Milletvekili Yavuz TÜRGEV için konuştu

Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partisinin Sapanca'daki bir programında son günlerde tartışma konusu olan Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ile ilgili konuştu

Bahattin TIKNAZ / Sapanca
Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partisinin Sapanca'da düzenlediği Belediye Başkan Adayı ve Meclis Üyesi adayları tanıtım programına katıldı. Halk Eğitim Merkezi konferans salonundaki toplantıya yoğun ilgi sebebiyle yalnızca kadınlar alınırken yüzlerce kişi salona giremedi. Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı ve Belediye Başkan adayı Aydın Yılmazer'in ardından Milletvekili Ali İhsan Yavuz kürsüye geldi.

BAŞBAKANIMIZI YEDİRTMEYİZ
Konuşmasında 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve sonrasında yaşananları değerlendiren Milletvekili Yavuz, yola çıktıklarından bu yana Başbakan Erdoğan'ın da belirttiği gibi yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele ettiklerini söyledi. Milletvekili Yavuz; "Allah aşkına bir hükümet eğer bu birilerinin anlatıp ta dost modern darbe girişiminde bulundukları gibi yolsuzluklar olsaydı bütün bunlar olabilir miydi Allah aşkına? Biz daha en baştan parti kurulduğu günlerde Başbakanımız üç şeyle mücadele edeceğiz dedi ve o mücadele devam ediyor. Yoksullukla, yasaklarla ve yolsuzlukla mücadele edeceğiz dedik. Hiç ondan taviz vermiyoruz. Başbakanımıza en fazla yüklendikleri şey ne hatırlayın. Hiç birinin anlamı yoktur, doğru payı yoktur. Nasıl Menderes'i astıysalar Özal'ı zehirlediyseler bu başbakanımızı yeme operasyonudur. Başbakanımızı yiyecekler, Türkiye'yi tökezletecekler ama bu millet 'Başbakanımızı yedirmeyeceğiz, ülkemizi tökezletmiyeceğiz' demiştir Allah'ın izniyle" dedi.

ALLAH İÇİN İNANMASAM SÖYLEMEM
Operasyonların ardından internette yayılan ses kayıtlarında geçen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal ve kızları ile damatlarının yönetim kurulunda olduğuTürkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı da (TÜRGEV) Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un gündemindeydi. Başbakan Erdoğan'a TÜRGEV üzerinden yüklenildiğini kaydeden Yavuz, "Bilal Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan TÜRGEV'in yönetim kurulunda bulunuyorlar. TÜRGEV'e de bilmem hangi belediye arsa vermiş, belli bir süreliğine veya kiralamış veya başkaları yardım yapmış. Vallahi ben de yardım ediyorum son iki yıldır. Bunlar söylenmez ama hani inandığımın göstergesi olarak söylüyorum. Birer tane kurban da TÜRGEV'e ben bağışlıyorum. Yahu orası kazanç kapısı değil ki. Kız çocuklarımız gitsin yesin içsin yatsın kalksın okuluna gitsin diye kurulmuş. Bilal Erdoğan'ın, çok kıymetli Sümeyye Erdoğan'ın oraya katkı sağlaması kadar doğal bir şey olabilir mi? Kazanç kapısı değil ki. Çok net söylüyorum ama sırf buradan bakıyorlar. Başka vakıf ve derneklere verilirken sesini çıkartmayanlar TÜRGEV'e verildi diye kıyameti kopartıyorlar. Bizim sayın Başbakanımız ve tüm ailesi kendisinden emin yürekten söylüyorum. Allah için inanmasam söylemem, kendilerini bu ülkenin menfaatleri için vakfetmişlerdir. Tabi birileri bunu duysa bana sağdan soldan saldıracak zaten bu muhalefettin saldırmaktan başka işi yok ki sokakta saldırıyor. Gazete üzerinden saldırıyor mecliste saldırıyor mecliste siz kavgaları görüyormusunuz?" diye konuştu.

Haberin Videosu

11 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?