Araç ve sefer sayıları artıyor..

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, 11 Şubat Pazartesi gününden itibaren, Karaman - Kampüs hattına araç ilave edilerek sefer sayılarının artacağını duyurdu.

İsmail Yolcu ayrıca, Maltepe ? Yazlık hattının düzenlenmesiyle, vatandaşların aktarmaya ihtiyaç duymadan, ekonomik olarak seyahat edebileceklerini açıkladı.

11 Şubat Pazartesi'den itibaren

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, vatandaşların taleplerini dikkate alarak, gözlem ve etütler yapıyor, ihtiyaç duyulan düzenlemeleri hızla gerçekleştiriyor. Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, toplu taşıma hatlarında yapılan düzenlemelerle ilgili bilgiler verdi. Yolcu, ''Vatandaşlarımızdan, Karaman-Kampüs (21/A ve 21/B) hatlarımızda, özellikle akşam saatlerinde, sefer sürelerinin yetmediği ve araçların sefer aralıklarının açık olduğu yönünde şikâyetler alıyorduk. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz gözlem ve etütlerde, vatandaşlarımızın şikâyet ettiği hususları tespit ederek yeni düzenlemeye gittik. 11 Şubat Pazartesi gününden itibaren, halen 6 araç çalışan Karaman - Kampüs hattımıza 2 araç daha ilave ederek araç sayısını 8'e çıkarıyoruz. Araçlarımız, bu hattımızda, sabah saat 06.15'te ilk seferlerine başlayacak ve gece 00.15'e kadar, 15?20 dakika aralıklarla, kesintisiz 71 sefer yapacaktır. Böylece sefer sürelerinde gecikme ortadan kalkacak'' diye konuştu.

Kart 54'le ekonomik seyahat

Maltepe'ye hizmet veren hatlarla ilgili de yeni bir düzenleme gerçekleştirdiklerini kaydeden İsmail Yolcu, ''Maltepe'ye hizmet veren mevcut 9 numaralı hattımız, 1 araç ilave edilerek, Atatürk Bulvarı - Karaağaç Bulvarı - İlahiyat Fakültesi ve Çevre Yolu güzergâhı üzerinden KİPA Alışveriş Merkezi'ne uzatılmıştır. 10 numaralı hattımız, yine 1 araç ilave edilerek, Atatürk Bulvarı - Karaağaç Bulvarı - Şeker Mahallesi üzerinden Yazlık'a uzatılmıştır. Ayrıca üniversiteye hizmet veren hatlarda araç ve sefer sayılarını artırdık. Yapılan düzenlemelerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, vatandaşlarımızın Kart 54'ü tercih ederek daha ekonomik seyahat ayrıcalığını yaşamalarını tavsiye ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

10 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.920.575 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?