Yusuf Alemdar'dan Serdivan'a 30 vizyon proje

AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar ve AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik Kazımpaşa'da düzenlenen kahve toplantısında vatandaşlarla buluştu

Haber Resmi
Haber Resmi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Biz Vatandaşımızın Huzuruna Projelerle Çıkıyoruz
Kahve ziyaretinde vatandaşlara hitap eden Osman Çelik seçimlere kısa bir süre kaldığını, seçim çalışmalarını yürütürken projelerle hareket ettiklerini ve somut çalışmalarla vatandaşların huzuruna çıktıklarını söyledi.

Hedef 2023
AK Parti'nin hedefinin Cumhuriyetin kuruluşunun yüzüncü yıldönümü olan 2023 vizyonu olduğunu ifade eden Çelik, bu tarihe kadar 21 tane büyük projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Bu projeler arasında Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı, üçüncü boğaz köprüsü, uçak gemisi projelerinin de olduğunu ifade eden Çelik, bu projelerin toplam bedelinin 160 milyar dolar olduğunu söyledi. Bu projelerin tek amacının muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak olduğunu dile getiren Çelik,AK Parti'nin millet için var olduğunu ve millete hizmet ettiğini söyledi.

160 Milyar Dolar Yatırım
Son günlerde kamuoyunda dile getirilen konulara da değinin Çelik, "Eğer söylenildiği gibi olsaydı, bu ülkede 160 milyar dolar yatırım olmazdı. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı yalan ithamlarla karalamaya çalışanlar önce aynaya baksınlar, Başbakanımız büyük Türkiye için çalışıyor. Sayın Başbakanımız dirayetiyle, projeleriyle Türkiye'yi bölgesinde söz sahibi bir ülke konumuna getirmiştir" dedi.

Yusuf Başkanımız Tüm Sözlerini Yerine Getirdi
Serdivan'a beş yıl boyunca hizmet eden Yusuf Alemdar'ın vatandaşa hangi sözü verdiyse yerine getirdiğini belirten Çelik, "Bizim belediye başkanlarımız yapamayacakları bir sözü vermezler. Sayın başkanımız da verdiği tüm sözleri yerine getirmiştir. Onun için tüm Serdivanlı hemşerilerimiz Yusuf Alemdar'a yine güvenerek istikrara, büyümeye devam diyecekler" diye konuştu.
Muhalefet partilerinin başkan adaylarının vatandaşa hiçbir proje sunmadıklarını belirten Çelik, AK Parti'nin belediye başkan adaylarının ise vizyon projelerle vatandaşın huzuruna çıktıklarını söyledi.

Gölet Yıl Sonunda İhaleye Çıkıyor
Bölgeye kurulacak baraj projesi ile ilgili de konuşan Çelik, Kızılcıklı, Meşeli, Beşevler Göleti'nin toplam maliyetinin 60 trilyon olduğunu ve tamamlandıktan sonra 1145 hektar alanın sulanacağını belirterek, bu yıl sonunda da ihalenin yapılacağını söyledi.
Dertlerinin sadece millete hizmet etmek olduğunu dile getiren Çelik, bu güne kadar bu anlayışla çalıştıklarını, bundan sonra da; daima millet daima hizmet demeye devam edeceklerini söyledi.

Serdivan Sakarya'nı Batıya Açılan Kapısı
AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar da, Serdivan'a bir vizyon belirlediklerini ve uygulanacak projeler sonrasında Serdivan'ın kentin batıya açılan kapısı olacağını söyledi.

5 yıl önce aynı kahvede konuştuğunda vatandaşların kendisine Kazımpaşa Yolu'nun ne zaman yapılacağını sorduklarını ifade eden Alemdar, yapılan yol çalışması sayesinde 50 yıllık sorunu çözdüklerini söyledi. Yusuf Alemdar, Serdivanlılara hiçbir zaman yapamayacakları bir projenin sözünü vermediklerini, verdikleri bir sözün de mutlaka arkasında durduklarını ve onu hayata geçirdiklerini belirtti.

Serdivan İçin Hizmete Devam
Alemdar, son meclis toplantısından sonra izne ayrılarak vatandaşların karşısına AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı olarak çıktığını belirterek, "Serdivan için birlikte yaptıklarımız ortada. Bizim bu 5 yılımızı değerlendirirken, yaptığımız çalışmaları, verdiğimiz sözleri, Serdivan'ın geldiği noktayı değerlendirerek en doğru kararı vereceğinizden eminim. Yola ilk çıktığımız gün bize güvenin dedik, siz de güvendiniz, destek verdiniz. Bu gün biz hemşehrilerimize yine güvenin diyoruz. Biz bu güne kadar nasıl hizmet ettiysek bundan sonra da Serdivanımıza aynı şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
Kazımpaşa'nın, Selahiye ve Kuruçeşme ile birlikte sadece Serdivan'ın değil Sakarya'nın da geleceği olduğunu ifade eden Alemdar, dünya üzerinde şehirlerin her zaman batıya doğru büyüdüğünü, Sakarya'nın da batıya açılan kapısının 32 Evler ve Beşköprü ile birlikte, Kazımpaşa olduğunu söyledi.

Birinci Sınıf Tarım Arazileri Korunacak

Alemdar Kazımpaşa bölgesinde bulunan birinci sınıf tarım arazilerine asla dokunulmayacağını, eğimli ve sağlam zeminlerin yerleşim alanı olarak planlanacağını ifade ederek, Kazımpaşa'nın yapılacak yatırımlar ile birlikte bölgenin en değerli yerlerinden biri haline geleceğini belirtti.
Yusuf Alemdar sosyal belediyecilik hizmetlerinden de bahsederek, hayata geçirdikleri Serdivan Kart projesinden bahsetti. İhtiyaç sahibi vatandaşlarla hayırsever insanları bu kartla buluşturduklarını ifade eden Alemdar, bu güne kadar 150 ailenin Serdivan Kart'tan yararlandığını söyledi.

Projeler Çarşamba Açıklanıyor
Kahve toplantısında yapacakları projelerden de bahseden Alemdar, şehirlerin öncelikli mekanlarının meydanlar olduğunu ifade ederek, Kazımpaşa'da; belediye hizmet binasını, İlçe Tarım Müdürlüğü'nü ve Cami alanını içine alan bir meydan projesi planladıklarını söyledi.
Yusuf Alemdar, geleceğin Serdivan'ını planlamak için hayata geçirecekleri 30 farklı projeyi kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek, Çarşamba günü düzenleyecekleri ve projelerin açıklanacağı basın toplantısına tüm Serdivanlıların davetli olduğunu söyledi.

09 Mart 2014 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?