Büyükşehir'in yatırımları İsviçre'de tanıtıldı

İsviçre'de düzenlenen; Japonya, Çin, Almanya, Hindistan, Pakistan ve Avustralya gibi ülkelerden üst düzey katılımın olduğu Zürih Konferansı'nda Büyükşehir Belediyesi'nin çevre yatırımları tanıtıldı.

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı yetkilileri, The Gold Standart Foundation tarafından İsviçre'de düzenlenen Zürih Konferansı'na katıldı.

Özel Atık ve Proje Uzmanı Arzu Saygıner Çil tarafından gerçekleştirilen sunumda Sakarya'da hayata geçirilen çevre projeleri ve sürdürülebilir şehir çalışmaları anlatıldı. Farklı ülkelerin sivil toplum kuruluşlarının, özel sektör ve kamu temsilcilerinin katılım sağladığı İsviçre Konferansı'nda küresel iklim değişikliği, karbon emisyonu ve sürdürülebilir şehir çalışmalarında Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin deneyimleri paylaşıldı. Sunum sonrasında pek çok ülkenin temsilcisi beğenisini ve ilgisini ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projeleri yerinde görmek istediklerini ifade etti.

İklim dostu aydınlatma projesi

Sunumda dikkat çeken "Sürdürülebilir Sakarya İklim Dostu Aydınlatma Projesi" ile ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Yılmaz Çiğdem, "Sürdürülebilir şehir çalışması kapsamında kamu binalarında enerji etkin uygulamaların teşvik edilmesi, yaygınlaştırılması ve kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefi ile SATSO Çevre Komisyonu'nun fikir elçiliğinde projemize başladık. Türkiye'de bir ilk olan uygulama ile önce kamu kurumlarında başlatılan proje, LED aydınlatma kullanılarak enerji tasarrufu sağlamayı ve karbon salınımını minimize etmeyi amaçlıyor. Yerel üretici olan İDES Elektronikle yürütülen başarılı LED dönüşüm çalışmalarında artık sona doğru yaklaşıldı" ifadelerini kullandı.

19 Mart 2014 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?