MHP Hendek ilçe teşkilatından yazılı açıklama...

MHP Hendek İlçe Teşkilatı Kentsel dönüşüm alanında hızla devam eden çalışmalar hakkında tepkilerini dile getirerek yazılı açıklama yaptı.

MHP Hendek İlçe Teşkilatı yaptığı açıklamada " Rantsal dönüşüm hızla devam etmektedir.MHP olarak burada yapılan inşaatın kaçak olduğunu ve Büyükşehir Belediyesinin burada suyu kestiğini daha önce açıklamıştık.

Belediye Başkanı ve Eski ilçe Başkanı kentsel dönüşüm bölgesini gezip
burada ki vatandaşlarımızı sıkıştırarak yerlerine el koymaya çalıştığını tespit ettik.

Ele geçiremedikleri yerler ile alakalıda Kamulaştırma davası açıp bilir kişi heyetinin değer tespiti ile burada öyle yada böyle vatandaşlarımızın yerlerine el koyuluyor.

Başkan ihale yapmadan inşaatı başlamış,kalıp ustasına ihaleyi verdiği,el altından ise şahsen kendisinin yaptırdığı gibi kendi firmasının betonunu döküyor.

Kentsel dönüşüm bölgesine vatandaşlarımız tam bir panik içerisindedir.Ne yapacağını bilmiyor.Bölge insanı Başkanın insafına kalmış.O malına ne değer biçerse , ne verirse vatandaş yerini
vermek zorunda kalıyor.

Yaptığımız hesaplara göre Başkan % 15 ile % 20 arası pay vermekte.Direnen vatandaşın yerini ise istimlak etmektedir.Gerçekte bu bölgede piyasa koşullarına göre elde edilecek
ürünün (Daire-Dükkan) % 40?ın vatandaşa vermesi gerekmektedir.

Fakat aradaki yaklaşık %20 ile % 25?lik fark bedel olarak yaklaşık 70 Milyon ile 80 milyon tl arasındadır.Bu paranın nereye gideceği,kimler arasında bölüşüleceği meçhuldür.Bütün bunlardan daha önemlisi Hendek'in geleceği ,imar bilgisi olmayan ve şehircilikten anlamayan bir Başkanın kaprisleri ve para kazanma hırsı ile karartılmaktadır.

Bölge toplu konut projesine çevrilip daha da daraltılmaktadır.Yaşam kalitesi ve şehir daha da sıkıcı hale gelmektedir.Katlar yükseltilerek vatandaşın payı arttırılması gerekirken, fazlalık olan payın ne yapılacağı belli değildir.Her kuruşunda insanların hakkı olan böyle bir proje her yönü ile şeffaf olmadığı gibi , herşeyin gizlendiği aşikardır.

Herkese gösterildiği söylenen proje yanlızca insanlara şekil olarak gösterildiği,laf olsun torba dolsun diye bir tutum sergilenmiştir.MHP olarak bu düşünceleri taşımaktayız.Biz vatandaşlarımızın malını ,değerini teslim edeceğiz.

Başkanın anlaşma yaptığı vatandaşlara vermediği hakkı biz göreve geldiğimizde tüm haklarını geri iade edeceğiz.Porjede yenidüzenlemeler yapıp Hendek'in geleceğini iki dudak arasından kurtaracağız.Bu iki dudağın kime ait olduğunu vatandaşlarımız biliyor?

11 Aralık 2013 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.117.988 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?