‘Esnafımızın hakkını sosyeteye yedirmeyiz'

Vali Balkanlıoğlu ve SESOB Başkanı Alişan'ın makamında kabul ettiği Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Odası Başkanı Tepe, sosyete pazarlarının mevzuata aykırı olduğunu anlatarak, “Yasalara uygun çalışan esnafımızın hakkını yedirmeyiz” diyerek ilgili kurumları göreve davet etti

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

ZİYARETLER

Sakarya Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ve yönetimi, Vali İrfan Balkanlıoğlu ile Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan'ı makamında ziyaret etti. İlk ziyaretini Vali Balkanlıoğlu'na yapan Tepe ve ekibi, oda faaliyetleri hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu. Tepe, kent genelinde temsil ettikleri esnaf ve sanatkarların sorunlarını anlatarak, uzun zamandır karşı oldukları sosyete pazarı tepkisini bir kez daha dile getirdi.

YASALAR

Sosyete pazarı adı altında kurulan pazarların yönetmeliklere aykırı olduğunu altını çizen Tepe, "Yönetmeliğe aykırı bir şekilde kurulan bu Pazar bizim esnafımızın ekmeğine mani oluyor. Bu esnaf prim ödüyor, vergi ödüyor, kira ödüyor ve istihdam sağlıyor. Haller Yasası ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından çıkarılan Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik ortada. Alenen yasaların çiğnenmesine göz yumulmamalıdır" dedi

GÖREVE DAVET

'Esnafın hakkını kimseye yedirmeyiz'diyen Tepe, "Esnafımız yasalara uygun çalışırken, mevzuata aykırı bir şekilde kurulan sosyete pazarı eliyle esnafımızın mağdur edilmesi kabul edilemez. Bu konuda çok hassas olduğumuzun bilinmesini isteriz. Yasalar ve kuralların uygulanması ve esnafımızın korunması adına aynı belediye başkanlarımızı, Vergi Dairesi Başkanlığını ve ilgili tüm kurumları göreve davet ediyoruz " diye konuştu.

VALİ DESTEKLEDİ

Vali İrfan Balkanlıoğlu ise esnaf ve sanatkarlara büyük önem verdiklerini anlatarak, "Bir sorun varsa elbette bu çözülür. Yasalarımız açık ve net. Biz her zaman esnaf ve sanatkarların yanındayız" dedi. Vali Balkanlıoğlu, ayrıca geçtiğimiz ay yapılan kongrede esnafın güvenoyunu alarak yeniden göreve seçilen Tepe ve ekibini kutlayarak başarılar diledi.

ALİŞAN: YANINIZDAYIZ

Çeşitli istişarelerin yapıldığı toplantının ardından Tepe ve ekibi daha sonra SESOB Başkanı Hasan Alişan'ı makamında ziyaret etti. Mini esnaf zirvesinin yapıldığı ziyarette SESOB Başkanı Alişan, esnaf ve sanatkarları mağdur eden tüm uygulamaların karşısında olduklarını anlatarak, sosyete pazarlarına karşı oda yönetiminin çalışmalarına destek verdi.

14 Şubat 2018 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.193 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?