Fiskobirlikten satılıktır

Fiskobirlik, Karasu İlçesinde Lise Caddesi üzerinde bulunan hizmet binası ve deposunun bulunduğu arsayı satışa çıkardı

Yeniden yapılandırma çalışmaları çerçevesinde Genel Kurul kararıyla satışa çıkarılan Lise Caddesi üzerin-deki Fiskobirlik hizmet binası ile deposunun yer aldığı 4.740 metreka-relik taşınmazın ihalesi1 Mart 2013 Cuma günü Genel Müdürlüğün bu-lunduğu Giresun'da yapılacak.

1.5000.000 lira muhammen bedelle ihalesine karar verilen arsanın Milli Eğitim'e kazandırılması yönünde bir çalışma başlatıldı.

Karasu Fiskobirlik Başkanı Arif Aydın öneriye sıcak baktıklarını ve muhammen bedelden aşağıya olma-mak üzere pazarlığa oturulabilece-ğini söyledi. Fiskobirlik Başkanı Av. Lütfü Bayraktar'ı da böyle bir satışın gerçekleşmesi durumunda ödemeler-de kolaylık sağlanabileceği yönünde görüş belirttiği konuşuluyor. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soy-türk'ün Bayraktarla görüştüğü ve ko-nuyu Vali Mustafa Büyük'e aktara-cağı da edinilen bilgiler arasında.
İNÖNÜ OKULU TAŞINABİLİR
Fiskobirlik arsasının satın alınması durumunda, bir süredir Sivil İnisiya-tif çevrelerinde tartışılan projenin hayata geçirilebileceği konuşuluyor. Buna göre, İnönü İlkokulu Binası Fiskobirlik arsasına inşa edilecek. İnönü bahçesi ise otopark olarak kullanılacak. Sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği proje şehiriçi araç trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak.
RESMİ KURUM
Fiskobirlik eski yöneticilerinden Eyüf Filizfidanoğlu, söz konusu mülkiyetin imarda resmi kurum olarak gözüktüğünü ve özel şahıslara satışı için Belediye Meclisi'nde imar değişikliği yapılması gerektiğini söyledi. 'En doğrusu resmi kurum yeri olarak muhafaza etmek ve şayet olabiliyorsa Özel İdare tarafından satın alınarak Milli Eğitim'e tahsis etmektir' diyen Filizfidanoğlu 'Talep edilen değer devletçe karşılanma-yacak bir miktar değil. Merkezde böyle arsa bulmak zor. Hatta yok diyebiliriz' şeklinde konuştu.

28 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?