TA-Hİ-DER'den yaşlılar için kış seferberliği

Yoğun kar yağışı nedeniyle evlerinden dışarı çıkamayan yaşlıların alış-veriş ihtiyaçları, Taraklılara Hizmet Derneği (TA-Hİ-DER) tarafından karşılanıyor.

TA-Hİ-DER Başkanı Alaattin Özçayır, yoğun kar yağışının Taraklı'da dışarıya çıkmayı yaşlılar açısından neredeyse imkânsız hâle getirmesi nedeniyle, Taraklılara Hizmet Derneği olarak, yaşlı mahalle sakinlerinin alış-veriş yüklerinin evlerine taşınmasıyla ilgili ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışma başlattıklarını ifade etti.
Dernek Başkanı Alaattin Özçayır yaptığı açıklamada:

"Peygamberimiz (sav)'in 'Aranızda beli bükülmüş ihtiyarlar olmasa idi üzerinize azap yağardı' mealindeki hadisi ışığında, Müslümanlar olarak etrafımızdaki yardıma muhtaç ihtiyarların gözetilmesi noktasında, üzerimize düşen görevleri yerine getirmek açısından farkındalık oluşturmak istedik.

Böyle bir çalışmaya önce kendimiz başladık. Tespit edebildiğimiz kar nedeniyle dışarıya çıkamayan ihtiyarlarımızın alış-veriş ihtiyaçları, Derneğimizce görevlendirilen gençler tarafından görülmektedir. Bu vesileyle, Dernek olarak bütün mahalle sakinlerini, çevrelerinde oturan, bilhassa yaşlı olan komşularını gözetmek konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz" dedi.

Özçayır, mahalle sakinlerinin komşularına yetişemediği ya da vakit bulamadıkları durumlarda, Taraklılara Hizmet Derneği'nin haberdar edilmesi hâlinde, halkımızın bu tür ihtiyaçları için harekete geçebileceklerini sözlerine ekledi.

08 Ocak 2015 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.114.625 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?