Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde yüzler gülüyor

Akyazı Belediyesi tarafından engelliler için kısa bir süre önce hayata geçirilen Akyazı'nın ilk engelsiz binası Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde kurs gören engellilerin yüzleri gülüyor.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Kısa süre içerisinde oldukça önemli aşamalar kaydederek el becerilerini geliştiren Akyazı sosyal Gelişim merkezinde kurs gören engelli vatandaşlar kazandıkları özgüven ve ortaya çıkardıkları minik eserler sayesinde yüzleri şimdiden gülmeye başladı.

Haftada 5 gün faal olarak hizmet veren Akyazı Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezinde Pazartesi günleriPDR( Aile Danışmanı Uzmanı )Vildan Aksakallı eşliğinde engelli ailelere ücretsiz danışmanlık hizmeti ve Salı ve Perşembe günleri Eğitim Koçu Fethi Çabukoğlu eşliğinde Engelli öğrencilere eğitimleri ile alakalı olumlu anlamda yönlendirici bilgiler aktarılarak hedefler belirleniyor ve belirlenen bu eğitim hedefleri aşama aşama takip ediliyor.

Şu anda 5 branşta 30 öğrenciye kurs ve eğitim verilenSosyal gelişim merkezinde Salı, Çarşamba ve Cuma günleri hobi sınıflarında Heykel, Resim, Rolyef, Filografi, ve El sanatları gibi dersler düzenlenerekengelli öğrencilere önemli el becerileri kazandırılarak Engellerini yenmeleri ve kişisel özgüvenlerinin daha da artması sağlanıyor.

Akyazı Belediyesi Sosyal gelişim merkezinde kurs gören öğrenciler ders aldıkları hobi sınıflarında oldukça neşeli ve keyifli vakit geçirirken ortaya çıkardıkları birbirinden güzel minik eserlerle de yüzleri gülüyor. Filografi branşında Emine Akyüz eşliğinde Filografi tabloları, Heykel öğretmeni Turgay Çakır, eşliğinde minik heykeller, Resim Öğretmeni Erkan Pektemek eşliğinde karakalem portre ve resimler, tablolar, El sanatları öğretmeni Pınar Erceylan eşliğinde de sabundan çeşitli meyve ve sebzeler, çiçekler ve süs eşyaları hazırlıyorlar.

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezihakkında bilgi veren Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı "Akyazı Belediyesi Sosyal gelişim merkezimizdekısa sürede güzel ve önemli yollar kat ettik. Burada kurs gören Öğrencilerimizher gün yeni şeyler öğreniyorlar yeni el becerileri kazanıyorlar hızla kendilerini geliştirerek önemli aşamalar kaydediyorlar. İlk başta küçük çalışmaların yapıldığı Sosyal gelişim merkezimizde öğrencilerimiz zamanla el becerilerinin durumuna göre kolay aşamalardan daha büyük çalışmalara geçecekler. Şu andasabundan meyveyapan engelli öğrenciler kendi el becerileriyle yaptıkları meyveler için sipariş almaya ve bunları satmaya başladılar, Filografi branşında ilk önce temel başlangıç seviyesinde eserler yapmaktalar zamanla tabi bunlarda el becerisinin artmasıyla daha zor eserlere doğru ilerleyecekler şu anda heykel branşında küçük çiçekler yaparken zamanla giderek daha büyük heykeller yapmaya başlayacaklar, resim branşında karakalem resim, yapan öğrenciler el becerilerin artmasıyla zamanla yağlı boya resim yapmaya başlayacaklar, öğrencilerimizin hazırladıkları eserlerden kısa bir süre sonra bir sergi yapacağız ve bu güzel eserleri sergileyeceğiz şuandaEngelli öğrencilerimizin kendi el becerileriyle bir eser ortaya çıkardığında gözlerindeki parıltının ışığın, onların yüzündeki tebessümün ne kadar güzel olduğunu kelimelerle ifade edilmez. Bu anlamda burada eğitim veren tüm öğretmenlerimize kısa zamanda göstermiş olduğu başarılardan ötürü teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum "dedi

04 Aralık 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.077.529 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?