Ali İnci'den 'Kadınlar Günü' mesajı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, kadınların şiddete maruz kalmadıkları, ekonomik, toplumsal ve siyasal alanda etkinliklerini daha da artırdıkları, toplumda daha görünür ve güçlü oldukları bir Türkiye dileği ile tüm kadınların gününü kutladığını bildirdi.

İnci sözlerine şöyle devam etti: "Kadının bir birey olarak, toplumda kendine bir yer edinmesi uzun çabaların sonucunda gerçekleşmiştir. Ülkemizde kadınlarımızın toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda yapılan çalışmalar sevindiricidir. Bizlere düşen en büyük görev toplumun her kesimindeki kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini korumaktır"

İnci, bu toprakların adetlerinde, geleneklerinde, inançlarında ve örfünde "kendisi için istemediğini, başkasına reva görmenin olmadığını bildirdi.

"Kim ki örf, adet, gelenek, inanç adı altında kadınlara insanlık dışı muameleyi reva görüyorsa o büyük bir yanlış içindedir" ifadelerini aktaran İnci, mesajında, "Annelerin, eşlerin, kız evlatların kaybettiği bir ortamda hiç kimse kazanamaz. Kadınların, şiddete maruz kalmadıkları, ekonomik, toplumsal ve siyasal alanda etkinliklerini daha da artırdıkları, toplumda daha görünür ve güçlü oldukları bir Türkiye dileği ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.

07 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?