Kösemusul'dan yeni yıl mesajı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul yeni yıl mesajı yayımladı.

Kösemusul mesajında; "Türkiye 2014 yılına yoğun bir gündemle girmektedir.Bu durum muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada ciddi mesafe kateden Türkiye'nin gelişme potansiyeli ile yakından ilgilidir. Avrupa Birliği üyeliği yolunda güçlü adımlar atılmaya devam edilmesi mühim önceliklerimizden biridir. Küresel seviyede giderek bir cazibe merkezine dönüşen Türkiye, dünyadaki konumunu korumak ve ağırlığını sürdürmek için içeride de sorunlarını çözmek ve güçlü olmak durumundadır.

Bu ülke için küçük de olsa herkesin yapabileceği katkılar vardır.Sorunların, sıkıntıların aşılacağına dair inancımızı koruyor, Ülkemizin benimsediği 2023 vizyonu çerçevesinde belirlediği hedefleri gerçekleştirme kararlılığıyla ilerlemesini arzuluyoruz. Türkiye'nin daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke haline gelmesi konusundaki çalışmalar önümüzdeki yıl da el birliğiyle devam etmelidir. İş dünyasının yükü ağırdır, kimsenin bunu bozmaması gerekli. Sorunların aşılması konusunda güven ortamının korunmasının, sağduyunun hakim olmasının, uzlaşma, işbirliği ve diyaloğun sürdürülmesinin öneminin altını çizmekte fayda görüyorum. Devletimiz ve milletimiz bu amaca ulaşmada gerekli iradeye sahiptir. Herkesin olgunluk içinde, sevgi ve saygı çerçevesinde davranması elzemdir. Bütün kurumların sadece ve sadece sorunların çözülmesine, insanımızın refah ve mutluluğuna odaklanması gerektiğine bir kez daha vurgu yapmak istiyorum.

Acı ve tatlı hatıralarıyla 2013 yılını geride bırakıyor, umudumuzu canlı tutarak yeni bir yıla giriyoruz. İstikrar içinde büyüyen ve gelişen bir Türkiye dileğiyle, yeni yılın milletimize ve tüm insanlığa üyelerimize barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum. Toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olmasını diliyorum" dedi.

30 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.109.908 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?