Şehirde bu olaylar oldu. Asayiş bülteni...

Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgelerinde Salı günü meydana gelen olayların özet listesini açıkladı

EMNİYET BÖLGESİ

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti: 09.05.2016 günü Müşteki H.F.K. 1999 yılı Ağustos ayında olan depremde ikametinde bulunan sahiplik belgeli bulundurma av tüfeğinin kaybolduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKasten Yaralama
Olay Özeti: 09.05.2016 günü meydana gelen Kasten Yaralama olayı ile ilgili Müşteki R.Ç. isimli şahıs kendisini Şüpheli A.Ç. H. Ç. ve A. Ç.'nin darp ettiklerini, olay ile ilgili şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti : 10.05.2016 günü saat 09:30 sıralarında Müşteki M.S. isimli şahıs; çarşıda 3000 Euro dövizini düşürdügü beyanında bulunmuştur.Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti :09.05.2016 günü saat 11:00 sıralarında B.K. isimli şahıs, alış veriş yaptığı esnada cep telefonunu bilmediği bir yerde ve bilmediği bir şekilde düşürdüğünü beyan etmiş, konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKayıp Şahıs
Olay Özeti:05.05.2016 günü saat:15.00 sıralarında Müşteki S.N. oğlu T.N. nin kayıp olduğunu beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ADAPAZARI
OLAY ADIKasten Yaralama - Hakaret - Tehdit
Olay Özeti:10.05.2016 günü saat 14:30 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralama, Tehdit ve Hakaret Olayı ile ilgili olarak C.Y. ve S.A. ile olayın karşı tarafı olan A.Ç. ve R.Ç. isimli şahıslar karşılıklı olarak bir birilerine darp edip, tehdit ve hakarette bulunmuş alınan doktor raporlarında BTM ile giderilebilir olduğu anlaşılmış; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştr.

BirimiSAKARYA - ARİFİYE
OLAY ADIMala Zarar Verme
Olay Özeti:10/05/2016 günü Müşteki V.K., sürücülüğünü yaptığı54 ** *** plaka sayılı araç ile seyir halindeyken aracının arka kısmınaaniden yola çıkan 54 ** *** plakalı aracın çarpması sonucu yanından geçen kamyona çarptığını, aracında hasar meydana geldiğini olayla ilgili olarak kaza yapmasına sebebiyet veren 54 ** *** plakalı araç sürücüsünden davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ARİFİYE
OLAY ADITaksirle Yaralama - Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
Olay Özeti : 02.05.2016 günü saat 02.00 sıralarında O.Y. isimli şahsın sevk ve idaresindeki 54 ** *** plaka sayılıaraç hız ve alkolün etkisiyle yolun sağındaki kaldırımda bulunan trafik lambası direğine akabinde beton direğe çarpması sonucu kaza meydana gelmiş, kazada O.Y. hafif şekilde yaralanması sonucu hastaneye kaldırılmış, konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - ARİFİYE
OLAY ADIİş Kazası
Olay Özeti:08/05/2016 günü saat:00.30 sıraları meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili; Müşteki M.I.; inceltme makinasına telleri takarken mekanizmanın geri gelmesi sonucu sağ el baş parmağını makinaya sıkıştırdığını olayla ilgili olarak kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ARİFİYE
OLAY ADIİş Kazası
Olay Özeti:03/05/2016 günü saat:15.20 sıraları meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak; Müşteki S.A.;kendi dikkatsizliği sonucu makina üzerindeki hareketli parçaya parmağını sıkıştırması sonucu iş kazası geçirdiğini olayla ilgili olarak şikayetinin olmadığını beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ARİFİYE
OLAY ADIİş Kazası
Olay Özeti:26/04/2016 günü saat:05.00 sıraları meydana gelen İş Kazası olayı ile ilgili olarak, Müşteki O.C.; kargo taşıdığı sırada bileğinin dönmesi sonucu ağrı olduğunu, hastaneye giderek tedavisini yaptırdığını olayla ilgili şikayetinin olmadığını beyan etmiş; tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ERENLER
OLAY ADIZehirlenme
Olay Özeti : 23.04.2016 günü saat 10.30 sıralarında müşteki K.B., hastalığı sebebi ile hava almak için ikametinden dışarı çıktığını, bu sırada ağrı kesici ilaç içip rahatsızlandığını ve 112 aracılığı ile hastaneye gittiğini, tedavi olduğunu beyan etmiş, olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

BirimiSAKARYA - ERENLER
OLAY ADITaksirle Yaralama
Olay Özeti : 10.05.2016 günü işyerinde temizlik görevlisi olarak çalışan A.C, şahsın işyerinde bardakları yıkadığı sırada kırık olduğunu fark etmediği bardağın sol elini hayati tehlike arz etmeyecek şekilde kesmesi sureti ile yaralanmış, olayla ilgili düzenlenen tahkikat evrakı C.Başsavcılığına ikmalen gönderilecektir.

BirimiSAKARYA - ERENLER
OLAY ADIKasten Yaralama
Olay Özeti:10.05.2016 günü saat: 14.30 sıralarında. meydana gelen Kasten Yaralanma olayı ile ilgili olarak şüpheli-müştekiler İ.C. ve Y.E.Ş. isimli şahısların karşılıklı darp edildiği iddiasıyla tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - ERENLER
OLAY ADIHakaret - Kasten Yaralama
Olay Özeti:10.05.2016 günü saat: 16.00 sıralarında meydana gelen Kasten Yaralanma-Tehdit olayı ile ilgili olarak şüpheli müştekiler H. O. ve İ.K. isimli şahısların darp ve hakaret iddiası ile ilgili olarak tahkikat başlamıştır.

BirimiSAKARYA - SERDİVAN
OLAY ADITaksirle Yaralama
Olay Özeti: 08.05.2016 günü meydana gelen olay ile ilgili Müşteki/Şüpheli Ç.K. sevk ve idaresinde bulunan 10 ** *** plakalı motorsiklet ile Şüpheli/Müşteki F.A. sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** plakalı otomobilin çarpışması neticesi Yaralamalı Trafik Kazası olayı meydana gelmiş, olayda Müşteki G.K. hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanmış, taraflar kazadan dolayı bir birlerinden davacı ve şikayetçi olmadıklarını beyan etmişler, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - SERDİVAN
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti: 10.05.2016günü Müşteki M.Ö. cep telefonunu düşürdüğünü, telefonunun bulunması durumunda tarafına teslim edilmesini istediğini, olay ile ilgili dava ve şikayetinin olmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - AKYAZI
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti: 10.05.2016 günü Müşteki O.K. kendi adına kayıtlı seri numarasını bilmediği SRC 3 belgesini kaybettiğini, şuan için olay ile ilgili dava ve şikayetinin bulunmadığını beyan etmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - HENDEK
OLAY ADITaksirle Yaralama
Olay Özeti: 10.05.2016 günü Şüpheli/Müşteki M.T. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 67 ** *** plakalı kamyonu ile Şüpheli/Müşteki Ö.B. isimli şahsın sevk ve idaresinde bulunan 54 ** *** çekici ve 54 ** *** dorse plakalı tıra arkadan çarpması sonucu Yaralamalı Trafik Kazası olayının meydana gelmiş, kazada M.T. ile yanında bulunan Z.T. hayati tehlike kaydı ile sevk edilmiş, konu ile ilgili gerekli tahkikata başlanılmıştır.

BirimiSAKARYA - HENDEK
OLAY ADIİş Kazası
Olay Özeti : 04.05.2016 günü saat.11.30 sıralarında Müşteki S.S.; kalıp ustası olarak çalıştığı esnada kafasına kalıp tahtası çarpma neticesinde yaralandığını, kazanın kendi dikkatsizliğinden meydana geldiğini, kimseden davacı ve şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Konu ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - KARASU
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti:10/05/2016 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili olarak Müşteki S.Ç.; çeşitli yerlerde bulunduğunu bu esnada cüzdanını ve içerisinde bulunan kredi, banka kartlarını, silah ruhsatını kaybettiğini beyan etmiş; olay ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - KARASU
OLAY ADIKayıp Eşya
Olay Özeti:10/05/2016 günü meydana gelen Kayıp Eşya olayı ile ilgili olarak Müşteki A.T.; çeşitli yerlerde bulunduğunu bu esnada kartvizitliğini kaybettiğini içerisinde Yabancı Ülke Kimliği, Yabancı Ülke Oturum Belgesi ve 80 Euro olduğunu beyan etmiş, olay ile ilgili tahkikat başlatılmıştır.

BirimiSAKARYA - KOCAALİ
OLAY ADITaksirle Yaralama
Olay Özeti : 10.05.2016 günü saat:13.45 de meydana gelen taksirle yaralama olayı ile ilgili olarakS.Ç. ifadesinde; saat:12.30 sıralarında doğru sevk ve idaresinde olan motosikleti ile arkadaşı A.Y. ile birlikte gitmek için yol alırken önünde seyreden beton mikserinin aniden fren yapması üzerine beton mikserine çarpmamak için direksiyonu kırdığını, bunun üzerine kaldırımda park halinde olan iki aracın arasına sıkıştığını akabinde çevrede tanımadığı kişilerin çağırdığı ambulansla arkadaşı A.Y. ile hastanesine tedavi olmaya gittiğini, kimseden davacı şikayetçi olmadığı ve uzlaşmak istediğini belirtmiş,Hazırlanan tahkikat evrakı ikmalen gönderilecektir.

----------------------------------------------------------

JANDARMA BÖLGESİ

01.ASAYİŞ OLAYLARI:

(01)AKYAZI'DA KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME
Sakarya/Akyazı-Mansurlar mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 11.00 sıralarında; E.O. (1971 d.lu/K) 'nin bahçesinde yaktığı ateşin komşusu olan Ş.Ç. (1958 d.lu/E)'ye ait bahçeye sıçraması sonucu bahçede bulunan (2) adet fındık ağacının yanarak zarar gördüğü tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
(02)SAPANCA'DA HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ
Sakarya/Sapanca-Nailiye mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 08.00 sıralarında; Z.G. (1960 d.lu/E) ve S.G. (1988 d.lu/E) isimli şahıslar S.A. (1951 d.lu/E) 'ye ait tarla sınırını işgal ederek kendi tarlalarına dahil ettikleri tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheliler ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
(03)SERDİVAN'DA HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ
Sakarya/Serdivan-Aşağıdereköy mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 16.30 sıralarında; İ.A. (1968 d.lu/E) müşterek tapulu olan arazinin kendi payına olan kısmını amcasının oğlu Z.A. (1973 d.lu/E) izinsiz olarak kullandığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
(04)ERENLER'DE GÜVENİ KÖTÜYE KULLANMA
Sakarya/Erenler-Çaybaşıyeniköy mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 11.00 sıralarında; O.K. (1954 d.lu/E) 'nin gelini M.K. (1978 d.lu/K) 'ye ait otomobili alarak geri teslim etmediği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
(05)AKYAZI'DA KİŞİYE VEYA HATIRASINA HAKARET
Sakarya/Akyazı-Salihiye mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 08.00 sıralarında; F.Y. (1973 d.lu/E) 'nin tartıştığı F.Ö. (1961 d.lu/K)'ye sözlü olarak hakaret ettiği tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.
(06)ERENLER'DE KAYIP EŞYA VE MAL (BELGE VS.)
Sakarya/Erenler-Küçükesence mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 08.00 sıralarında; E.D. (1975 d.lu/E) kendisine ait sürücü belgesi ve Nüfus cüzdanını kaybettiğini tüm aramalarına rağmen bulamadığını beyan etmiştir. Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.
(07)SERDİVAN'DA ZEHİRLENME
Sakarya/Serdivan-Çubuklu mahallesinde 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 22.30 sıralarında; R.A. (1967 d.lu/E) araziden topladığı mantarları yemesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde zehirlenmiştir. Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.
(08)ERENLER'DE İŞ KAZASI
Sakarya/Erenler-Kozluk mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 09.00 sıralarında; B? isimli işletmede çalışan T.C. (1982 d.lu/E) sol ayağını palet arasına sıkıştırması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.
(09)PAMUKOVA'DA İŞ KAZASI
Sakarya/Pamukova-Gökgöz mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 07.00 sıralarında; A? fabrikasında çalışan E.A. (1980 d.lu/E) sol kolunun üzerine malzeme düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.
(10)HENDEK'TE KİMLİK BİLDİRMEME
Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 17.00 sıralarında; O.B. (1968 d.lu/E) 'nin işlettiği T.T. isimli işyerinde yapılan kontrolde U.G. (1987 d.lu/E) 'e ait kimlik bildiriminin yapılmadığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından işletme hakkında (32) TL. İdari Para Cezası uygulanmıştır.
(11)HENDEK'TE KİMLİK BİLDİRMEME
Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 17.00 sıralarında; O.B. (1968 d.lu/E) 'nin işlettiği T.T. isimli işyerinde yapılan kontrolde T.Y. (1974 d.lu/E) 'e ait kimlik bildiriminin yapılmadığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından işletme hakkında (32) TL. İdari Para Cezası uygulanmıştır.
(12)HENDEK'TE KİMLİK BİLDİRMEME
Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 17.00 sıralarında; O.B. (1968 d.lu/E) 'nin işlettiği T.T. isimli işyerinde yapılan kontrolde E.Y. (1971 d.lu/E) 'e ait kimlik bildiriminin yapılmadığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından işletme hakkında (32) TL. İdari Para Cezası uygulanmıştır.
(13)HENDEK'TE KİMLİK BİLDİRMEME
Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 17.00 sıralarında; O.B. (1968 d.lu/E) 'nin işlettiği T.T. isimli işyerinde yapılan kontrolde A.Ç. (1984 d.lu/E) 'e ait kimlik bildiriminin yapılmadığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından işletme hakkında (32) TL. İdari Para Cezası uygulanmıştır.
(14)HENDEK'TE KİMLİK BİLDİRMEME
Sakarya/Hendek-Kargalıhanbaba mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 17.00 sıralarında; O.B. (1968 d.lu/E) 'nin işlettiği T.T. isimli işyerinde yapılan kontrolde S.D. (1984 d.lu/E) 'e ait kimlik bildiriminin yapılmadığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından işletme hakkında (32) TL. İdari Para Cezası uygulanmıştır.
(15)SAPANCA'DA DİĞER KABAHATLER
Sakarya/Sapanca-Akçay mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 11.00 sıralarında; yapılan Yol Emniyet ve Kontrol devriyesi esnasında A.Y. (1996 d.lu/E) 'in "Yoklama Kaçağı" olarak arandığı tespit edilmiştir. Jandarma tarafından şahsa tebligat yapılarak serbest bırakılmıştır.
02.KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇ OLAYLARI:

(01)AKYAZI'DA SİLAH MÜHİMMAT KAÇAKÇILIĞI
Sakarya/Akyazı-Kuzuluk mahallesinde 10 Mayıs 2016 Salı günü saat 11.00 sıralarında;yapılan istihbarı çalışma neticesinde; Ş.N. (1982 d.lu/E) 'a ait ev, iş yeri ve eklentilerinde alınan arama kararına istinaden yapılan aramada; (1) adet 9 mm çapında tabanca ve (1) adet şarjörü, (7) adet 9 mm. çapında fişek, (1) adet 7,65 mm. çapında tabanca ve (1) adet şarjörü ve (26) adet 7,65 mm. çapında fişek. (2) adet kuru sıkı tabanca ve (2) adet şarjörü, (2) adet dipçiksiz 12 calibre otomatik av tüfeği, (1) adet yedek tüfek dipçiği, (35) gr.'lık paketler halinde (48) adet Maraş otu tabir edilen toz ele geçirilmiştir. Jandarma tarafından yakalanan şüpheli ifadesi alınmasının müteakip serbest bırakılmıştır.
03.TRAFİK OLAYLARI:

(01)GEYVE'DE TRAFİK KAZASI SONUCU TAKSİRLE YARALAMA
Sakarya/Geyve-Karaçam mahallesinde 09 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 22.00 sıralarında; Y.K. (1964 d.lu/E) kullandığı çekicinin hâkimiyetini kaybederek bariyerlere çarpmasıyla meydana gelen kazada (1) şahıs yaralanmıştır. Jandarma tarafından olay ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

11 May 2016 - 17:39 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.745.546 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket İlerleyen hayatınızda memleketinize (köyünüze) yerleşmek gibi bir planınız var mı?