Öğrenciler Lig Tv'yi ziyaret etti

20 Nisan Cumartesi günü IMKB Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Radyo Televizyon Alanı 11. sınıf öğrencileri, Alan Şefi Zeki Beyhan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bülent Altınbaş eşliğinde Lig TV, Show TV ve Sky Türk 360 stüdyolarını ziyaret ettiler.

Haber Resmi
Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

20 Nisan Cumartesi günü IMKB Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Radyo Televizyon Alanı 11. sınıf öğrencileri, Alan Şefi Zeki Beyhan ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Bülent Altınbaş eşliğinde Lig TV, Show TV ve Sky Türk 360 stüdyolarını ziyaret ettiler.

20 Nisan Cumartesi günü erken saatte yola çıkan IMKB Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri İstanbul Şişli'de bulunan Lig TV Show TVSky Türk 360'ın stüdyolarının bulunduğu dev komplekse gittiler. Gezi ekibini Lig TV Programlar Müdürü Aybars Hünalp karşıladı. Sonrasında Lig TV Lig TV2 Lig TV3 stüdyolarını Teknik Süpervizör Hakan Pehlivan eşliğinde gezen öğrenciler, canlı olarak yayınlanan "Maç Sabahı" programının kamera arkasını izleme fırsatı buldular. Aynı programın reji odasından nasıl yönetildiğini izleyen öğrenciler merak ettikleri soruları teknik ekibe yönelttiler. Daha sonra ana kumanda, kurgu ve ses odalarını gezen öğrenciler Hakan Pehlivan tarafından bilgilendirildi.

Show TV ve Sky Türk 360 stüdyolarını görme fırsatı buldular
Ardından öğrenciler Lig TV binasının yanında yer alan Show Tv ve Sky Türk 360 binasına geçtiler. Show TV ve Sky Türk 360 stüdyolarında gezi ekibine, Teknik Yönetmen Özgür Turgut ve Yönetmen Ceyhun Şenkal eşlik etti.Haber stüdyolarını ve Show TV programlarının çekiminin yapıldığı stüdyoları gezen öğrenciler Özgür Turgut ve Ceyhun Şenkal tarafından teknik konularda aydınlatıldılar.

"Girişimci Olmalısınız"

Ayrıca Sky Türk 360'da canlı yayınlanan 12.55 haberlerini reji odasından izleme fırsatı bulan öğrenciler haber bülteninin kamera arkasını görmüş oldular. Haber bülteninin yönetmeni Ceyhun Şenkal öğrencilere "Çok güzel bir bölüm de okuyorsunuz. 29 yaşındayım ve yönetmen oluncaya kadar kendimi sürekli geliştirdim ve hala geliştiriyorum. Bunu yapabilmek için sizler de çok çalışkan ve girişimci olmalısınız. " dedi.

Gezi sonunda memnuniyetleri gözlerinden anlaşılan öğrenciler, okul müdürü Ali Erbay'a, bölüm öğretmenlerine ve göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı Lig TV Show TV Sky Türk çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.

22 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?