163 kişi evlilik öncesi eğitimi aldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Evlilik Öncesi Eğitim programlarının ikincisi tamamlandı. Tamamlanan programda 163 kişiye daha evlilik öncesi eğitimi verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü - Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Sakarya'da ilki 23 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen ve 13 İlçe Belediyesi çalışanına Eğitici Sertifikaları teslim edilmişti.

Eğitici Eğitimlerinden sonra, Serdivan Belediyesi işbirliği ile Serdivan Belediyesi toplantı salonunda 163 kişilik bir guruba da Evlilik Öncesi Eğitim' verildi.

Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcı Elif Civan Yüce'nin açılış konuşması ile başladı. Yüce konuşmasında, "Evlilik Öncesi eğitim Programı ile evlilik çağına gelmiş ve aile kurmak amacıyla bir araya gelen çiftlerin, evlilik hayatına hazırlanmalarını amaçlıyoruz. Evlilik Öncesi Eğitim Programı evlilik öncesi süreçte çiftlerin bir birlerini iyi tanıması, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri amacıyla etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrendikleri bir program olup, çiftlere evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatı veriyor" ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından "Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerisi, Aile Hukuku, Evlilik ve Sağlık" modülleri İl Müdürlüğünde sosyal çalışmacı olarak görev yapan Fatma Sarıoğlu, Mehmet Aykul ve Seda Kuzgun tarafından anlatıldı.

26 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.018.233 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?