Hüseyin Kama kulüplerden AK Parti için oy istedi

ASKF Başkanı Hüseyin Kama, Akyazı'da bir araya topladığı spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını AK Parti Adayı Hasan Akcan'la buluşturdu. Kama, "Akcan başkan olacak, oy verin" dedi

Alaattin ONUR AKYAZI'dan yazıyor

ASKF Başkanı Hüseyin Kama, Akyazı'da bir araya topladığı spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını AK Parti Adayı Hasan Akcan'la buluşturdu. Kama, "Akcan başkan olacak, oy verin" dedi

Hüseyin Kama'nın spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarına verdiği yemeğe siyasi partilerden sadece AK Parti Heyeti'ni davet etmesi ve bu partinin Akyazı Belediye Başkan Adayı Hasan Akcan'a açıktan oy baskısı ortalığı karıştırdı. Bazı kulüp başkanlarının, Kama'ya tepkisi üzerine çıkan tartışmanın büyümesi üzerine, AK Parti Heyeti, yemekten erken ayrılmak zorunda kaldı.

GELİRLERİN YÜZDE 7'Sİ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF), Akyazı'da spor kulüplerinin başkan ve çalıştırıcılarını Altındere Beldesi'nde yemekte buluşturdu. ASKF Başkanı Hüseyin Kama, AK Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Akcan'ı da davet ettiği yemekte yaptığı konuşmada, "Yeni çıkan yasayla belediyeler gelirlerinin yüzde 7'lik kısmını amatör spor branşlarına ayırmak zorunda. Belediyeler artık yardım etmek zorundalar. 1 Nisan'da Allah nasip ederse, Belediye Başkanı Hasan Akcan. Ben öyle görüyorum, gönlümde öyle istiyor. Kulüpler evraklarını belediyeye sunacak, belediye de kulüplerin hesaplarına para yatıracak" dedi.

"GİZLİ KAPAKLI YOK"

"Kim bize yakınsa, onlarla bir araya geliyorum" diyen Kama, "Bizim gücümüz var Sakarya'da. Belediye başkan adayımız burada. Kendisi bize destek olacaksa biz de kulüpler olarak, kendisine destek olacağız. Amacımız başkanı tehdit etmek değil, kulüplere nasıl hizmet eder, onun yolunu çiziyor ve projesini hazırlıyoruz. Burada bir spor adamını belediye başkanı yapmak istiyoruz. Hasan Akcan, benim gönlümde. Gizli kapaklı yok. Akcan, sporu seven, bilen bir arkadaşımız. Bizle haşır neşir olur, dertlerimizi dinler. Yaşar Başkan'da sağ olsun ama etrafındaki insanlar sporu sevmiyordu. Sıkıntımız ondan oldu" ifadesini kullandı.

ESPRİ DE YUMUŞATMADI

Akcan'ın sözlerini noktalarken, "Kulüp yöneticileri kendi ihtiyaçları için gelirlerse hareketlerimi kontrol edemeyebilirim. Her ne kadar uzak doğu sporlarında siyah kuşak sahibi olsam da bir anda ters tepki verebilirim" esprisinin ortamı yumuşatmaya yetmedi. Akcan'ın, "Hüseyin kardeşimin, bir tek oy verin demediği kaldı" sözü üzerine Kama, "AK Parti'ye oy diyorum, diyorum. Diyeceğimde" ifadesini kullandı. Kama, "Böyle bir toplantıyı diğer partilerle de yapacak mısınız?" sorusu üzerine ise "İstek gelirse yapacağız. AK Parti istedi, yaptık. Ben Akyazılıyım. AK Partiliyim, Hasan Akcan'a oy vereceğim" şeklinde konuştu.

Birinci tepki gösterdi: 'Siyasetin spora müdahalesidir'

Alaağaçspor Başkanı Aydın Birinci, toplantıya sadece AK Parti Adayı'nın çağırılmasını ve seçimleri kesin kazanacağı yönünde görüş belirtilmesine tepki gösterdi. Birinci, "Bize telefon ettiniz, emir telakki ettik ve buraya geldik. Şuan burada kendim bir açmazın içine düştüm. Hasan Hocam kendisini sevdiğimi de bilir, benim kendisini ne kadar sevdiğimi de. Benim burada gördüğüm açmaz, siyaset

spora müdahale etmiş pozisyonda. Bilhassa ASKF Başkanı'nın "Benim başkanım 1 Nisan'da Hasan Hoca'dır" demesi nahoş bir durum. Şu şartlar altında hiç hoş bir şey değil, yakışmadı" dedi. Bazı kulüp başkanları da Aydın'a destek çıkarak, "Seçimi ya MHP adayı kazanırsa, bu açıklamadan sonra aynı yardımları alabilecek misiniz? Federasyon açıktan taraf olmamalı" dediler.

Tartışmadan diyaloglar

Hüseyin Kama: Ben Adapazarı Belediye Başkanı'na burada konuştuklarımı konuşmadım ki. Ben Akyazılıyım dedim. Ben fikrimi söylüyorum burada. Oyuna, kimliğine, şahsına hakim olan insanlarsınız. Ben Hasan Hoca'yı başkan görmek istiyorum. Olursa her istediğimi yaptırabileceğime inandığım için. CHP'nin de, MHP'nin de, SP'nin de adayları gelse kulüplerle buluşmak istiyorum dese, sizleri yine ararım"

Aydın Birinci: 'Benim başkanım 1 Nisanda Hasan Akcan'dır' demeniz yanlış, sizin bir kimliğiniz var. Bu kimliğinizle taraf göstermek yanlış

Hüseyin Kama; "Ben tarafım arkadaş. Ak Partiliyim. Hasan Akcan'a oy vereceğim. Bu kadar net.Hasan Hoca başkan olursa, Akyazı'da kulüpleri şaha kaldırırız. Ben inanıyorum da söylüyorum bunu.

Osman Karaoğlan: Bu tür toplantılarda bu tür şeylerin olması normal, burada MHP'li olan, CHP'li olan, SP'li olanlar da var. Kimseyi ayırt etmedik. İktidarın verdiği nimetlerle hizmet vereceğine inandığımız Hasan Hoca ve ilçe başkanının daveti üzerine sizleri topladık. Kimse kimsenin oyuna ipotek koyamaz.

Haberin Videosu

05 Mart 2014 - Spor --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?