Camili Osmanbey'de Kutlu Doğum Programı

Camili Osmanbey İlkokulu ve Ortaokulu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle zengin içerikli bir program düzenledi.

Sunuculuğunu 4/B sınıfı öğrencisi İrem Soylu'nun yaptığı programda günün anlam ve önemi üzerine konuşmayı Türkçe Öğretmeni Ömer Hacıoğlu yaptı.

Konuşmasında, Peygamber Efendimiz olmasa Alemlerin yaratılmayacağını ve yine Peygamber Efendimizin ancak ve ancak Alemlere Rahmet olarak gönderildiğini dile getirdi.

Ömer Hacıoğlu konuşmasında İrlandalı dramatist, sosyalist düşünür ve 20.yüzyılın önde gelen tiyatro yazarlarından George Bernard Shaw'ın "İnsanlığın sorunlarının üst üste yığılarak nerdeyse çözülmez hal aldığı günümüzde Hz. Muhammed'e her zamankinden daha fazla muhtacız. Eğer O aramızda olsaydı bütün bunları oturup bir fincan kahve içme rahatlığı ile çözerdi." sözüne atıfta bulunarak, her gün binlerce insanın katledildiği ve insan onurunun ayaklar altına alındığı dünya coğrafyasında Hazreti Muhammed'in fikirlerine, evrensel düşüncesine, hoşgörüsüne, sorun çözücülüğüne ve örnek hayatına şiddetle ihtiyacımız olduğunu vurguladı.

1/C Sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Neslihan Vahapoğlu rehberliğinde hazırlandıkları "Sevgili Peygamberim" adlı şarkıyı seslendirdiler.

6.sınıf öğrencilerinin "Kutlu Doğum Haftası Size Neyi Hatırlatıyor?" adlı röportaj etkinliğine temsili insanların verdiği cevaplar, günümüz insanlarının Peygamber Efendimiz ve Kutlu Doğum Haftası ile ilgili düşüncelerine ışık tutarken izleyenleri hem güldürdü, hem eğlendirdi, hem de düşünmeye sevk etti. 6.Sınıf öğrencilerinden Muhammed Baha Seyitoğlu,"Eğer Gelseydin" adlı monologla Resulullah Efendimizin evimize aniden misafir olarak gelseydi neler hissederdik? Nasıl davranırdık? sorusuna karşı tüm çaresizliğimizi ve acizliğimizi ortaya koydu. Sınıf öğretmenlerinden Yasemin Şahin, Habibe Şahin ve Emine Yazıcı rehberliğinde hazırlanan Kutlu Doğum Haftası Etkinliğinin son bölümünde, 6/D Sınıfı öğrencilerinden Yazgül Aktunç ve 7/D Sınıfı öğrencilerinden Abubekir Kaya "40 Yaşındasın" adlı şiiri seslendirirken, Peygamber Efendimizin doğuşu, yetim kalışı, emin kişiliği, peygamber oluşu, yol arkadaşları, müşriklerle mücadelesi ve ölümü ile ilgili hayatının önemli bölümleri şiir yolu ile anlatılmaya çalışıldı.

Programı izleyen veliler ve davetliler, Peygamber Efendimizin hayatının anlatıldığı Kutlu Doğum Haftası etkinliğindeki başarıları nedeniyle öğrenci ve öğretmenleri tebrik ettiler.

21 Nisan 2013 - Yaşam --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 4.421.377 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?