Tarım sektörü üreticilerine müjdeli haber!

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi tebliği 14 Aralık tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir, tarıma dayalı yatırım desteklerinden faydalanmak isteyen üreticilerin tebliğin yayım tarihinden itibaren 45 gün içinde müdürlüğe başvurması gerektiğini söyledi.

Tebliğin amacının 'Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayinin entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama alt yapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, toplu basınçlı sulama sistemlerinin geliştirilmesi, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesi olduğunu söyleyen Erdemir, "Tarıma dayalı yatırımlar yönündeki tebliğ 14 Aralık tarihinde resmi gazetede yayınlanmış olup bu tarihten itibaren başvuruların 45 gün içerisinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılması gerekmektedir. Hibe destek oranı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygun görülen projelere ait hibeye esas tutar gerçek kişiler için 300 bin TL, tüzel kişiler için 800 bin TL olup bunun yüzde 50?si hibe olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından desteklenecektir" dedi.

21 Aralık 2013 - Ekonomi --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.982.237 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.