"Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme"

Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004 yılında resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun; 15 inci yılını doldurdu. Bu kanunun kabul edildiği gün 26 Haziran , Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve bu hafta da Özel Güvenlik Görevlileri Haftası olarak kutlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası Sakarya İl Temsilcisi Özel Güvenlik Günü ve Haftası nedeni ile yazılı bir açıklama yaptı.

GüvenAramakyaptığı açıklamada; Özel Güvenlik Görevlilerinin kamu düzenindeki önemine değinerek, Kamuoyuna çağrıda bulunan Güven Aramak 82 milyonu"Özel Güvenlik Her Yerde Görmezden Gelme" sloganını toplumsal bir harekete dönüştürmeye davet etti.

Aramak yaptığı açıklamada;

"Bundan 15 yıl önce, 2004 yılında kanunlaşarak meslek haline gelen Özel Güvenlik teşkilatının özverili ve başarılı çalışanlarının hatırlanması ve toplumsal farkındalığın oluşabilmesi adına kutlanan değerli gün ve haftayı yeniden kutlayabilmenin coşkusunu yaşıyoruz.
26 Haziran günü tüm özel güvenliklerin gür sesi yeniden duyulacak farkındalığımız hissedilecektir.
Özel güvenlikler olarak büyük fedakarlıklarda, gece – gündüz, yaz-kış demeden, vatanımız için, halkımız için, Milletimizin can ve mal güvenliği için 7/24 nöbet tutan özel güvenlik mensuplarıyız.
Polis ve Askerimiz ile el ele, omuz omuza birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak hizmetimizi sunmaktayız, Özel güvenlik görevlileri olarak her zaman devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.
İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun özel güvenlik görevlileri için verdiği önemli katkıları ve İçişleri Bakanlığının çalışmaları ile birlikte 2018 yılında özel güvenlik görevlileri için önemli gelişmeler yaşandı, önümüzde ki yıllarda özel güvenlik görevlileri ve sektör ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayacağımızdan şüphemiz yok.
BBP Genel Başkanı Ankara Milletvekili Sayın Mustafa DESTİCİ ile birlikte hazırladığımız ve şu anda TBMM'de komisyonda olan yasa teklifimizin onaylanarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Sendika olarak en hassas noktamız toplumda yeterli saygının görülmesini sağlamak, Sendikamız özel güvenliklerin çalışma şartlarını ve maddi gelirlerini iyileştirmek amacı ile yıllardır sarf ettiğimiz çaba ve gayretlerimiz durmaksızın devam edecektir.
Ülkemizde aktif olarak 320 bine yaklaşan ve 81 ilde, hayatın her alanında faaliyet gösteren, önemli sorumluluklar üstlenen meslektaşlarımız özel güvenlik görevlileri kamu düzeninin sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için her daim vazifelerinin başındadırlar.
Yapılan işin önemi ve hassasiyeti bir arada değerlendirildiğinde, özel güvenlik görevlisi olarak çalışanların özlük haklarının, çalışma koşullarının müstakil bir kanunla belirlenmesi gerekiyor. Yetkililerin, yeni dönemde bu yönde gerekli adımları atmasını talep ediyoruz."
Görevleri başında vefat eden tüm özel güvenlik görevlilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum, görevleri başında saldırıya uğrayan meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle 26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftamızı kutluyor, camiamız mensubu her bir meslektaşımıza ayrı ayrı başarılar diliyorum."

25 Haziran 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.009.569 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Mert - 26 Haziran Özel Güvenlik günü, haftası Kutlu olsun.

Mesleğimiz için bu günün belirlenmesinde gayreti olan

GÜVENLİK İŞ

TEŞEKKÜRLER.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 21:25
03

Erkut arman - Türkiye'nin emek ve sendikacılık tarihi açısından önemli bir adım olarak kayda geçmiştir. Uzun yıllar kurucu sendika başkanlığı yaptığım dönem içerisinde işçilerimizin alın teri ve emeklerinin ne kadar kutsal olduğunu en iyi bilen bir kardeşinizim.diğer güvenlik sendikaları 26 Haziran ile ilgili yıllardır sahada göremedik bari bu özel günlerde sahada olsalardı iyi olurdu. Türk İş Güvenlik iş ailesi teşekkür ederiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 21:25
02

ögg - başkanım sendikal olarak uğraşlarınızı takdirle takip etmekle beraber ikili ilşkilerdeki samimiyetiniz ve içtenliğinizden dolayı teşekkür ederim başarılar başkanım.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 21:25
01

İşçi - Sayın güven aramak bey lütfen siz konuşma yapmayınız!! (Tüvasaş)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Haziran 21:25