MHP'li Ünver'den yoğun mesai

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor.

Haber Resmi
Haber Resmi
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Ünver'den tarımı ayağa kaldıracak projeler

Sakarya Ziraat Odasını ziyaret ederek tarımın temsilcileriyle bir araya gelen MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, tarıma yönelik çok özel projeler hazırladıklarını ifade ederek, "Belediye bünyesinde tarım daire başkanlığı kurularak genel sekreter yardımcılığı ihdas edilecek. Kurulacak Üretici birlikleriyle çiftçi üretecek ve kazanacak. Tarım kenti Sakarya eski günlerine dönecek,Sakarya kazanacak" dedi.

ÜRETİCİ BİRLİKLERİ

MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, beraberindeki il yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantının ana gündeminde ise 30 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler ve tarım konusu yer aldı. Çalışmaları hakkında bilgiler veren Büyükşehir adayı Orhan Ünver, gittikleri her yerde büyük bir teveccüh duyduklarını anlatarak, moralli olduklarını ve seçime sayılı günler kala zafere doğru adım adım yaklaştıklarını ifade etti. Yeni Büyükşehir kanunuyla birlikte Büyükşehir Belediyesinin idari sınırlarının şehrin tamamını kapsadığını anlatan Ünver, tarım kenti olan tarıma yönelik Sakarya için çok özel projeler açıkladıklarını ifade etti.

TARIM DAİRE BAŞKANLIĞI

Tarımla alakalı olarak her platforma düşüncelerini anlattıklarını ifade eden Ünver, "Büyükşehir Belediyesinde bu konuyla alakalı bir eksiklik var. Bizim hedeflerimiz arasında bir daire başkanlığı kurmak, bir genel sekreter yardımcısı ihdas etmek var. İlgili komisyonlarda ise bilgi ve birikim sahibi ehli kişilere görev vereceğiz" dedi. Ünver ayrıca çiftçinin ürettiğini pazarlayabilmesi ve ürününün para etmesini sağlamak adına üretici birliklerinin kurulacağını söyleyerek, "Üretici Birliklerinin nasıl kurulması gerektiğine, hangi şartların sağlanması gerektiğine ziraat odalarımız, ziraat mühendislerimizle karar vereceğiz. Çiftçimiz üretim yapacak, ürettiğini çok kolay pazarlayacak, kazanacak. Çiftçimiz ürettikçe, para kazandıkça Sakarya kazanacak" dedi.

TARIM ARAZİLERİ MUTLAK KORUNACAK

Ünver ayrıca tarım arazileri ve mera alanlarının kesinlikle korunacağına dikkat çekerek, tarımı destekleyecek sulama, ekipman ve diğer tüm desteklerin belediye kanalıyla yapılacağını bildirdi. Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ise Ünver'in tarımı ilgilendiren projelerini çok beğendiklerini ifade ederek, "Bu ziyarette anlattığınız projelerinizle bize soracak çok fazla soru bırakmadınız. Genellikle bizi ziyarete gelen adaylara bazı sorular yöneltir, tarımla alakalı projelerini sorardık" ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Ünver, Şenoğlu ve oda yöneticileri uzun uzun sohbet ederek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

FAİR PLAY ÖDÜLÜ DÜNYA'YA TANITTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver beraberindeki Erenler Belediye Başkan adayı Yakup Alaylı ile birlikte, Uluslararası Fair Play Konseyi (CIFP) tarafından Fair Play ödülüne layık görülen Sakarya 1. Amatör Lig'deki Yıldırımspor Kulübünü ziyaret etti. Ulaşım problemi nedeniyle maça çıkamayacağını açıklayan rakibi Yazlıkspor'a otobüs tahsis etmesi nedeniyle ödüle layık görülen Yıldırımspor'un Başkanı Kemal Pekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Orhan Ünver, Kemal Pekin ve yönetimine Dünya'ya örnek olan bu davranışlarıyla nedeniyle çiçek takdim ederken Pekin, "Büyük sıkıntılar içinde Yıldırımspor'u yaşatmaya çalışıyoruz. Aslında hiçbir karşılık beklemeden yaptığımız bu iyiliğinde böyle bir ödüle layık görülmesi bizleri onurlandı. Oynadığımız bu maçı da kaybederek turnuvadan elendik. Aldığımız bu ödül hem kulübümüzü hem de Sakarya'mızı dünya gündemine getirdi" dedi. Pekin ayrıca Yıldırımspor kulübüne sahip çıkan kimse olmadığını söyledi.

ÇOK DEĞERLİ BİR ÖDÜL

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver, kulüp yöneticileri ve futbolcularını canı gönülden kutladığını ifade ederek, " Alınan bu fair play ödülü Sakaryamız adına çok onur verici ve gurur duyulan bir ödüldür. Sizi, ekibinizi ve futbolcu kardeşlerimizi kutluyorum. Belki turnuvadan elendiniz ama Dünya'ya örnek olan bir hareketi sergilediniz" dedi.

Amatör Spor kulüplerine yönelik göstermelik destekler verildiğini anlatan Ünver,"Bu kulüplerimizin bir avuç gönüllü olmasa yaşamasına imkan yok.Sizlerin aldığı bu ödül o kadar değerli ki bu şehri idare edenlerin bunun kıymetini bileceklerini zannetmiyorum" dedi. Her yaş gruplarından gençlerin spor faaliyetleri içine dahil edilmesinin gençliğin gelişimi ve korunması adına büyük önem arz ettiğini ifade eden Ünver, "Emin olun ki göreve geldiğimiz belediyemizin tüm imkanlarını amatör spor kulüplerinin emrine seferber edeceğiz. Gereken tüm destekler verilecektir" dedi.

14 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.257.113 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?