Uncuoğlu muhalefete bu sözlerle çıkıştı

AK Parti Sakarya İl Teşkilatı, 52. Danışma Meclisini gerçekleştirdi.

Ismarlama siyaset, hep hüsranla sonuçlanıyor

AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu,muhalefetin hala masaüstü siyaseti yaptığını iddia ederek, bu emanet siyaset anlayışı nedeni ile her zaman hüsrana uğradıklarını söyledi. Uncuoğlu, "Bugün, Cumhurbaşkanı adaylığı arayışında, masaüstünde ısmarlama bir takım hesaplarla muhalefetin bir araya gelebilmek için zorlama bir aday üzerinde nasıl anlaşmaya gittiklerini, bu adayı kendi siyasi anlayışlarına sığdırabilmek için onlarca zorlama tarif ile tabanlarına izah etmeye çalıştıkça daha da kendileri ile çeliştiklerini, daha da önemlisi, kendilerine ne kadar güvensiz olduklarını görmekteyiz.. Muhalefetin bu güvensizlikle çaresizce hiçbir siyasi geçmişi olmayan bir adayla milletin karşısına çıkmaya çalışması da kendi adlarına tam bir talihsizliktir.Muhalefetin yaşadığı bu basiretsizlik maalesef kendilerinin ısrarla vazgeçmedikleri masa üzerinde yapılan kolyacı siyasetlerinin sonucudur. Muhalefet, milletin dilinden, hissiyatından, değerlerinden, beklentisinden, geçmişinden, gönlünde yoğurduğu meselelerinden, bihaber hareket etmektedir. Nerede vesayet özlemi duyan odaklar varsa, nerede yerleşik elitler varsa, nerede Türkiye üzerine hesap yapan karteller varsa, bu memleketin sanayisini, emeğini, alın terini, işgücünü, yeraltı, yerüstü kaynaklarını, kendi menfaatleri doğrultusunda sömürmek isteyen ve Türkiye'ye bir gömlek giydirip ?şurada duracaksın, çünkü benim işime burada durman yarıyor' diyen varsa, onların ısmarlama akılları ile siyaset yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar ve onlar için sonuç, hep hüsran oluyor." şeklinde konuştu.

Cuma günü, saat 17:00'de Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu'nun yanı sıra Sakarya Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, 22. ve 23. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Erol Aslan Cebeci, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, meclis üyeleri, AK Parti Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Açılış konuşmasını AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu yaptı. İl Kadın Kolları, İl Gençlik Kolları ve ana kademe faaliyet sunumu ile 22. ve 23. Dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Erol Aslan Cebeci'nin ve Sakarya Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz danışmada söz aldılar.

Sel felaketinin yaralarını sarmaya devam ediyoruz

Danışma Meclisindeki konuşmasına hâzirunu selamlayarak başlayan İl Başkanı Uncuoğlu, Haziran ayı başında yaşanan sel felaketine değindi. Uncuoğlu, "Haziran ayı başında sel felaketinde Geyve'de hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yine aynı taşkında evi, işyeri ekili arazisi zarara uğrayan vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun. Değerli Bakanımız Ayşenur İslam ve milletvekillerimiz, Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ile sel felaketinde zarar gören ve Büyükşehir içinde yer alan yol, menfez, köprü, altyapı, şebeke ile ilgili hasarların tazmini ile diğer hususlardaki hasarların tazmini için sağlanacak ödenek konusunda bugün görüşecekleri için bu danışmamıza katılamadılar. Hepsinin selamlarını iletmek istiyorum. Büyükşehire yeni katılan ilçelerimizle birlikte Büyükşehir Belediyemiz programladığı altyapı çalışmalarını, içme suyu, arıtma tesisi gibi projelerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle sel bölgelerindeki hasarlar çok hızlı bir

şekilde giderilmeye çalışılacaktır. Bunlarla ilgili çalışmalar en önemli gündem maddemiz. Gerek Belediye Başkanlarımız ve gerekse Büyükşehir Belediye Başkanımız, ellerindeki tüm imkanları seferber ettiler." diyerek çalışmaların hızla devam ettiğini ifade etti.

Büyük ihanete rağmen 30 Mart'ta tarih yazdık

AK Parti Sakarya İl başkanı Recep Uncuoğlu, konuşmasının ikinci bölümünde 30 Mart Mahalli Seçim sürecinde yaşananları yeniden hatırlattı. İhaneti unutmadıklarını belirten Uncuoğlu, "30 Mart'ı yalanla iftirayla tapelerle montajlarla algı operasyonu ile Türkiye'nin siyasetine,geleceğine tuzak kurulan bir ortamda, milletin iradesinin sandığa yansımaması için her türlü hileye provokasyona başvurulacağı gibi tedirginliklerle yaşadık ancak çok şükür alnımızın akıyla başarı elde ederek sonuçlandırdık. İhanete uğradık; bizden görünüp, aynı dertle dertleniyormuş gibi gözüken, ama alttan alta kendi ikballeri için, nereye hizmet ettiği belli olmayan devlet kurumlarına paralel gizli bir yapılanma ile yanımızda durup aynı kıbleye yönelip aynı secdeyi paylaştığımızı düşündüğümüz kişilerin ihanetine rağmen bizler 30 Mart'ı milletimizin iradesi ile, Başbakanımızın bitmek tükenmek bilmeyen gayreti ve dik duruşu ile Türkiye'nin seçim tarihine altın harflerle yazdırdık. Bu kadarla kalmadı. Bugüne kadar yapılan hizmetleri yok sayarak, milletin gözünden kaçırmaya çalışarak , algı operasyonlarına girişen muhalefet cephesi 30 Marttaki büyük hezimeti gizlemek için her türlü kaza ,adli vaka, doğal afetler üzerinden iktidarın hizmetlerini ve siyaset anlayışını değersizleştirmek için acıları hiçe sayarak yine yalana iftiraya istismara sarıldılar." dedi.

Herkesin gözünün içine baka baka yalan söylediler

Uncuoğlu, muhalefetin, seçim sonrasında da aynı tutumu devam ettirdiğinin altını çizerek, "Soma faciasında rahmetli olan bütün maden şehitlerimizi saygıyla, minnetle anıyoruz, Allah rahmet eylesin. Öyle bir zamanda bile atılan iftiraları hatırlayın, tekrar etmeye utanırız. Cenazenin arkasından konuşulmaz, biz öyle bilir ve uygularız. Cenaze evinde bazı mevzular konuşulmaz. İnancımız ve değerlerimiz bize bunu yapmamamızı söyler. Ama onlar, herkesin gözünün içine baka baka her türlü yalanı ve iftirayı, sırf siyaseten, milletin acısının üzerine basa basa istismar için ortaya attılar.Bizler Soma'yı unutmadık. Yerel yönetimlerimiz, hemen ziyaretlerde bulundu ve gereken yardımlar yapıldı. Önceden tarihi belirlenmiş geleneksel hale gelen festival ve kutlamalar iptal edildi. Buradan bütün Belediye Başkanlarımıza gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Mitinglerinde Türk Bayrağı dalgalanmadı

AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, muhalefetin tutumu hakkında söylediklerinin devamında, "Bugün, doğuda, güneydoğuda sahnelenmek istenen çok ciddi provokasyonlarla karşı karşıyayız. Mitinglerinde bir Türk Bayrağı dahi dalgalandıramayan muhalefet, kendi geçmişine bakmaksızın bir bakıyorsunuz, bayrağın en büyük savunucusu haline gelmiş. Diğerine bakıyorsunuz, Ankara'nın ötesinde; doğuda, güneydoğuda, bırakın miting yapmayı, teşkilatlanmayı dahi başaramamış olanlar, zamanında kürt meselesine kulak tıkamış olanlar, bugün toplum sosyolojisi uzmanı kesiliyor. O dönemde iktidara, bu konuda randevu dahi vermeyen MHP, bugün rol çalma peşinde hareket etmeye çalışıyor." diyerek muhalefetin samimi siyaset yapmadığına vurgu yaptı.

Emellerine ulaşamayacaklar

AK Parti'nin daima milletin istek ve ihtiyaçlarına yönelik siyasi güncellemeler yaptığını söyleyen Uncuoğlu, başarının sırrının yalan dolanda değil, samimiyet ve güvenilirlikte olduğunu belirtti. Uncuoğlu, "AK Parti, milletin istekleri, beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda daima kendini yenilemiş, bu heyecanı her zaman koruyabilmiş, bunu teşkilatlarına, icraatlarına, hükümet icraatlarına ve yerel yönetimlerine yansıtabilmiş siyaset anlayışını her zaman ayakta tutabilmeyi başarmıştır. Bu başarıyı, AK Parti olarak, bu şekilde elde etmişken, AK Parti içerisinde herzamanki gibi bir değişim, dönüşüm yaşanırken, ?acaba geçmiş iktidarların düştüğü zayıflıklara düşer mi' düşüncesiyle hareket edenler var. Buradan tekrar söyleyelim; bu beklentilerine hiçbir zaman ulaşamayacaklar. AK Parti, bugüne kadar milletin iradesi yönetimde söz sahibi olsun, demokrasi ve insan hakları konusunda, milletimiz artık huzur ve refaha ersin, özgür olsun, inandığı gibi yaşasın gayreti içinde başımızda taşıdık davamızı ve bu dava şuuru her zaman ilk günkü kadar sağlam durumda. Allah'ın izni ile daha da ileriye taşınacak." dedi.

Otomatiğe bağlamışlar, her Çarşamba konuşuyorlar

İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini, bu seçimde de büyük bir başarı elde edecekleri söyledi. 22 Haziran Pazar günü Büyük Türkiye fotoğrafının oluşturulacağına değinen Uncuoğlu, "Sandığa Sahip Çıkıyoruz" adı ile dünyaya örnek olacak bir çalışma yapacaklarını söyledi. Uncuoğlu, muhalefete de yüklenerek, "Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var, hazırlanıyoruz. Sandık yönetimlerimiz revize edildi. Varsa eksiklikleri gidermek için bütün ilçe başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımız canla başla çalıştılar. Hiçbir siyasi partide, bırakın ilçe teşkilatlarını, otomatik olarak her Çarşamba konuşan muhalefet partisi il başkanlarına sormak istiyorum: Sakarya'nın kaç ilçesinde teşkilatınız var? Kaç mahalle başkanınız halihazırda görevde? Kaç mahalle teşkilatınız var, sandıklarda nasıl bir teşkilatlanma yapısına sahipsiniz? Bizler bırakın ilçe teşkilatlanmasını, bugün 664 mahallemizde 5908 arkadaşımızla mahalle yönetimlerimizi kurmuş vaziyetteyiz. Bu da yetmemiş, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın öncülüğünde teşkilatlarımızın en küçük birimlerini olan Sandık Yönetimlerimizi kurmuşuz. Sandık teşkilatlarımız 9 kişiden oluşuyor; üçü gençlik kollarımızın, üçü kadın kollarımızın, üçü de ana kademelerimizin görevlendirdiği arkadaşlar. Bunlar sadece seçim zamanı sandık başlarına gitmekle görevli olan arkadaşlarımız değil, 365 gün sandıklarda seçmen taraması yapan, üyesi ile, seçmeni ile görüşüp sokağının, mahallesinin sorunlarını silsile yolu ile meclis üyesine ve yerel yönetimlere, varsa başka meseleler ilçe ve il teşkilatına taşıyan arkadaşlarımızdır." dedi.

Büyük Türkiye fotoğrafında yerimizi alacağız

İl Başkanı Uncuoğlu konuşmasının devamında, "Sakarya'da 2403 sandık var. Toplamda 14.364 kişi sandık yönetimlerinde görevli ve biz bunun %96'sını tamamlamış bulunuyoruz. 22 Haziran Pazar günü, saat 14.00'te, tüm Türkiye'de aynı anda 194.012 sandık teşkilatı görevinin başında olduğunu ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde de aynı şekilde görevinin başında olduğunu gösterecek. Sayın Başbakanımızın da kendi sandığının başında olacağı ?sandığa sahip çıkıyoruz' toplantılarını yapacağız. Bununla ilgili hazırlıklar hızla devam ediyor. Bu toplantılarda öncelikle mahalle koordinatörü olan ilçe yönetim kurulu üyelerimiz, mahalle başkanlarımız ve yönetimleri ile sandık yönetim kurulu üyelerimiz hazır bulunacaklar. Bizim ana kadememiz, kadın ve gençlik kollarımız, bütün yöneticilerimiz, meclis üyelerimiz, milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, bizler bu Pazar günü saat 14.00'te, o toplantı yerinde bu toplantıları aynı anda gerçekleştireceğiz. Buna ilişkin bilgilerin tamamı AK Parti Bilgi İşlem Sistemi (AKBİS)'e yüklenmiş durumda. Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 800 bin kişi, aynı anda bu toplantıları icra edecek. Hepimiz birden diyeceğiz ki, 10 Ağustos'ta sandığımın başındayım. Bir diğer husus, bu toplantıların hepsi fotoğraflanacak ve yine AKBİS'e yüklenecek. Öyle büyük bir tablo ortaya çıkacak ki, belki de dünyada hiçbir ülkede, çok partili sistemde uygulanmamış bir örnek yaşanacak. Biz de AK Parti Sakarya Teşkilatları olarak görevimizi icra edecek ve "Büyük Usta merak etme, biz görevimizin başındayız" diyerek Büyük Türkiye fotoğrafında yerimizi alacağız. 14.364 kişi, buna ilave 1185 ana kademe kadın genç yöneticimizle, mahalle yönetimlerindeki 5908 arkadaşımızla. 226 meclis üyemiz, belediye başkanlarımızla birlikte bizler sandık toplantısında birlikte olacağız." dedi.

Kahramanlık Destanımızın yıldönümü

Konuşmasının son bölümünde 21 Haziran Sakarya'nın kurtuluş gününü tebrik eden Uncuoğlu, "Yarın 21 Haziran Sakarya'mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü, ilimizin kahramanlık destanı. Milli mücadelede her türlü mezalime karşı, milletimizin istiklalini, istikbalini nasıl sahiplendiğini, bu toprakların her karışını nasıl şehit kanı ile sulayıp bizlere emanet ettiklerini hatırlatan kurtuluş günlerinden biri. Ben bu vesile ile tüm Sakaryalı hemşehrilerimizin kurtuluş gününü tebrik ediyor, tüm şehitlerimize, Sakarya'mızın köylerini, mahallelerini işgalden esaretten kurtaran dedelerimize, büyüklerimize gani gani rahmet diliyorum.Cennet vatan topraklarımıza bir daha düşman askerinin ayağının ucu dahi değmesin diye Cenab-ı Hakk'a niyaz ediyorum. Sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum." diyerek konuşmasına son verdi.

52. İl Danışma Meclisi, dilek ve temennilerin alınmasının ardından sona erdi.

22 Haz 2014 - 10:59 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.778.672 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?