Müdür Turan 43 yıllık gururla emekliliğe ayrıldı

Sakarya eğitim camiasında; beyefendi kişiliği, duruşu, yöneticilik tecrübesi ve babacan tavırlarıyla herkesin gönlünü kazanan Atatürk İlkokulu Müdürü Müdür Turan 43 yıllık mesleki yaşamına büyük bir gururla veda etti.

Haber Resmi
Haber Resmi
+11
Haber albümü için resme tıklayın

65 yaşına girmesi dolayısıyla emekliliğe ayrılan Müdür Turan'ı çalışma arkadaşları, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ve şube müdürleri, okulda düzenlenen sade bir programla yeni yaşamına uğurladılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da emekliye ayrılan Atatürk İlkokulu Müdürü Müdür Turan'a eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederek, yeni yaşamında sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel günler diledi.

43 yıllık eğitimci

Öğretmenlik mesleğine Ağrı Yazılı Köyü İlkokulunda başlayan Müdür Turan mesleki yaşamında son 40 yılını Sakarya'da geçirdi. İlimizde Çaybaşı Yeniköy Hacı Mehmet Akkoç İlköğretim Okulunda 20 yıl, Yavuz Selim İlköğretim Okullarında 5 yıl, Mithatpaşa Şehit Ahmet Akyol İlköğretim Okulunda 6 yıl, Türk-İş İlkokulunda 3 yıl ve Atatürk İlkokulunda 5 yıl başarıyla görev yapan Müdür Turan, aktif eğitimciliğe veda ederken, eğitim camiasında en uzun süreli çalışan okul yöneticileri arasındaki yerini aldı.

İlimiz eğitim camiasının en sevilen isimlerinden biri olan Müdür Turan, emekliliğe ayrılışını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu.

"Değerli büyüklerim, idareci ve öğretmen arkadaşlarım, öğrencilerim, velilerim, çalışanlarımkıymetli dostlarım!

Bu kutsal mesleği bizden sonraki öğretmenlere devretmenin mutluluğu ve böyle güzide bir topluluğun üyesi olarak 05/02/2019 tarihi itibari ile emekli oluyorum.Yıllarımıverdiğim onurum, gururum, namusum olarak gördüğüm mesleği; layıkıyla, onurla ve gururla sürdürmeye çalıştım.

Umutlarınızumudum, kederleriniz kederim, sevinçlerinizsevincim oldu. Ben de bir insanım hatalarım, eksikliklerim olmuştur elbet. Haklarınızı helal edin, benim hakkım helal olsun.

43 yıllık mesleki çalışma süreci içerisinde vefat ederek aramızdan ayrılanaziz öğretmenlerimi rahmet, minnet ve şükranla anarken, emekli olan meslektaşlarıma, bu kutsal mesleği fedakarlıkla ve gururla yürüten arkadaşlarıma, kıymetli velilerime ve tüm eğitim camiasına sonsuz başarı ve mutluluklar diliyorum. Yüreğinizdeki sevgi seli hiç bitmesin. Tek dileğim düşlerinikurduğunuzbir dünyada tüm beklentilerinizin gerçekleşmesidir. Ufkunuz aydınlık, yolunuz açık olsun. Selametle kalın."

Müdür Turan bu sözlerle eğitim yaşamına veda ederken, meslektaşları, öğrencileri ve tüm sevenleri yüzlerce yorumla kendisine yeni yaşamında başarılar dilediler. İşte bu yorumlardan öne çıkan bazıları şöyle;

Allah sağlıklı uzun ömür versin hocam bu camianın bir değerisiniz ve kubbede hoş Sada bıraktığınıza şahidiz.

Babacan, Beyefendi, Alçakgönüllü okul müdürü profiliniz ile bizlere örnek olup, ışık tuttunuz... Yolunuz bahtınız açık olsun... Sağlıklı, sıhhatli, mutlu, huzurlu bir emeklilik yaşamı dileriz.

Sayın müdürüm. Seni tanıyan bilen insanlar eğitimdeüstünve başarılı hizmetlerin, öğrenci veliöğretmen ilişkileriniz her zaman mükemmel bir düzeyde ve hep halkla içiçe olmuştur. Seni her zaman hatırlayacağız. Emekliliğiniz hayırlı olsun inşallah.

Müdürüm örnek insan, örnek eğitimci olarak sizleri unutmak mümkün değil. Sizi ve Turan Ailesini seviyoruz.

Yolun da bahtın da açık, hakkımız helal olsun koca yürekli müdürüm.

Değerli müdürüm yazdıklarında eksiğin var fazlan yok. Evet gerçekten bu hasletlerin hepsini layıkıyla yerine getirerek gök kubbede hoş bir seda bıraktınız. Emekliliğiniz hakkınızda hayırlı olur inşallah. Bundan sonraki yaşamınızda sevdiklerinizle beraber sağlıklı mutlu huzurlu yıllar dileriz.Allah'a emanet olunuz.

Saygıdeğer ve kıymetli müdürümüz; sizi tanımak, sizinle çalışmak bizim için çok önemliydi. Hayatımıza kattıklarınız için size teşekkürü bir borç biliriz. Sizin gibi değerli insanların eğitim camiasında yokluğu her daim hissedilecektir. Emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun. Huzurlu mutlu yıllarınız olsun inşallah. Sevgi ve saygılarımızla...

06 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?