MHP Serdivan: "Yaptığımız açıklama amacına ulaşmıştır"

MHP Serdivan İlçe Teşkilatı, belediye binasındaki tabela polemiğinde sert konuşan Başkan Yusuf Alemdar'a cevap verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Serdivan İlçe Teşkilatından dün yapılan 'Serdivan Belediyesi tabelasından T.C atıldı' açıklaması oldukça ses getirdi.
Kısa süre sonra açıklama yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MHP'lilere sert cevap verirken 'Tabeladaki T.C ibaresini kaldıran şerefsizdir, kaldırmadan kaldırdı diyen de..." şeklinde konuştu.

Bu polemik dün gün boyu tartışılırken MHP Serdivan İlçe Teşkilatından yeni bir açıklama geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Milliyetçi Hareket Partisi Serdivan İlçe Teşkilatı olarak, Serdivan Belediye binasındaki tabela ile ilgili yaptığımız açıklama, amacına ulaşmıştır. Açıklamamız sonrası yeni yaptırılacak tabelaya, T.C. ibaresinin konulup konulmayacağının da takipçisi olacağız.

Fakat Yaptığımız Basın açıklamamıza, belediye başkanı Yusuf Alemdar'ın gösterdiği tepki inanılır gibi değildir. Olayı Şerefsizlik Boyutuna getirmeden önce, kendisi biraz düşünmeli ve bulunduğu makama uygun edep ve terbiye ile hareket etmelidir.Milletimiz saf değildir."Deneme için asılan tabela" demek Milletimize hakarettir.

Deneme için asılan tabelanın bu kadar şaşaalı olduğunu, Yusuf Alemdar nerede görmüştür ?
Bir Tabelanın deneme süresi ne kadardır? 1 saat, 2 saat hatta 1 gün, hatta 2 gün yetmedi de, günlerce kalmasının sebebi tepkileri ölçmek değilmidir ?

Tabelanın asıldığı günden itibaren çekilen resimleri bizde mevcut olup, bazı vatandaşlarımız tarafından sosyal paylaşım sitelerinde bile paylaşılmıştır. Milletimize göz göre göre yanlış açıklamalar yapmak, başkana veya en azından bulunduğu makama yakışmamaktadır.

Maalesef ŞEREF kelimesi, son günlerde ağızlarda sakız olmuş durumdadır. "pkk ile görüştüğümüzü ispat etmiyen şerefsizdir " cümlesi de hala hafızalarımızda yer almaktadır. Bu sebeple kendisine tavsiyemiz, örneklerle sabit olduğu üzere, ŞEREF kelimesini, ileride pişman olmaması için, sakız gibi ağızında kullanmamasıdır.
Biz MHP liler olarak kimsenin ŞEREF ini konu etmediğimiz gibi, Yusuf Alemdar'ın sinir ve agrasifliğini çok iyi anlamaktayız. Kendi yaptırdıkları anketlerde bile hızla düşen Halk desteği, sinir katsayısını hızla yukarılara çıkarmış ve açıklamalarını düşünmeden yapmaya zorlamıştır.

MHP İlçe Teşkilatı olarak Yaptığımız Basın açıklamasında, Kendisine sadece soru sorduğumuz halde, cevaben yaptığı açıklamada, her zamanki gibi milletimizi yanıltmak için konuyu saptırıp, "şahsıma yönelik çirkin ifadeler " cümlesini kurmadan önce, açıklamamızı birkez daha okumasını ve orada sadece soru sorduğumuzu anlamasını tavsiye ediyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi, hiç kimsenin Türklüğünü sınamaz, Bizler için, Kendini Türk olarak gören Her Vatandaşımız Türk'tür.
Kalite konusundada, Yusuf Alemdar'ın, bizim bilmediğimiz bir kalibrasyon aletine sahip olup olmadığını açıklaması ve aldığı insan kalitesi ölçme eğitimleri ile sertifikalarını kamuoyuna paylaşmasını bekliyoruz. Maalesefbelediye Makamında oturan bir başkana yakışmayacak şekilde yaptığı açıklamalarını, son yapılan anketlere yoruyor, Açıklamasında Sarfettiği, "İnsanların Kalitesi" sözlerini,kendi açıklamasını tekrar okuyup değerlendirme yapmasını ve sinir ile agresifliğin, haksızlığın ilk göstergesi olduğunu hatırlamasını temenni ediyoruz. Kendi seçildiği 2009 daki yerel seçimde, MHP nin % 41 oy aldığını ve yakışıksız olarak kullandığı "KALİTESİZ"ifadesinin en azından Serdivan nüfusunun % 41 ini rencide ettiğini hatırlamalıdır. Siyasetçi erdemli olmak zorunda iken, maalesef Yusuf Alemdar Erdem sınavından sınıfta kalmıştır.

MHP liler olarak görüşümüz; T.C. ibaresinin Milletimiz ve MHP liler olarak bizim için öneminin büyük olduğudur. 100.000 den fazla nüfusu olan bir belediyenin başkanı, konuşacağı kelimeleri çok iyi seçmeli ve yaptığı yanlışlıkta daözür dileme erdemini gösterebilmelidir.

Sayın Yusuf Alemdar'ın "T.C. ibaresini kaldıran şerefsizdir, kaldırmadan kaldırdı diyen de " diye kullandığı ifadeye gelince;
- YusufBaşkan, bu tabela hangi belediye binasına takılmış ? ve hangi belediye binasından kimin emri ile indirilmiştir?
Yaptırılan"sözde " deneme tabelasının, günler sonra belediye tarafından indirildiğini, öfke ve hakaret içeren kendi açıklamasında bile belirttiği halde, yaptığı basın açıklaması sırasında ne kadar hezeyan içinde olduğunu kamuoyuna göstermiş vemaalesef suçlu psikolojisini açıkça ortaya çıkartmıştır. Saygılarımızla...
Mhp Serdivan İlçe Teşkilatı

12 Nisan 2013 - Arka Kapı --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.000.216 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakarya'da eğitim kalitesini yeterli buluyor musunuz ?