Tantan'ın 31 Mart Seçimleri yorumu

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, "Ankara ve İstanbul'daki büyükşehir belediye başkanlıklarının kaybedilmesi iktidara halka dön mesajı" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan,"Ankara ve İstanbul'daki büyükşehir belediye başkanlıklarının kaybedilmesi iktidara halka dön mesajı"dedi.

Tantan, seçim sonuçlarının hala belli olmaması ve itiraz süreci konusunda ise,"YSK Başkanı Sadi Güven'in yapacak hiçbir şeyi yok. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde Türkiye kaybetti, halk kaybetti. Siyasi partilerin yapılanmaları kaybetti. Halk tüm bu olanları sorgulayacak"diye konuştu.

"HUKUKA HİÇBİR ZAMAN DAYANMADILAR"

Yeniçağ gazetesindenBünyamin Öztürk'ün aktardığına göre,Tantan, Türkiye'de gelinen sürece ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

"AKP iktidarı devam etsin diye; Türkiye'deki mali ekonomik anlamdaki stratejik kuruluşları değişik isimler adı altında, değişik vakıflar altında, kendi sermayesi ve ekonomisiyle yeni bir devlet kuruyorlar. Hukuk, şu andaki gibi hiçbir zaman olmadı. AKP ilk olarak yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk ile mücadele ile iktidara geldi. Kambiyo affı çıkarttılar. Daha önceki suçları affedici altyapıları oluşturdular. Hayali ihracattan dolayı suçlananlar vardı. Daha sonra sürekli aflar getirdi. Ceza sistemini oluştururken, cezaları yarı yarıya düşürdü. Cezaevlerinde ne kadar suçlu varsa özellikle örgütlerdekiler serbest kaldı. Hiçbir zaman hukuka dayanmadılar. Denetim mekanizmalarını ortadan kaldırdı. Kurumlardaki nitelikli insanları tasfiye etti. Devletin hafızasını ortadan kaldırdı. 'Bürokrasiyi kaldırıyorum' diye bunu yaptı. Muhtarlara, 'Vali ve kaymakamlar emrinizde' dendi. Bu devlet disiplinini ortadan kaldırır. Milletin hafızasını, devletin hafızasını ortadan kaldırıyorsun, o zaman da devleti istediğin gibi şekillendirirsin. Siyasi iktidarların iktidara geliş sebepleri; yasakları ortadan kaldırmak, yolsuzlukları, yoksullukları ortadan kaldırmaktır. Tam tersine yasak getirdiler, korku toplumu yarattılar. Hukuk dışı el koydular. Türk hukuk sistemi, kıta Avrupa'sından geliyor. Bu iktidarın uygulamaları ise buna uymuyor. Batı da Türkiye çöksün diye ses çıkarmıyor."

"MOSKOVA'YA GİDİP NE YAPACAKSINIZ"

Sadettin Tantan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün gerçekleştireceği Moskova ziyaretine ilişkin de

şunları söyledi:

"Önümüzde; Türkiye'yi tehdit eden S-400 füzeleri, F-35 uçakları, kurulmak istenen Kürt devleti var. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile eski ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye politikasında anlaşmışlardı. Sayın Erdoğan, Rusya'da Putin ile bir araya gelecek. Moskova'ya gidip ne yapacaksınız? ABD ile Rusya antlaşmasını iptal mi edecek? Kürt devletinin kurulmasına karşı mı çıkacak? PKK'nın altyapısı Rusya'da var, hala devam ediyor. S-400 askeri personeli gönderildi mi, eğer gönderildiyse alınacak demektir. İran'ın füze sistemleri bizi de tehdit ediyor. Orada da bu sistemlere ihtiyacımız var."

08 Nisan 2019 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.009.569 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.