SAÜ Vakfı'nda okul temsilcisi seçildi

SAÜ Vakfı Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, her sene olduğu gibi 2017-2018 eğitim öğretim sezonunda da seçimle okul başkanını belirledi.

Demokrasiyi en güzel şekilde yaşayarak öğrenen öğrenciler, ilk olarak sınıf temsilciliğine aday olacak kişileri belirlediler. Ardından SAÜ Okulları'nda okul başkanlığı (okul temsilciliği) seçimleri için hazırlıklara başlandı.

SAÜ Vakfı Koleji Anadolu Lisesi okul temsilcisi olmak isteyen öğrencilerin adaylığını tüm okula ilan etmesiyle başlayan bu süreç, renkli ve eğlenceli propaganda çalışmalarıyla devam etti.Okul meclis başkanı adayları, seçimlerden önce arkadaşlarına hitap etme şansı bularak kendilerini en güzel şekilde tanıtma fırsatı elde ettiler.

Adaylar, yaptıkları konuşmada projelerini anlatarak arkadaşlarından destek istediler.

Emirhan Tıknaz, Birant Dağhan Akyol ve Sare Tunca'nın yarıştığı başkanlık seçiminde öğrenciler mühürlü sandıklara oylarına kullandıktan sonra okul meclisinden sorumlu öğretmenler ve öğrenciler huzurunda sayım yapıldı.

Oyların sayımı tamamlandığında Emirhan Tıknaz en çok oyu alan isim oldu. Başarısının vermiş olduğu mutlulukla duygularını dile getiren Emirhan Tıknaz, herkese layık, demokratik ve sorunları gideren bir başkan olacağını ifade etti.

12 Ekim 2017 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.930.428 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?