Köyü susuz bırakan sorumlu istifa etsin

Kaynarca'da 7 köye su sağlayan su birliğinin elektriğinin kesilmesi üzerine açıklama yapan İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Boğaz, "Sorumlusu istifa etsin" dedi. .

Kaynarca Ömerağa Su Grubu Birliği'nin su sondaj kuyusuna aitmotorun elektriği SEDAŞ'a faturanın ödenmemesinden dolayı kapatılınca kuyudan su sağlanan 7 köye iki gündür su verilemiyordu.
Ömerağa, Kızılcaali, Hocaoğlu, Cebek, Ziahmet, İmamlar ve Uzunalan köylerinin susuz kaldığını ifade eden İmamlar Köyü Muhtarı Hakan Kartal, "49 bin liralık elektrik faturası ödenemeyince yaklaşık 3 bin nüfusun yaşadığı 7 köyümüzün suları kesildi. Aslında vatandaşlarımızın büyük bir bölümü sularını ödüyor. Ancak az sayıdaki tavuk çiftliği ve büyük baş hayvan çiftliklerine ait yüksek miktardaki su faturaları ödenmediği için tüm köylerin elektriği kesildi. Bu su paralarını ödeyen vatandaşları mağdur etmiştir" diye konuştu.

Öte yandan İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Boğaz ise yaptığı değerlendirmede, "Aylarca su parası toplanmaz ise olacağı budur. Su parası vermeyen tavuk çiftliği ve büyük baş hayvan çiftliklerinden yüksek miktardaki su paraları tahsil edilmeyince olan parasını düzenli ödeyen vatandaşa olmuş. Vatandaş mağdur edilmemeliydi. Ömerağa Su Grubu Müdürlüğü yapan İlçe Özel İdare Müdürü Adnan Kumru sorumluluğunu yerine getirmediği için bu görevinden istifa etmelidir. O görevi köyde oturan biri yerine getirirse daha sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.Su sorunu olduğu zaman sorun bizi buluyor. Vatandaş sorunu çözmemiz için bize geliyor" diye konuştu.

Ömerağa Su Grubu Başkanı Rıdvan Turgay ve Birlik Müdürü Adnan Kumru'dan alınan bilgiye göre kısa süreli elektrik kesintisi vatandaşların mağduriyetine neden olmazken, sorunun vatandaşta düzenli su parası ödeme alışkanlığı olmaması neden olarak gösteriliyor.

25 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?