"Bu bir yol kazası değil Ferizli'nin talihsizliğidir"

Ferizli Belediyesi'nin Ak Partili Meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyesi Ertan Ak, Ferizli OSB'nin mütevelli heyetine neden Belediye Başkanı Ahmet Soğuk'u seçmediklerini açıkladı

Ferizli Belediyesi'nin Ak parti Belediye Meclis üyeleri ve bağımsız üye Ertan Ak, geçtiğimiz ayki belediye meclis toplantısında yapılan oylamada Ferizli OSB mütevelli heyetine neden Belediye Başkanı Ahmet Soğuk'u seçmediklerine yönelik açıklama yaptı.

Meclis üyeleri;
"Biz geçtiğimiz aralık ayı meclisinde Ferizli OSB mütevelli heyet seçimlerinde şaibesi olduğu için belediye başkanı Ahmet Soğuk'u seçmedik. OSB'nin genişletilmesi ile ilgili Soğuk'un haksız kazanç elde ettiği iddiası ve bu nedenle OSB'nin büyümesinin eski Vali Hüseyin Avni Coş tarafından askıya alınması olmasıydı. Bu olumsuz olaylar nedeniyle meclis üyeleri olarak mütevelli heyet üyesi başkan Soğuk'u değil Süleyman Kaçmaz'ı seçtik. (Fakat hemen akabindeki muhtarlar toplantısında Soğuk, "bana rağmen oraya seçilen Süleyman Kaçmaz'ı bütün gücümü kullanıp, yönetime onu sokturtmayacağım" demişti. Ve öyle de oldu!)

Ancak Büyükşehir belediyesi aynı dönemde Büyükşehir'i temsilen Ferizli OSB'ye Şenay Sakalı seçmişti.

Lakin Büyükşehir Meclisi Şubat ayı toplantısından önce Şenay Sakal istifa ettirilip ondan boşalan yere Ferizli Belediye başkanı Ahmet Soğuk'un isteği üzerine meclisin oy birliği ile bu göreve getirilmiştir.

Bizim yaptığımız Aralık ayı meclis işlemine büyükşehir belediye başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu 'yol kazası' demiştir.

Oysa biz yaptığımız çalışmayı kesinlikle Ferizli kamuoyunun nezdinde yapmıştık.

Ancak bütün bu olumsuz gelişmeler maalesef Ferizli için bir talihsizliktir diye düşünüyoruz.

Ayriyeten Ferizli Belediye Meclis üyeleri bizleri ve belediye Başkanlarımızı vatandaşlarımız değerli oyları ile bu kutsal görevlere getirildik. Bunun içinde Belediyemizin tüm yaptığı ve yapacağı çalışmaları denetleyeceğiz. Gerekirse üst makamlara iletmek te asli görevimiz olduğu bilincindeyiz. Halkımızın da böyle değerlendirdiğine inanıyoruz" diyerek bir açıklamada bulundu.

Ferizlide.com / Mustafa ÜSTÜBİ

20 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.968.749 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?