Sapanca kıyılarının yeni halini böyle anlattı

AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar Arabacıalanı'nda coşkuyla karşılandı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kahve toplantılarında vatandaşlara 2014-2019 projelerini video sunumu ile birlikte anlatan AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Arabacıalanı'ndaki toplantıda da projeler hakkında bilgi verdi.
AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik açılış konuşmasında, Yusuf Alemdar'ın 5 yıllık hizmet süresi içerisinde önemli projeleri hayata geçirdiğini, 2009 yılında verdiği tüm sözleri tutarak 35 projeyi gerçekleştirdiğini söyledi.

Yapılan Hizmetler Vatandaşımızın Güvenin ve İnancının Eseridir
Osman Çelik, ortaya çıkan her eserin, Serdivan'a kazandırılan her yatırımın vatandaşların güveninin ve inancının eseri olduğunu ifade ederek, 13 gün sonra Serdivan'ın kalkınmaya, büyümeye, Sakarya'nın incisi olmaya devam kararı vereceğini söyledi. AK Parti'nin insan odaklı hizmet anlayışının her yerde göründüğünü belirten Çelik, bu başarının arkasında milletin iradesi ve AK Parti'nin hizmet aşkı olduğunu söyledi.

Cazibe Merkezi Serdivan

Osman Çelik'in ardından vatandaşlara hitap eden AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da, Serdivan'ın, her yönden cazibe merkezi olduğunu dile getirerek, üniversitesi ile, konutları ve yerleşim düzeniyle, hastaneleriyle, kapalı spor salonu, yeni spor ve park alanları, AVM'si, kültür ve sanat yatırımlarıyla Serdivan'ın artık marka haline geldiğini ve her alanda lokomotif görevi üstlenerek sosyal yaşamın merkezi konumuna geldiğini söyledi.

Projelerimizi Vatandaşlarımızla Birlikte Planlıyoruz

Bir sonraki dönem için de Serdivan'a yakışır vizyon projeler hazırladıklarını ifade eden Alemdar, "Hazırladığımız projeler ile ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasını, doğal ve tarihi varlıkları ile turizmde çekim merkezi olmasını, ticarette, tarımda iş hacminin geliştirilmesini ve belediyenin daha kaliteli hizmet vermesini hedefliyoruz. Bu doğrultuda açıkladığımız tüm projeler ortak aklın eseridir. Biz Serdivanımız ile ilgili plan yaparken tüm vatandaşlarımızın görüşlerini alarak proje üretiyoruz ve yine vatandaşlarımızla birlikte hayata geçiriyoruz" diye konuştu.

Serdivan Gölpark'ta Yeni Alanlar

2 km'lik bölümü tamamlanan, toplam 8 km'lik alanda yeni projelerle çalışmaların devam ettiği Serdivan Gölpark projesinde de çalışmaların devam edeceğini belirten Yusuf Alemdar, proje içerisinde yer alan kıyı köy düzenlemesi ile köy ve kent ortamının birlikte harmanlanacağını söyledi. Alemdar, "Sapanca Gölü Rekreasyon projemizin içerisinde yer alan "Kıyı köy" uygulamasında, irili ufaklı göl manzarasına hakim meydanları ile gölün sularının buluştuğu şirin bir turizm köyü oluşturulacak" dedi.
Proje kapsamında ayrıca Serdivan Su Sporları Merkezi'nin de kurulacağını belirten Alemdar, bu sayede Türkiye'ye şampiyonalarda yeni dereceler getirecek genç sporcuların yetişeceğini söyledi.

Ayrıca kurulacak olan festival ve kamp alanlarında restoranlar, kafeler, spor alanları, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve konser alanlarının da olacağını belirten Alemdar, Serdivan Gölpark'ın yanı sıra diğer projelerin de hizmete girmesi ile birlikte Serdivan'ın marka değerinin daha da yukarılara taşınacağını ve vatandaşların yaşam kalitesinin artacağını söyledi.

17 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?