Kutluata Bakan'a elektrik kesintilerini sordu

MHP Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, kar yağışlarıyla birlikte şehrin kabusu olan elektrik kesintilerini TBMM'ye taşıdı

Kar yağışlarıyla birlikte şehrin kabusu olan elektrik kesintileri tartışılmaya devam ediyor. Hemen her gün SEDAŞ ile ilgili yeni bir tepki yükselirken siyasiler de konuyu Ankara'da gündeme getirmeye çalışıyor.

Son olarak MHP Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, kesintilerle ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yazılı olarak yanıtlaması için bir soru önergesi verdi.

Milletvekili Kutluata'nın, Bakan Yıldız'a yönelttiği sorular şu şekilde:

Sakarya ilinde elektrik kesintileri konusunda yaşanan sıkıntılar 2015 yılı başından itibaren kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Günlerce süren elektrik kesintileri ile ciddi mağduriyetler yaşayan Sakarya halkı ne özelleştirilmiş bulunan elektrik dağıtım şirketi yöneticilerinden, ne mahalli idare yöneticilerinden ne de mülki idare yöneticilerinden muhatap bulabilmiştir. Bu durumda,

1) Biraz kar yağdı diye günlerce süren elektrik kesintileri iyi yönetilen ülkelerde ve şehirlerde kabul edilebilir mi?

2) AKP döneminde özelleştirilmiş bulunan SEDAŞ isimli elektrik dağıtım kuruluşunun gerekli yatırımları yapmadığı anlaşıldığına göre bu konuda Bakanlığınız ne gibi işlemler yapmıştır?

3) Benzer aksaklıklar daha önceden de yaşandığı için bugüne kadar söz konusu şirket için hangi yatırımlar uygulanmıştır?

4) Özelleştirme sürecinin başından son dönem görev ihmallerine kadar şirketin iktidar ilişkilerinden cesaret aldığı iddiaları doğru mudur?

13 Ocak 2015 - Siyaset --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 5.134.482 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 39534656


Varnish cache server