Toçoğlu,'Ülkemiz için gece gündüz çalışacağız'

Erenler'e bağlı Çaykışla mahallesinde AK Parti'nin açık hava toplantısı mitinge dönüştü.

Haber Resmi
Haber Resmi
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Çaykışla'da gövde gösterisi

Miting havasında geçen açık hava toplantısına; AK Parti MKYK üyesi Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Resul Yılmaz, AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Nagihan Çolakoğlu, Belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

Mahalleli tarafından havai fişek ve meşaleler eşliğinde büyük bir coşku ile karşılanan AK Parti grubu mahallelilerin kendilerine gösterilen ilgiden son derece memnun kaldı.

Biz Eminiz ki Belediye Başkanınıza sahip çıkacaksınız

Selamlama ve açılış konuşmalarından sonra konuşmasının başında Uğur Işılak tarafından seslendirilen ve son günlerin en popüler şarkısı olan Dombra'nın sözleri ile başlayan MKYK üyesi Atabek büyük alkış aldı. Atabek konuşmasında; "Hamdolsun birlik ve bütünlüğümüze. Sadece bir mahallemizdeki mitingin kalabalığına bakın. Burada size Cavit Öztürk'ü anlatmaya gerek var mı bilmiyorum. Erenler'e büyük hizmetleri var. Siz Belediye Başkanınızı biliyorsunuz ve ona sahip çıkıyorsunuz. Biz eminiz ki tekrar Belediye Başkanınıza sahip çıkacaksınız. Erenler'in 50. yılında 50 projeyi hayata geçirmek için Durmak yok yola devam" dedi.

Ne eksiğiniz varsa hepsini ben üstleniyorum

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu gezi olaylarına değinerek ülke üzerinde oynanan oyunları anlattı. Sizlerden toplanan her kuruş verginin size hizmet olarak dönmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bu güne kadar da güveninizi boşa çıkarmadığımızı sizi mahcup etmediğinizi düşünüyoruz. Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin en başarılı mayıs ayını yaşadığı dönemde gezi olaylarını çıkartıp memleketi kasıp kavurmaya kalktılar. Örnek verecek olursak milletin parasıyla alınan ve bir tanesi 700 milyar civarında olan bu otobüsleri yaktılar. Mesele 3-5 ağaç meselesi değil. Sizlerden istirhamımız bu seçimlerde biraz daha gayret sarfedelim. 25 gün kaldı artık bizlere uyku haram. Ülkemiz, kadınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz ve geleceğimiz için gece gündüz çalışacağız. Allah'ın izni ile sizi mahcup etmeyeceğiz. Ne eksiğiniz varsa hepsini ben üstleniyorum. Yeter ki Sayın Başbakanımıza Sakarya'dan çok büyük bir destek ve güç verelim" dedi.

Konuşmasının sonunda Çaykışla mahalle muhtarı Ecevit Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'na çiçek takdim etti. Çaykışlaspor oyuncuları, yönetim kurulu ve başkanı ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

Yaşar Yazıcıdan Öztürk'e destek

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı da mitinge gelerek destek verdi. Duygu ve düşüncelerini belirten Yazıcı selamlama konuşmasında "sizler başkanlarınızı çok iyi tanıyorsunuz. Zeki Başkanımız az önce ben buraya geldiğimde bana efsane başkanlarımızdan diyerek teveccüh gösterdi teşekkür ederim. Efsaneyi ancak bu millet belirler, sizler belirlersiniz. Bu millet hiçbir zaman kendisine hizmet edeni unutmamıştır. Bağrına basmıştır bundan sonrada bağrına basacaktır. İnşallah 30 Mart'ta Cavit Başkanı tekrar burada Başkan yapacaksınız" dedi.

Gönül İncitmeyelim

Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik yaptığı kısa selamlama konuşmasında siyasi çalışmaların gönül kırmadan yapılması gerektiğini belirtti. Çelik; "Sakarya genelinde olduğu gibi Erenler'de de birçok hizmet yapıldı. Seçime çok az bir zaman kaldı. Siyasi çalışmalar kapsamında olması gereken şudur ki gönül incitmeden kimse kimseyi kırmadan, komşuluk hak ve hukukunu incitmeden seçimi tamamlamamız lazım. İşler yapılır ama gönül kırıldığında tamir edilmez. Eleştiri sevgi ve saygımızı belirli bir ölçü içerisinde ifade ederek yapmak lazım. 30 Mart'ta Cavit Öztürk ile yola devam kararı alacağınıza gönülden inanıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Belgeleri ile birlikte karşılığını veririz

Akyazı Belediye Başkanına teşekkür ile başlayan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk sinevizyon eşliğinde yapılan hizmetlerin akabinde Erenler'in 50. yılında gerçekleştireceği 50 Projeyi Çaykışla'lı mahalle sakinlerine anlattı. Öztürk konuşmasında "Eski Bekirpaşa Belediye Binası hakkında zaman zaman polemik yapanlar oluyormuş. 10 yıldır Belediye Başkanıyım, 30 yıllık siyasetçiyim. Hiçbir zaman hiçbir belediye başkan adayı hakkında aleyhte bir konuşma yapmadım ve çamur atmadım. Ama sataşma olduğunda da cevabını belgeleriyle birlikte veririm. Bu bina Belediye hissesi haricinde tam 79 hissedar üzerinden inşa edilmiş. Bu tür kamu ihalelerinde hisseli yerlerde hissedarların onayını almadan ihale yapamazsınız. Burada 340 metrekare üzerinde tam 79 hissedar var. Halen temizlemeye uğraşıyoruz. Vefat etmiş olanlar, yurt dışında olanlar var ve birçoğunun da burada hissedar olduğundan haberi yok. Bu binaya 400 milyon üzerinde masraf ettiğimizi söylüyoruz, bu eleştiriliyormuş. Tepeden tırnağa bu binayı yeniledik. Asansör yaptık, doğalgaz ve kaloriferlerini döşedik, çatısını yaptık ve bu binayı artık 60 yatak kapasiteli bir engelli bakım merkezi haline getirdik. Bu yer ile ilgili yalan ve yanlışlar ile sizlerle bizim aramıza girmeye çalışıyorlar açık ve net bir şekilde söylüyorum bu güne kadar başkaları hakkında yorum yapmadım ama bu yalanlarına devam ederlerse biz karşılığını yalanla değil belgeyle veririz" dedi.

05 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?