi olgulara karşı kentlerin belirleyiciliğine dikkat çekildi. Küreselleşen dünyada politik ve ekonomik güç merkezleri haline gelen kentler, Küreselleşme ve Dünya Kentleri, Küresel Kent Ağları Çalışmalarında Nicel ve Nitel Araştırma Yaklaşımları, Küreselleşme ve Gayrimenkul Piyasası ile Küreselleşme ve Kent İmgesi başlıkları altında ele alındı.

Akademisyenler ve yerel yönetim temsilcilerinin katıldığı toplantıda küreselleşme ve kentlere dair birçok konu konuşulurken, küreselleşmenin avantajları ve dezavantajları masaya yatırıldı.

SAPANCA GAZETESİ

23 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?