Esnafa müjde! AVM yasası geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, esnaf ve sanatkarların yükünü mümkün olduğu kadar hafifletmeyi, en önemli görevlerinden biri olarak kabul ettiklerini söyledi. Yazıcı, esnafın başlıca şikayet konusu AVM'lerle ilgili düzenleme yapılacağını da belirtti.

Sayıları 2 milyonu aşan esnaf ve sanatkar, Türkiye ekonomisinin can damarlarından. Değişen tüketim alışkanlıkları karşısında sıkıntı yaşayan esnaf kesimine yönelik yeni bir proje hayata geçirildi. Özel bir banka ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, "Kapımız Esnafa Açık" projesi için düğmeye bastı.

Esnaf ile tüketiciyi ve kamu ile özel sektörünü aynı platformda buluşturan projeyle, her ayın 15'inde tüketicinin esnaftan alışveriş yapmasına yönelik kampanyalar düzenlenecek.

Proje ile ilgili konuşan Bakan Yazıcı, "Esnaf ve sanatkarlarımızı destekleyen her proje bizim için son derece önemlidir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak toplumumuzun belkemiğini oluşturan esnaf ve sanatkarlarımızın omuzlarındaki yükü mümkün olduğu kadar hafifletmeyi, en önemli görevlerimizden biri olarak kabul ediyoruz" dedi.

AVM'lerle ilgili düzenleme yolda

Projeyle, teknolojik destek de sağlanacağını vurgulayan Hayati Yazıcı, esnafın başlıca şikayet konularından alışveriş merkezleriyle ilgili düzenleme yapılacağını belirtti.

Yazıcı, "Programımıza göre bu sene içerisinde bunu Bakanlar Kurulu'na, oradan da Meclis'e taşımak ve yasalaştırmak. Çünkü, bu alan düzenlemeye muhtaç bir alan, AVM dediğimiz alan. Herkesin çıkarını, hak-hukuk çerçevesinde temin etmek suretiyle düzenlemeyi Meclis'e taşıyacağız" şeklinde konuştu.

14 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.971.194 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?