Keleş'ten 'Dünya Su Günü' mesajı

22 Mart Dünya Su Günü'nü kutlayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "SASKİ Genel Müdürlüğü olarak suyun değerini çok iyi biliyor ve suya gönlümüzü katarak, yatırımlarımızı en efektif şekilde gerçekleştiriyoruz" dedi.

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rüstem Keleş yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Canlıların en temel ihtiyacı olan su, yeryüzündeki en kıymetli kaynakların başında gelmektedir. Günümüzde su artık yerel değil, evrensel bir olgu olmuştur. Su kaynaklarının tükenmeye başladığı çağımızda susuzluk sorununa evrensel anlamda çözümler aranmaktadır."

Alternatif su kaynakları

"SASKİ Genel Müdürlüğü olarak suyun değerini çok iyi biliyor ve suya gönlümüzü katarak, yatırımlarımızı en efektif şekilde gerçekleştiriyoruz. Yarınlara sağlıklı içme suyu kaynakları bırakabilmek için, öncelikle mevcut su kaynaklarının en iyi şekilde korunması gerekmektedir. Bu konuda SASKİ olarak, gerek şehrimizin yegâne içme suyu kaynağı olan Sapanca Gölü'nün korunması noktasında ve gerekse altyapı yatırımlarında her kuruşun hesabını yaparak, şehrimize en verimli yatırımları kazandırmanın gayreti içerisindeyiz. Bu bilinç ve sorumluluğun bir gereği olarak bir taraftan Sakarya'da alternatif kaynaklar oluşturuyor, yeni arıtma tesisleri inşa ediyor ve yeni isale hatları döşüyor, diğer taraftan ise vatandaşlarımızın suyu en verimli şekilde kullanmaları için eğitim çalışmaları yürütüyoruz."

Dünya su günü kutlu olsun

"Bir hususun altını özellikle çizmek isterim ki; SASKİ Genel Müdürlüğü olarak, su kaynaklarının korunması ve verimli şekilde kullanılması noktasında sadece bizim çalışmalarımız asla yeterli olmayacaktır. Bu noktada tüm insanlara görev düşmektedir. Tüm insanlığın, kaynakların kirletilmemesi, suyu tasarruflu şekilde kullanması da bu görevlerin ilk öncülüğüdür. 22 Mart Dünya Su Günü'nün, su konusunda toplumumuzun bilinçlenmesine katkı sağlamasını temenni ediyor ve herkesin Dünya Su Günü'nü tebrik ediyorum."

21 Mart 2014 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?