Akyazı Ziraat Odası genel kurulu yapıldı

Akyazı Ziraat Odasının 21 kişilik Meclis Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi ile Yönetim Kurulunun 7 kişilik Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi yapıldı.

Haber Resmi
Haber Resmi
+13
Haber albümü için resme tıklayın

Ali Şener Bayraktar'ın açılışını yaptığı genel kurulda, Divan Başkanlığına Sapanca Ziraat Odası Başkanı Necati Başar, Başkan Yardımcılığına Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Katip üyeliklere Erenler Ziraat Odası Başkanı Fehmi Özüpek ve Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar seçildiler.

Akyazı Ziraat Odasının 2015 -2018 yılları faaliyet raporu ve kesinleşmiş hesapları ile 2019 – 2022 yılları çalışma raporu ve tahmini bilançoları, Ali Şener Bayraktar tarafından Genel Kurula okundu, Yapılan oylamada da Genel Kurulda tarafından ilgili gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurulda dilek ve temennilerde söz alarak Genel Kurula hitap eden Ali Şener Bayraktar, bugüne kadar meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte çiftçilerimizin hak ve menfaatlerinin korunması, mesleki faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve Odanın yürürlükteki kanun ve mevzuata uygun olarak yönetilebilmesi için azami gayret içerisinde olduklarını, bundan sonra da aynı heyecanla çiftçilere hizmet edeceklerini, görev süreleri boyunca maaş, harcırah, oturum ücreti gibi adlar altında hiçbir ücret almadan bu görevi yerine getirdiklerini, özveriyle çalışan bütün meclis üyelerine teşekkür ettiğini belirtti.

Bayraktar konuşmasının devamında,çiftçilerin üretimle ilgili maliyetlerinin arttığını mazot, gübre, ilaç, tohum vb. birçok girdinin fiyatlarının arttığını ancak ilçedeki temel ürünler olan mısır ve fındık fiyatlarının aynı ölçüde artmadığını bununda çiftçinin birim alandaki kazancını önlediğini ve bu sebeplerde birçok üreticinin borçlarını ödeyemez duruma geldiğini ifade etti. Bu sebeplerde ürettiklerimizin hak edilen fiyatlardan satılabilmesi için ürünlerimize talepte bulunacak bölgede rekabet oluşturacak tarımsal sanayilerin devreye girmesinin önemli olduğunu belirten Bayraktar, Büyükşehir Belediyelerinin ve alt kademe belediyelerinin bu konuda teşvik edici ve yatırımcıları özendirici olmasını istediklerini belirtti.

Bayraktar konuşmasının sonunda Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Akyazı Ziraat Odasının Genel Kurulunda söz alan Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Sakarya'nın ekonomik olarak gelişmiş bir şehir olduğunu, şehrin hem tarımda hemde sanayide öne çıktığını belli ürünler üzerinde araştırma merkezleri kuracaklarını, şehrin bu değerlerini markalaştıracaklarını, Sakarya'nın fındık, mısır, kabak, ayva, üzüm, kiraz gibi ürünlerde çok iyi konumda olduğunu bu ürünlerin yetiştirilmesi ve pazarlaması konusunda çalışacaklarını ifade etti.

Yüce konuşmasının devamında, seçilmesi halinde kentte tarımla ilgili yeni bir birim kuracaklarını, Tarım Bakanı ile görüştüğünü,bakanlığımızın destekleriyletüm birimleri teşkilat bünyesinde toplayacaklarını, Sakarya İlinin tıbbi ve aromatik bitkilerin merkezi yapacaklarını, kanatlı hayvan ve süs bitkiciliği üretiminde de Sakarya'nın üretim potansiye yüksek iddalı bir şehir olduğunu, bütün bu özelliklere sahip olan Sakarya İlini tarımın merkezi haline getirmek için hep birlikte çok çalışacaklarını belirtti.

Yüce Konuşmasının sonunda Genel Kurulun hayırlı olmasını ve seçilecek olan yeni yönetime başarılar dilediğini, Genel Kurula katılan herkese teşekkür ettiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Yapılan seçimlerde Ali Şener Bayraktar, Nazmi İnan, İzzet Akarcan, Yakup Apaydın, Aydın Şimşek, Ahmet Avcı ve Beydullah Karcı yönetim kurulu asil üyeliklerine seçildiler.

Genel Kurulun sonraki bölümünde Akyazı Ziraat Odası ile işbirliği ile uyum içerinde çalışarak çiftçilere hizmet veren Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Başkan ve Müdürlerine Oda tarafından plaket takdimi yapıldı.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan, İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Selim Albayrak, Devlet Hastanesi Başhekimi Yavuz Tepeçınar ve Ziraat Bankası Müdürü Mühittin Güler'e teşekkür plaketi verildi.

Plaket töreninden sonra seçimlere geçildi. Yargı gözetiminde yapılan seçimler neticesinde Akyazı Ziraat Odasının 21 kişilik Meclis Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi ile Yönetim Kurulunun 7 kişilik Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi yapıldı.

Toplantıya eski Çaykur Genel Müdürü ve Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akçan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zafer Şinasi Bayraktar, Ak Parti Akyazı Belediye Başkanadayı Bilal Soykan, İyi Parti İlçe Belediye BaşkanıAdem Güner,Ak Parti ve İyi Parti İlçe Başkanları, Akyazı Devlet HastanesiBaşhekimi Yavuz Tepeçınar,İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan,SGK İlçe Müdürü Selim Albayrak,Ziraat Bankası Müdürü Muhittin Güner, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, çevre ilçelerin Ziraat Odası Başkanları, Akyazı Ziraat Odasının mahalle delegeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Alaattin ONUR

07 Şubat 2019 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.008.812 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?