AK Parti Adapazarı'na İŞKUR Müdürü misafir oldu

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısına İŞKUR İl Müdür Tekin Kaya katılarak faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Haber Resmi
Haber Resmi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı'nın haftalık olağan yönetim kurulu toplantına İş Kur İl Müdürü Tekin Kaya katıldı İŞKUR' UN faaliyetleri hakkına İlçe Yönetim Kurulu üyelerine bilgi verdi.

İŞKUR il müdürü tekin kaya İş aramanın ilk adımının İŞKUR'a kayıt yaptırmak olduğunu vurguladı. İŞKUR hizmetlerimizden yararlanmak isteyenlerin iş arayanların İŞKUR'a kayıt olmaları fiilen askerlik görevinde bulunmamaları gerekmektedir dedi

İş başı eğitim programı hakkında da bilgi veren Kaya "İşçinizi Kendiniz Yetiştirin" sözlerini aktardı.

İş başı eğitim programı sayesinde En az 2 sigortalı çalışanı olan işverenler çalıştırdığı eleman sayısının % 30'u kadar iş başvurusu yapmış eleman İŞKUR'dan talep edebilmektedir iş başı eğitim programından yararlanmak isteyen işveren talep ettiği eleman sayısının en az % 50'sını istihdam edeceğini taahhüt etmeli ve en az İŞKUR un destek verdiği sure kadar çalıştırmalıdır dedi.

İşbaşı Eğitim Programı; bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulandığını söyleyen Kaya," Siber güvenlik, bulut bilişim, oyun geliştirme uzmanı ve kodlama gibi çağımızın ve geleceğin meslekleri olarak görülen alanlarda düzenlenecek olan işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için işbaşı eğitim programlarının süresinin 9 ay olacağını. Program kapsamında çalışma saatlerinin günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde olması gerektiğini vurguladı Program süresince istihdam edilen elemanlarını zaruri giderinin (günlük 61.65 TL, öğrenciler için 46.23 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 30.82 TL) olduğunu söyleyen Kaya ayrıca kısa vadeli sigorta prim giderlerinin de İŞKUR tarafından ödendiğini söyleyen Kaya Geleceğin meslekleri olarak belirlenecek mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara 75 TL zaruri gider ödendiğini ve Bu uygulanan teşvik programları sayesinde iş arayan katılımcıyı, elemanı işveren işin başında görme imkânı bulmakta ve kendi ihtiyacınıza göre elemanlarını yetiştirebilmektedir ve daha sonra yetiştirdiği elemanları istihdam ederek "Teşvikler" kısmında yer alan diğer teşviklerden faydalanabilmektedir" sözlerini aktardı.

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, Sakarya'daki istihdam oranlarının artarak devam ettiğini belirterek şunları söyledi."Sakarya'daki istihdam oranları artarak devam ediyor. Yeni iş alanları ve projelerle istihdam sağlanıyor. İŞKUR olarak projeleri olan gençlerimizi girişimcilik kurslarına yönlendiriyoruz. Kendi işlerinin patronları olmalarını istiyoruz. Engellilere yönelikte İş Kur olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 50 ve üzeri çalışanı olan iş yerlerinin engelli personel çalıştırmaları zorunluluğu bulunmaktadır Bu konuda verilen teşvikleri iş sahiplerine ve engelli kardeşlerimize anlatıyoruz kendi iş yerini kurmak isteyen Engellilerimiz içinde ayrıca desteklerimiz var. Amacımız gençlerimiz ve engellilerimizin de kendi işletmelerini kurmaları ülke ekonomisine katma değer sağlamalarıdır" diye konuştu.

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak verdiği bilgilerden dolayı İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya'ya teşekkür etti.AK Partinin 2023 hedeflerimiz arasında istihdam ı artırmak işsizlik oranını en aza indirmek yer almaktadır diyen Ak 2023 hedeflerimize ulaşmamız için yeni Türkiye'yi kurmak için Bir olacağız iri olacağız diri olacağız çok çalışacağızifadelerini kullandı.

23 Şubat 2018 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?