Kaçak Mallara Dikkat!

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Semih Bayraktar, bilinçli tüketicilik konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Bilinçli tüketim konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Semih Bayraktar, belgesiz alışveriş yapılmasının mağduriyetlere yol açacağını hatırlattı. Bayraktar, "Vatandaşlarımız asla belgesiz olarak piyasaya sürülen kaçak malları kullanmamalılar" dedi.

Tüketim süreçleri açısından en önemli ilkenin 'belgeli alışveriş' olduğunu hatırlatan Bayraktar, "Alışveriş sırasında oluşacak olası mağduriyetlerin ortadan kalkmasında belgeli alışveriş yapmak önemli bir yer tutmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızı daha hassas davranmaya davet ediyoruz. Unutulmamalı ki; belgesiz alışveriş yapmak mağduriyete kapı aralar" ifadelerini kullandı.

Vatandaşa Korsan Uyarısı

Prosedürlere uygun adım atılmasının önemine de dikkat çeken Semih Bayraktar, "Vatandaşlarımızın taklit ve korsan ürün alımlarından sakınmaları da yine bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Vatandaşlarımız asla belgesiz olarak piyasaya sürülen kaçak malları kullanmamalılar. Bilinçli tüketiciliğin başat unsurlarından biri; hakkımızı nerede arayacağımız konusunda yeterli bilgiye sahip olmamızdır. Bu yüzden hangi şartta olursa olsun belgesiz ürün almayalım" diye konuştu.

30 Eylül 2016 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?