Valilik açıkladı: Büro malzemeleri için orayı tercih edin...

Valilik, FETÖ soruşturmaları kapsamında el konularak TMSF'ye devredilen NEXOFF'un Devlet Malzeme Ofisi adına çalışacağını belirterek milli gelire katkı amacıyla satın alma işleminde bu markanın değerlendirimlesini istedi.

İlimizde NEXOFF markasıyla faaliyet gösteren Özlem Çelik Büro Mobilyaları Tic. Ltd. Şti'ne ait firma 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sahiplerinin FETÖ ile bağlantısı sebebiyle TMSF'ye devredilerek atanan kayyım tarafından işletilmeye başlanmıştı.

NEXOFF, 25 Temmuz itibariyle Devlet Malzeme Ofisi'nin ürün ve proje temelli hizmet satımı gerçekleştireceği firmalar listesine girdi.

Sakarya Valiliği de basına ve kamuoyuna yaptığı açıklamayla, büro malzemeleri satın alımına yönelik milli gelirimize katkı sağlanması amacıyla bu firmanın değerlendirimesini duyurdu.

Valilik açıklaması şu şekilde:

"İlimizde büro mobilyaları üretim faaliyeti yapmakta olan NEXOFF markalı firmaya FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Sakarya 2. Sulh Ceza Mahkemesinin 04.08.2016 tarih ve 2016/2690 sayılı kararı ile 'Kayyım' atanmıştır. Daha sonra yine aynı mahkemenin 2016/3457 sayılı kararı ile kayyım yetkisinin ' Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna -TMSF'e devredilmesine karar verilmiştir.

Adı geçen firma TMSF tarafından yetkilendirilen kayyım tarafından yönetilmekte olup"Özlem Çelik Büro Mobilyaları Tic. Ltd. Şti" nin 25.07.2017 tarihi itibari ile de Devlet Malzeme Ofisi'nin ürün ve proje temelli hizmet satımı gerçekleştireceği firmalar listesine gireceği bildirilmiştir.

TMSF tarafından yönetilen bu firma, yeni anlayışıyla üretime ağırlık vererek yeniden yapılanma ve büyüme sürecine girmiş bulunmakta dolayısıyla büyüyen ülke ekonomisine destek sağlamaktadır.

Bu nedenle; kurum/kuruluşunuzun ihtiyaçları doğrultusunda satın alacağı büro malzemelerinin temininde, milli gelirimize katkı sağlayacağı düşüncesi ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna devredilen söz konusu firmanın da değerlendirilmesi hususu;

SAKARYA VALİLİĞİ"

04 Ağustos 2017 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?