Su sayaçlarınızı buzlanmaya karşı koruyun

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Abone İşleri Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem, su sayaçlarının donmaması için vatandaşları önlem almaya çağırdı.

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Abone İşleri Daire Başkanı Yılmaz Çiğdem, su sayaçları ve tesisatların donmaması için önlem alınmasını istedi. Yılmaz Çiğdem yaptığı açıklamada, hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düşme ihtimalinin bulunduğunu, bu nedenle su sayaçları ve tesisatların don tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Don tehlikesinden kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerektiğine dikkat çeken Yılmaz Çiğdem, "Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, etrafı talaş, saman ve benzeri soğuğu geçirmeyen malzemeler ile korunmalıdır"dedi.

Açıktaki sayaçlar izole edilmeli

Buz tutan sayaçların herhangi bir ısıtıcı ile ısıtılmasının, ısı farkından dolayı sayacın patlamasına neden olabileceğini kaydeden Yılmaz Çiğdem, "Bundan ötürü vatandaşlarımız bu tür uygulamalardan kaçınmalıdır" diye konuştu. Don nedeniyle yaşanacak arızalardan kaynaklanan değişim işlemlerinin ücrete tabii olduğunu da sözlerine ekleyen Yılmaz Çiğdem, "Abonelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için su sayaçlarını uygun şekilde korumalarını tavsiye ediyoruz"dedi.

28 Aralık 2011 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?