Sedaş ve Tes-İş arasındaki görüşmeler son virajda

SEDAŞ ile TES-İŞ Sendikası Başkanlar düzeyinde karşılıklı olarak toplu sözleşme görüşmelerine ait süreci değerlendirirken olumlu mesajlar verildi.

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, Genel Mali Sekreteri Sedat Çokol ve TES-İŞ Sakarya Şubasi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kabaloğlu ve yönetim kurulu üyeleri,SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven ile bir araya gelerek toplu sözleşme görüşmelerinde alınan mesafeyi değerlendirdiler.

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven açıklamasında; "Karşılıklı iyi niyet çerçevesi içinde etkin bir iletişim sağlandı ve görüşmelerde görev alan SEDAŞ ve TES-İŞ heyet temsilcileri iyi bir performans gösterdi. Oturumlarda görüşmelerin, en medeni şekilde, sağlıklı ve etkin bir iletişim sürecindeyürütülmesi her iki taraf içindemutluluk duyulacak bir durum.

Görüşmelerin çalışanların özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi yönündeilerlediğini ve yapılan görüşmelerde idari maddelerin çoğunda iyi niyet çerçevesinde anlaşma sağlandığını, çoğu parasal olmak üzere yaklaşık son birkaç maddedekigörüşmelerinde tamamlanmak üzere olduğunu biliyoruz. Sözleşmeninbitiminde çalışanları memnun edecek bir sonuç alınmasına çalışılıyor." dedi.

TES-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, "Üyelerinin haklarını en iyi şekilde korumak için tüm çabayı sarf ettiklerini, 1 Martta başlayan süreçte sona gelindiğini ve yapılacak anlaşmada sosyal hakların korunduğu, düşük ücretlerin iyileştirilmesi için önemli bir çalışma yapıldığını, çalışma şartlarıyla ilgili kazanılmış haklardan taviz verilmeden çalışanları memnun edecek bir sonuç almaya çalışıldığını ifade etti.

17 Nisan 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.933.612 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?