Toçoğlu;"Yenikent Sakarya'nın geleceğidir"

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent'te düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Bölgedeki muhtarlar, okul aile birlikleri, site yöneticileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, ''Yenikent'te yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri adına ne gerekiyorsa yapacağız'' derken, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, ''Bölgedeki hizmetlerin planlanması ve vatandaşımızın katılımıyla sürdürülebilmesi çok önemli'' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, mahalle buluşmalarına katılmaya devam ediyor. Yenikent Park'ta düzenlenen kahvaltı programına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun yanı sıra, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İl Genel Meclisi Başkanı Oktay Yıldırım, muhtarlar, okul aile birliği ve site yöneticileri, dernekler ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaba: Kısa zamanda büyük işler yapıldı

Düzenlenen programda ilk olarak Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikler Derneği Başkanı Ali Kaba söz aldı. Yenikent bölgesinde ikamet eden vatandaşların daha mutlu ve daha çağdaş bir yaşam sürdürmeleri için çalıştıklarını belirten Kaba, ''Bölgemizde çok büyük bir yaşam alanı oluşturuldu. Kalay değil, 80 bin nüfusa ulaştık. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım, siz bunu çok hızlı başardınız. Kısa zamanda büyük işler yaptınız. Yenikentliler olarak bölgemizde yaptığınız hizmetleri biliyoruz. Bu hizmetleri özetlemek gerekirse, Yenikent park çok büyük bir ihtiyacımızı karşılıyor. Aynı şekilde Korucuk Park'ta vatandaşlarımızın çok büyük bir ihtiyacını karşıladı. Yenikent Sosyal Tesisleri, SAMEK binası da bölgemiz için çok önemli yatırımlar. Su sıkıntısını giderdiniz. Çark Deresi çevre düzenlemeleri devam ediyor. Tıp Fakültesi, Sakarya ve Yenikent için çok önemli. Fakültenin büyütülmesi için çok önemli fedakârlıklar yaptınız, arsa bağışladınız. İnşallah Tıp Fakültesi genişleyecek. Sayın Dişli de Karaman'da büyük bir spor tesisi yaptı. Gençlerimiz bu salondan istifade ediyorlar. En büyük sıkıntımız başıboş köpeklerdi. Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi sokak hayvanları için bir yaşam alanı inşa edecek. Yeni, büyüyen bir şehir olduğumuz için eksikliklerimizde var tabiî ki. Ama süratle eksikliklerimiz gideriliyor. Bölgede yaşayan insanlarımızı akşam dışarıya çıkarmak konusunda çalışmalar yapmamız gerekiyor'' diye konuştu.

Pazaryeri planlamaları devam ediyor

Bölgede yatırımların sürdüğünü ve vatandaşların katılımıyla daha güzel projelerin hayata geçirileceğini ifade eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise, ''Şehrimizin genelinde hizmetlerimizin devam ettiği gibi bölgemizde de hizmetlerimiz devam ediyor. Bölgede kurulması düşünülen pazaryeri planlamalarına devam ediyoruz. Talep edilen hizmete halkımızın katılması gerekir. Bölgedeki hizmetlerin planlanması ve vatandaşımızın katılımıyla sürdürülebilmesi çok önemli. Kültür programları düzenleyebiliriz. Gösterilen ilgiye göre faaliyetlerimizi sürdürebiliriz.'' şeklinde konuştu.

Yatırımlarımız devam edecek

Gerçekleştirilen toplantıda son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Toçoğlu, ''Çevremizin, mahallelerimizin eksiklikleri konusunda vatandaşlarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Biz ''Yenikent, Sakarya'nın geleceğidir'' hedefiyle işe başlamıştık. Bu söze inandığımızı gösterdik. Bu ilgimizi bundan sonra da devam ettireceğiz. Yenikent'te yaşayan vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bölgede gerçekleştirilmesini istediğiniz hizmetleri sizden de duymak isteriz. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede projeler üretiyoruz ama vatandaşlarımızla birlikte hareket etmeliyiz. İnşallah, sizlerin de düşüncelerinizi alarak daha etkin projeler ortaya koyacağız'' dedi.

Sokak hayvanlarına çözüm

Bölgedeki sokak hayvanlarının durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, ''Sokak hayvanları konusunda yasanın getirdiği gibi hareket ediyoruz. Sokak hayvanlarını kısırlaştırdıktan sonra doğal yaşam alanlarına bırakmak zorundayız. Bu konuda yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz. Adapazarı Belediyesi ile ortak bir proje üzerinde çalışıyoruz. Sokak hayvanları için geniş bir alanda çalışma başlatacağız. Bu konuda hayvan sever dernekleri ile ortak hareket etmek istiyoruz.Halihazırda rehabilitasyon merkezimiz var ama başıboş dolaşmaları konusunda çalışma yürüteceğiz. Kısa süre içerisinde hayvanlar için yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bunun dışında çark deresi rehabilitasyon projelerimiz devam ediyor. Ulaşım ile ilgili önemli çalışmalar yaptık. Zaman içerisinde filomuzu güçlendirdikçe, ulaşım konusundaki sorunların üstesinden geleceğiz. Bölgedeki yaşamı canlandırmak için ne gerekiyorsa beraberce konuşalım, istişare edelim. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Allah yolunuzu açık etsin'' ifadelerini kullandı.

11 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.935.661 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?