8 Mart Kadınlar Günü günü nedeniyle

Sakarya'nın kadın belediye başkan adaylarından biri olan Oya Arapoğlu,8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

8 Mart'ın Dünyada kadınlar günü olarak kutlanmasına neden olan mücadele konularının, aradan bir asırdan uzun zaman geçmesine rağmen büyük bölümünün bugün hala geçerliliğini sürdürmesi üzüntü verici olmakla beraber ,olumlu çabalar umutlarımızı arttırmaktadır.

Ülkelerin demokratikleşmesi ,insani kalkınması, sosyal adaletin gelişmesi,bireylerin özgürleşmesi sağlıklı bir toplum- birey ilişkisi tesis edilmesi,kadınları güçlü kılacak tedbirleri gerçekleştirmeden mümkün olamaz.
Ülkemizde de kadınlarımızı toplumsal eşitlikte güçsüz kılan nedenler uzun yıllardır sosyal bilimlerin araştırmalarıyla tespit edilmiş olmasına karşın,bu nedenlerin ortadan kaldırılması yönünde ilerlemenin istenilen seviyeye getirilemediği bir gerçektir.

Toplumsal yaşantıda üretim sürecinde kadın emeği ile,üretime katkısı ile birçok alanda var olmasına rağmen,özellikle yönetim ve siyasal temsilde kadınların bulunmaması seçim sürecine girildiği bu günlerde konuyu ayrıca daha anlamlı kılmaktadır.

Yerel Yönetimlerkadınlara yönelik yürütecekleri projelerlefırsat eşitsizliğinin ortadan kaldırılmasına,toplumda sosyal adaletin,sağlıklı toplum-birey ilişkisinin tesis edilmesi ve demokrasinin gelişmesinekatkı yapmalıdırlar.

Kent yönetimine talip Belediye Başkan Adayı olarak, öncelikle başta İlçe Yönetim Kurulumuz olmak üzere partimizin yetkili organlarının Belediye Başkan Adayı olaraktercihini kadın adaydan yana kullanmış olmasından ayrıca memnuniyetimi ifade ederken ,duyulan güven için bir kez daha tüm kadınlarımız adına teşekkür ediyorum.

"Kadın Dostu Kent" projelerimiz ile ilçemizi kadınlarımız için ekonomik,sosyal,kültürel açıdan daha ileri seviyelere taşıyacağımızın sözü ile tüm kadınlarımızın Dünya kadınlar gününü kutluyor bu vesile iletüm aday hemcinslerime başarılar dilerken,bütün annelerimizin şefkatli ellerinden hürmetle öpüyorum.
Sevgi ve saygılarımla...

07 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?