'Bu projeler Serdivan'ı Cazibe Merkezi Yapacak'

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Arabacıalanı ve Aralık Mahalleleri'nde vatandaşlara hitap etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Arabacıalanı ve Aralık Mahalleleri'nde vatandaşlara hitap etti. Osman Çelik ve Yusuf Alemdar, sayılı günler kalan Mahalli İdari Seçimlerin önemine ve yeni projelere değinerek mahalle sakinleri ile sohbet etti.

Konuşmasında 30 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yapan Osman Çelik, muhalefet partilerinin temsilcilerinin Serdivanlı vatandaşların karşısına hazırlanmadan, araştırmadan sadece yapmış olmak için proje hazırlayarak çıktıklarını ifade ederek, "Geçtiğimiz günlerde vatandaşlarımız bir siyasi partinin Serdivan Belediye Başkan Adayı'nın proje kitapçığından bahsettiler. Kitapçıklarında Serdivan'la ilgili projelerini sayarken Mahmudiye'ye de yatırım yapacaklarını söylemişler.

Daha Serdivan'ın köylerini, mahallelerini bilmeden hemşehrilerimizin huzuruna çıkmak bizim siyaset anlayışımızda yok.Mahmudiye'nin Adapazarı'na bağlı olduğunu tüm Sakarya'lı hemşehrilerimiz bilir. Artık bunun üzerine çok fazla bir şey söylememizin de anlamı yok. Biz proje yaparken ve bunlarla hemşehrilerimizin huzuruna çıkarken, iki kere, üç kere düşünür, planlar öyle çıkarız" dedi.

Serdivan Milli İrade Mitingi'ne Tüm Vatandaşları Davet Etti

Cumartesi günü Sapak Camii karşısındaki alanda düzenlenecek olan Serdivan Milli İrade Mitingi'ne tüm vatandaşları davet eden Çelik,"Serdivan 2009'da güvendi ve Yusuf Alemdar'a emanetini teslim etti. Başkanımız da Serdivan'a en güzel hizmetleri kazandırdı. Yusuf Alemdar bu güne kadar yaptığı hizmetlerle, projelerle bu güvene layık olduğunu hakkıyla ispat etti. Bu vesileyle Sayın Bakanımızın, milletvekillerimizin ve büyükşehir belediye başkanımızın da katılacağı Serdivan Milli İrade Mitingi'ne de tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum" dedi.
Serdivan Türkiye'nin Mozaiği
AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da Serdivan'ın Türkiye'nin mozaiği olduğunu, tüm vatandaşların Serdivan'da huzurla, güvenle yaşadıklarını belirterek, yerel seçimlerin de aynı huzurla gerçekleşmesini temenni ettiğini söyledi.
5 yıl boyunca Serdivan'a ve Serdivanlılara hizmet etmek için çalıştıklarını ifade eden Yusuf Alemdar, bu güne kadar siyasi üsluplarında hiçbir zaman değişiklik olmadığını, partisi ve düşüncesi ne olursa olsun herkese hizmet ettiklerini söyledi. Alemdar konuşmasında şunları söyledi, "5 yıl önce hemşehrilerimizin huzuruna çıktığımızda, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet etme sözü verdik. Bu gün bu sözümüzü tutmuş olmanın huzuruyla milletimizin karşısına çıkıyoruz. Görev süremiz içerisinde Serdivan'ın her metrekaresine hizmet götürdük. Gelecek dönem için de aynı prensiple çalışmaya devam edeceğimizin sözünü Serdivanlı hemşehrilerimize veriyoruz. Serdivanımızı dün nasıl vatandaşlarımızla birlikte planladıysak, bu gün de yarın da aynı şekilde birlikte başarmaya devam edeceğiz. Ve Serdivan'ın adını tüm Türkiye'ye duyuracağız"
Bu projeler Serdivan'ı Cazibe Merkezi Yapacak

Yeni dönem projelerinden de bahseden Yusuf Alemdar, "Yeni projelerimizin ortak noktası, daha sosyal, daha yeşil, tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan ve bunları ön plana çıkartarak, ulusal ve uluslararası alanda herkese tanıtan ve vatandaşların hizmetine sunan bir Serdivan istiyoruz" dedi.
Vizyon projeler arasında yer alan, 54. Cadde, Kervansaray, Kırantepe Rekreasyon, Serdivan Meydanı, Bağlar Caddesi, Justinianus Vadisi Çevre Düzenlemesi, Serdivan Sağlık Kampüsü ve Serdivan'a ikinci üniversite projeleri ile Serdivan'ın; eğitim'de, kültür ve sanatta, sağlıkta, turizmde cazibe merkezi haline geleceğini ve Serdivan'ın ismini herkesin duyacağını belirten Alemdar, sosyal sorumluluk projelerinden de bahsetti.
Serdivan Ünikart
Alemdar, "Her biri başlı başına ayrı bir öneme sahip projelerimizden Serdivan Hemşehri Kart ve Yaşlılarımıza Acil Destek Hattı projelerimizden de bahsetmek istiyorum. Türkiye'de bir ilke imza attığımız Serdivan Kart projemizle sizlerin de bildiği üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlar devam ediyor. Bu projemizi bir adım daha öteye taşıdık ve Serdivan Hemşehri Kart ve Serdivan Ünikart projelerimizi oluşturduk. Bu kartlarla hemşehrilerimize ve üniversite öğrencilerimize indirimli alışveriş imkanı sunacağız" dedi.
Serdivan'da Yaşlılara Acil Destek Hattı

Yaşlılara Acil Destek Hattı projesi ile ilgili de bilgi veren Alemdar, "Bizim için ayrı bir öneme sahip yaşlılarımız için de projemiz var.

Biz yaşlılarımızın duaları ile ayakta durduğumuzun her daim bilincinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu projemizle ilçemizde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç hemşehrilerimiz, acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kendilerine verilecek özel cep telefonu ile bir tuşa basarak 7/24 belediye personelimizle irtibata geçebilecekler ve sıkıntılarını halledebilecekler" dedi.

2009 yılından bu güne yapılan yatırımlarla Serdivan'ın çok hızlı büyüdüğünü ve cazibe merkezi konumuna geldiğini ifade eden Alemdar, yeni projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte Serdivan'ın her anlamda merkez olacağını söyledi. Alemdar, "Bu güne kadar sizinle birlikte Serdivanımıza en iyi hizmetleri kazandırdık. Bundan sonra da aynı şekilde; yapacağımız her çalışmayı hemşehrilerimizle birlikte planlayarak hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.

26 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?