Askeri lojmanların yerine İmam Hatip Külliyesi yapılacak

Adapazarı şehir merkezindeki askeri lojmanların bir kısmı, yerine İmam Hatip Külliyesi yapılmak üzere yıkılıyor

Haber Resmi
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM -
Betül DEMİR'in haberi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehir merkezlerindeki askeri kışlalar ve lojmanların şehir dışlarına taşınacağı açıklanmıştı.

Adapazarı Çark Caddesi üzerindeki 1'nci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'na ait lojmanların da akıbeti merak ediliyor, yerine ne yapılacağı tartışılıyordu.

Söz konusu lojmanlardan Çark Caddesi'nin (Serdivan istikametine) sol tarafında kalan ve Güney Lojmanları olarak bilinen bölümünde bir haftadır yıkım çalışması yapılıyor.

Medyabar.com editörünün edindiği bilgiye göre, bir kaç ay önce Tugay Komutanlığı söz konusu arsa üzerindeki tahsisinden vazgeçerek Defterdarlığa devretti.

Bakanlıklar arasındaki görüşmeler sonucunda da arsa Milli Eğitim Bakanlığı'na tahsis edildi.

Bir süre önce yıkılan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi yerine yapılacak okul projesine askeri lojmanların olduğu arsa da dahil edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü de proje çalışmaları devam eden çalışma kapsamında yaklaşık 10 dönümlük arsada İmam Hatip Külliyesi inşa edecek.

Külliyede İmam Hatip Okulu, öğrenci yurdu, konferans ve toplantı salonlarının olacağı bir bina ile spor alanları yer alacak.

Projenin kısa sürede tamamlanarak inşaat çalışmalarına başlanması hedefleniyor.

Lojmanların yıkımını ise Büyükşehir Belediyesi ekipleri gerçekleştiriyor.

Adapazarı Belediyesi'nin 4 Nisan 2017'deki belediye meclis toplantısında Başkan Süleyman Dişli'nin açıkladığı projenin ise Milli Eğitim'in projesi sebebiylerafa kaldırıldığı öğrenildi.

BU HABERLE İLGİLİ

20 Şubat 2018 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.823 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

115

Imam Hatip - İmam Hatip sayesinde hepimiz iyi yerlere gelebildik. Öyle bir araziye ancak Imam Hatip yakışırdı zaten.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
114

Hilal Demirdağ - İmamhatiplerde oturup sadece din ilimleri görmüyor kimse sene sonu tercihlerinden sonra bir gidin kazanılan üniversitelere bakın isterseniz Boğaziçi Üniversitesi'nden Ankara Üniversitesi'ne kadar neredeyse her mezun iyi bir üniversiteye yerleşmiş oluyor. Eleştirenler acaba hayatlarında hangi bilim alanına katkıda bulundu da imamhatiplerdeki bilim eksikliğinden dem vurabiliyorlar çok merak ettim. O bina zaten yapılacak sayın okurlar sadece hızlanması isteniyor bunu da belirtelim çünkü önümüzde iyi bölümlere, iyi üniversitelere gönderilmesi gereken gençler var. Vakit nakittir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
113

aaihl öğrencisi - Bu güzel proje umarım en kısa sürede icraata geçer

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
112

Şeyma Uysal - bu yapılanın adı 'gasp'tır. yetkilileri verdikleri sözü tutmaya davet ediyorum, orası Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yeridir ve daima öyle kalmalı, bu yapılan koca bir ayıptır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
111

adalı - Şehrin göbeğinde lojman kalabalıklığına ses çıkarmayanlar halkın dinleneceği,ibadet ve diğer ihtiyaçlarını karşılayacağı külliye yapımına kırmızı görmüş boğa gibi saldırıyor.Sonrada Müslümanım diye ortalıkta gezersiniz.Müslüman cami,külliye yapımına karşı çıkar mı?Yazıklar olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
110

hasan terbasan - GEREKSİZ VE LÜZÜMSÜZ İŞLER YAPIYORLAR.SAMİMİDE DEĞİLLER.TÜM HER MAHALLEDE BİR İMAM HATİP AÇSANIZ KAHİR EKSERİYETİN LAİK DEMOKRATİK ARZULARINI KÖRELTEMESSİNİZ.YÜZÜMÜZÜ DOĞUYA DÖNEMEYİZ ZİRA ORADAKİLERİN KENDİLERİNE HAYIRI YOK BİZİM İÇİN HEDEF DEĞİŞMEZ MUASSIR MEDENİYETİN DE ÜSTÜDÜR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
109

Rahmi uçar - Daha iyi eğitim için yenş bina istiyoruz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
108

Hüseyin - İmam Hatip yapılmasından rahatsız olanlar unutmayın o okullar ne cumhurbaşkanı ne başbakanlar ne bakanlar ne doktorlar ne öğretmenler ne bilim ve ilim adamları çıkardı.. İyi imamlar yetişmesin cenazenizi kim kaldırıp kim yıkayacak.. İçiniz kokmuş sizin.. Sizler ruhunuzu satmışsınız.. Yazıklar olsun sizlere be.. Terkedin bu ülkeyi kardeşim haddinize mi sizin Allah nidaları ile kazanılmış bu topraklarda yaşamak.. İsimlerinize bir bakın Ahmet Mehmet Hamit vs. Diyecek çok şey varda illa edep..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
107

Serhat Deniz - Lisenin inşaatının en kısa sürede bitip öğrenci arkadaşlarımızın depreme dayanıksız binadan çıkmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeni dönemde inşallah okul tamamlanmış öğrenci arkadaşlarımız rahata kavuşmuş olur. Sonuçta onlar bizim geleceğimiz ve dinimizin önderleri olacaklar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
106

MOLLA - YILLARINI EĞİTİME VERMİŞ, BİR İMAM-HATİP MEZUNU OLARAK ŞU KADARINI SÖYLEYEYİM Kİ BU YAPILAN İŞ DEĞİL.EĞER BİRİLERİ ,BİRİLERİNE YARANMAK İSTİYORSA BAŞKA BİR PROJE YAPSIN. KALİTE ÖLDÜ. EĞİTİM ZATEN DÜNDEN MEZARA KONDU. 28 ŞUBAT SÜRECİ İŞİ BU NOKTAYA GETİRMİŞ OLMASI AYRI BİR TALİHSİZLİK....ÇOK DAHA FARKLI BİR ŞEY YAPILMASI DAHA VERİMLİ BİR YATIRIM BEKLERDİM.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
105

Şeyma Uysal - Çok şükür ki Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi hak ettillerini alıyor. Merkezi ve Pilot Okul özelliği taşıyan kıymetli okulum adına çok sevindim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
104

buz adam - her yer imam hatip oldu zaten fazlasına hiç gerek yok. devletin trilyonları camilere ve imam hatiplere akıyor günahtır haramdır israftır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
103

Cemal - bu kadar imam okulu açıldı %20 kapasite ile çalışıyor..günahtır

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
102

Lion37 - O kadar özel okullar kapatıldı.Yerine nedense imam hatipler açılmakta vede yeni yeni okullarda açılmaktadır.Yahu bu ülkenin hiç mi bilime yada diğer branşlara ihtiyacı olmuyor.Yazık...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
101

EYÜP BAKIR - EMEĞİ GEÇENLERDEN ALLAH RAZI OLSUN BİNLERCE KEZ KAHROLSUN DİN DÜŞMANLARI.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
100

Ayhan paşa - YORUM YAZAN DEĞERLİ İNSANLAR İMAM HATİP VE ÖĞRENCİSİ HAKKINDA NEKADAR BİLGİYE SAHİP ACABA

BEN MEZUNU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM VE OĞLUMU DA ORDA OKUTUYORUM

SİZ uydu yapıp uzaya fırlattınız da imam hatipin çatısına mı takıldı

Sokaklarda bunca olay olurken , manevi olarak insanlar çöküş içindeyken , hırsızlık fuhuş kavga gürültü her gün artarak devam ederken ahlaklı ve bilinçli gençlik dustürü ile yola çıkan bu camia topluma eksi değil artı yazar

Bahsettiğiniz yer zaten imam hatip lisesi arazisi

Ve yaklaşık 1.5 yıldır kendi okullarından uzakta prefabrik binada eğitim görüyorlar

Sizin anlayacağınız kimsenin arazisine konmuyorlar

Hakları olan okul

Unutmayın başarılı gençlik ne kadar önemli ise imanlı gençlik çok daha önemlidir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
99

Ters Ramiz - Zamanında İngilizler Kıbrıs'ı sömürürken halkı beş vakit zorla camiye yollamış, ama önlerindeki hoca her türlü ahlaksızlığı yapan İngilizlerin istediği adammış, o gün inançlı olan Kıbrıs halkı bu şekilde soğutulmuş dinden...tarih değişse de oyun değişmez. Oraya bir fen lisesi yaparsın sehre yakışır, istersen 1. Kata hepsini mescit yap, zemin ve alt katlara otopark yap. Adapazarı'nda bir hayriniz olur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
98

Vatandas - Hayirli olsun...cami yaparsin okul yap....okul yaparsin...neden imam hatip...bu tartismalar insaalah bir gün biter

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
97

İmam hatipli - Ülkemizin dini ve milli hassasiyete sahip mühendislere doktorlara ihtiyacı vardır. İmam hatipliler sadece imam olur düşencesindeyseniz bu sizin sığlığınızdır. Evet mühendislere ihtiyacımız var. Ama haysiyetli olanlarına... Dini hassasiyet önemli....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
96

Sakaryalı - Her mahalleye okul yaparak eğitim seviyesini ileriye taşıyacağını düşünen zihniyet gerçekten takdire şayan. Yahu kardeşim karşı tarafta kocaman okul var zaten. Eskisini yıkıp yenisini yapmanın ne anlamı var. Güzelim araziyi boş beleş işler için harcamak nedir ? Yapsana oraya katlı otopark. Yapsana oraya bilim kültür merkezi İmam hatiplerin kalitesi okul ekledikçe artmıyor bunu ne zaman anlayacak bu yöneticiler çok merak ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
95

vatandaş54 - İmam hatipli mühendisler marsa adam yollayacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
94

HAMİT ŞENSES - YAPIN YAPIN İMAM HATİP YAPIN . BÜYÜK EKSİKLİK VAR . SAKIN BİLİM TEKNOLOJİ ZİRAAT KÜLTÜR SANAT FEN TARİH ADINA BİRŞEY YAPMAYIN.

SAKIN BU HALKIN , VATANDAŞLARIN , ESNAFIN TALEPLERİNE KULAK ASMAYIN. SAKIN. ÇÜNKÜ BİZ KİMİZ Kİ Bİ TALEPTE BULUNALIM!!!YAZIKLAR OLSUN.

BEN İMAM HATİP MEZUNUYUM . BİZİM ZAMANIMIZDA İMAM HATİP LİSESİNİN Bİ AĞIRLIĞI VARDI. VERDİĞİ MEZUNLARIN KALİTESİ BELLİYDİ. SAYENİZDE SAMİMİYETSİZ SAYGISIZ ASOSYAL HİÇBİR KONU HAKKINDA BİR FİKRİ OLMAYAN KENDİNİ İFADE EDEMEYEN ARAŞTIRMAYAN SÖYLEDİKLERİNİZİ SAYIKLAMAYA ÇALIŞAN BİR NESİL YETİŞİYOR

BİZ BU ZİHNİYETLE BİR ARPA BOYU GİDEMEYİZ. YAZIKLAR OLSUN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
93

Bingo - Gelin benim bahçemede imam hatip yapın bi orası kalmıştı zaten :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
92

eren bilen - Okulun açılışınada " cennet garantili " yazarlar süper reklamı olur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
90

Adapazarlı - Yıkılan imamhatip lisesi yerine depreme dayanıklı olan yenisi yapılacak. Sakaryanın en büyük ihtiyaçlarından biri olan çok kişi kapasiteli cami yapılacak. Camiler sakaryaya yetmiyor. Her vakitte orhan camiyi görüyoruz insanlar dışarılara taşıyor hasırlarda namaz kılıyor. Bukadar kin öfke neden. İnsanlar dinini öğrenmek ve ileriki nesillere öğretmek için bu liselere gidiyorlar. Şuanda fen ve sosyal bilimler imamhatip lisesi proje okulları kuruluyor. Hem din hem bilim öğreniyorlar çocuklarımız. Heryere imam hatip yapıldığını söylemiş bir çoğu. İhtiyaç varki yapılıyor. Göndermek istemeyen göndermesin imamhatip lisesine. Bukadar basit kasmayın kendinizi.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
89

mualli54 - Elin oğlu Mars'a otomobil gönderiyor bizler inatla imam hatip külliyesi yapmaktan vaz geçmiyoruz . Oradan milli ve yerli öğrenciler yetişecek.Sakarya halkına hayırlı olsuuuuun!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
88

Serdivan - Bu kararı alanlardan öbür dünyada hesaplaşacağız kimin yerlerini pay ediyorlar.Hangi müdürlerin hangi milletvekili nin çocukları imam hatip ortaokulu ve lisesine gidiyor. Özel okullarında veyahut yurtdışında okuyor. Şehir merkezinde yeşil alan olarak kalsın hava sirkülasyonu olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
87

Abdullah - MUHTEŞEM BİR PROJE.ALLAH DEVLETİMİZDEN VE SEBEP OLANLARDAN EBEDİYEN RAZI OLSUN.

BÖYLE BİR PROJEYE BÜYÜK İHTİYAÇ VARDI.SABIRSIZLIKLA TAMAMLANMASINI BEKLİYORUZ.TAMAMLANINCA BU ELEŞTİRENLER DE TAKDİR EDECEKLER.

ÖNCE İSTEMEZÜK DİYENLER EN ÇOK BU HİZMETLERDEN YARARLANANLARDIR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
85

Adil Özdemir - Bu kafa ile devam ederseniz belki bir süre daha varlığınızı sürdürebilirsiniz, fakat sunu bilin ki fen bilimlerinden uzaklaşan her toplum köle olmaya mahkumdur.

Tarih sizi affetmeyecektir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
84

BOŞNAK - STADYUMU SATMASAYDINIZ ORAYADA YAPSAYDINIZ:) MERKEZ BELEDIYE ILE BUYUKSEHIRIDE YIKIN ORALARADA YAPIN. KORKUYORUM MILLETIN BOS ARSALARINADA YAKINDA YAPARLAR. :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
83

Allah Akıl Fikir Versin - Bu projeye onay veren yetkililer hiç görmüyor mu imam hatip liselerinin başarısızlığını .

En basiti basın her fırsatta yerli otomobil için Sakarya'nın öneminden bahsediyor , fabrika Sakarya'ya kurulmalı diyor ancak bu imam hatiplerle ancak Sakarya'nın gençleri , o fabrikalarda asgari ücretli işçi olur.

Yine mühendisi , yöneticisi şehir dışından gelir bas bas bağırırsınız Sakaryalı gençler işe alınmadı diye.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
81

Hakan - Atatürk lisesi, yerine otopark yapmak için yikilacakti. Alın size yer o bölgeye otopark yapın. Zaten yan yana iki tane imam hatip var?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
80

onnman - Yap kardeşim yap , her tarafa doldur İmam hatip. Yoksa deve sidiğinin faydalı olduğunu nasıl inandıracaksın bilime , gerçeğe önem verenlere değil mi ?

İmam hatip okullarının hali ortada, Ne ahlaklı nesil yetiştirdiler ne de faydalı bir nesil. Özel okullardan başka şans bırakmıyorlar. Tabi 1600 tl maaşla geçinen nasıl yollayacak çocuğunu bilemiyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
79

Sakaryalı - Ben de diyorum Adapazarında ve Türkiye'de ne eksik? Heh tamam İmam Hatip Okulları çok eksik, diğer okullar müthiş durumda... Çok iyi karar...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
78

DELİ MURTAZA :) - YAPIN AGA YAPIN HER TARAFI İMAM HATILİP YAPIN. MEMLEKETE FEN LİSESİ LAZIM DEĞİL, BİLİM YUVALARI LAZIM DEĞİL, VARSA YOKSA İMAM HATİP... ÇOCUĞU İMAM HATİPTE OKUYAN BİR TANE SİYASİ YOK. ERDOĞANIN KIZI, TORUNU HEPSİ AMERİKAN KOLEJLERINDEN MEZUN OLDU. İMAM HATİPLER İYİ OKULLAR OLSA ONLAR ÇOCUKLARINI OKUTURDU. MİLYONLARCA KIZ ÖĞRENCİ MEZUN OLUYOR AMA KADIN İMAM VAR MI YOK, KADIN MÜEZZİN VAR MI YOK... ALLAHAŞKINA BU KADAR İMAM HATİPLİ KADIN NEREYE LAZIM. ÜLKENİN HER YERİNİ BİLİME EN UFAK FAYDASI OLMAYAN KURAN KURSLARI VE İMAM HATİPLERLE DOLDURDUNUZ YETER ARTIK. DİYANETİN BÜTÇESİ ANDA BÜTÇESİNDEN FAZLA AMA ADAMLAR UZAYDA YENİ KOLONİLER KEŞFEDERKEN BiZİM DİYANET ŞEYTANIN HANGİ ELLE YEMEK YEDİĞİNİ ARAŞTIRIYOR :) BU AYIP BİZE YETER FAZLASINA GEREK YOK

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
77

Vatandaş - Biziz diceniz yaaa çok lazım okul yaptınız tamam da güzelim yere daha faydalı cocuklar için eğlence merkezi yapın imam hatip kulliyesiymis Allah'ım yarabbim neler le ugrasiyosunuz yaa memlekette bu eksik o var dimi yalakaligin dibine vurdunuz aş evi yapın da gariban yemek yesin huzur evi yapın yaşlılar bakılsın ARGE merkezi yapı. Sakaryadan böle gençler çıksın yok ama

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
76

SAKARYA54 - neden merkezde yıkılacak olan tarihi ATATÜRK İLKOKULU'NU orada yapmıyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
75

tuhaf adam - İmam Hatip Lisesine ait olan bir arsaya tabii ki yine İmam Hatip Lisesi yapılacak. Ve orası Sakarya'nın şimdiye kadar gördüğü en kaliteli okul olacak ve oradan vatanına ve milletine bağlı, her biri örnek, idealist gençler yetişecek.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
74

Şükran kuşçu - Yıkılan okulun yerine yeni bina yapılıyor millete de tasası tutuyor. Bizim çocuklarımız iki senedir eski izbe prefabrik binada eğitim görüyor haberiniz bile yok sadece konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
73

abdulkadir - İmam hatipler kapatılsın diyenler merak ediyorum bizlerin düşünce ve fikir dünyamızı nasıl değiştireceksiniz?İmam hatiplileri ötekileştirmekle hor görmekle neyi değiştireceğinizi zannediyorsunuz.Tıpkı 28 şubatta başörtüsünü çıkaran kızların fikir yapısının da değiştiğini zannedecek kadar zavallı beyin yapılarına sahip olanlar gibi.Kimi zavallılar talep yok demiş.İnsan biraz cahilliğini kenara bırakırda arar sorar be kardeşim.Neyden nefret ediyorsunuz? Dinden mi yoksa din ile fenni harmanlamak isteyen bu vatanın evlatlarından mı?Sizi kimseler yemez birgün çıkıp gidin de imam hatipte ne öğretiliyor öğrenin.Neyden korkuyorsunuz?insan bilmediğine düşman olur korkarmış derler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
72

İmam hatipli - Ben bir imam hatipli oşduğum için karşıyım demeyeceğim.Hayır neden diyeyim.Sonuçta arsa benim değil.Anlaşma yapılmışsa olay bitmiştir.Yapılacaksa da hayırlısı olsun diyebiliriz.Bu fikir yoksunluğu neden?Yani nedenini çok merak ediyorumneden bu imam hatip düşmalığı?Düşmanlık değil diyenler biraz yavaş olsunlar bu düşmanlık değilde nedir?Neyse herkes için herşey için hayırlısı olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
71

vatandaş - yazıklar olsun be bu ülkeyi imam hatiplerle mi kurtaracaksınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
70

Eyüp İktisatçı - Yapın yapın , eskiden imam hatiplerin bir kalitesi vardı...Burayı da imam hatip yapın da kalite iyice yerlere insin..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
69

macuncu - siz bu işleri iyi biliyorsunuz oraya imam hatip yapın yanınada ensar vakfı açarsınız ama kendi çocuklarınızı yollayın.... imam hatipler kapatılsın... yallah arabistana...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
68

Arif - Ey İmam-Hatip düşmanları kendi öfkeniz ve

Gayzınız içinde boğulup Cehennemin en altı

Olan fidderkil esfele inşallah gidersiniz...Allah cc

Aziz ve Züntikam sahibidir mühlet verir fakat asla ihmal etmez...İslam'a drekt saldıramayan bu b...... bilsinlerki Allah cc sizin kalpleriniz

Ve onun içinde gizlediklerinizide bilir zira O'na

hiç bir şey gizli kalmaz....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
67

sakaryalı vatandaş - SİZ ÖNCE YAPTIĞINIZ İMAM HATİPLERDE Kİ KAPASİTE VE OĞRENCİ SAYILARINI AÇIKLAYIN!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
66

sakaryalı vatandaş - İmam hatip karşıtı falan değiliz kardeşim,karşı köşeye yaptın devasa imam hatip..Kaç kapasiteyle o okul eğitim sürüyor bır açıklayın biz de bilelim..İmam hatip yapacağına (ki karşı köşe zaten imam hatip ,diğer yapılanları söylemiyorum bile) adam gibi ,bilimin ilimin olduğu,laboratuvarların olduğu büyük bir ANADOLU LİSESİ yapsana,koca SAKARYA dediğiniz memlekette adam gibi bir tane Sakarya Anadolu var,SAKALLIOĞLU ailesi dae yapmasaymış yanmış şehir okulsuzluktan..Tabelaları söküp ANADOLU lisesi yazmakla olmuyor kardeşim ,nedir bu basiretsizlik yazık size...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
65

nezi gündüz - ---İLLA KİDE BİR LİSE AÇACAKSAK...!! SÜPER BİR FEN LİSESİ AÇALIM...ZARARI YOK ADINI DA --CEVAT AYHAN 2 FEN LİSESİ --- KOYALIM..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
64

mert saka - Aman da ihl liler sahip çıkarlarmış çmrlr sizi.. bu kafayla devam edin,her yere imam hatip açın dini bütün müslüman yetiştirin,ama ne hikmetse de camilerde hiçbir zaman 2.saf olamıyor.imam hatip ortaokulunda bile kızlar kapıyı kapatıp içeride oynuyorlar,okulları doldurmak için promosyonlar düzenlenmeye başlandı..allah ile aldatanların sayısı gün geçtikçe çoğaldı,size mi kaldı müslümanlığı yargılayıp din müfettişi olmak.başörtüsünü bile allah emrinden ziyade adet olduğu için takanlar,kendisine karşı çıkıp herkesi dinsiz diye yargılarken bu din bezirganları,dini bile kendi amaçlarına alet etmekten sakınca görmemekte.merak etmeyin öbür tarafta hesaplaşıcaz bol bol,hem de kayıtlarla, belgelerle...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
63

NURDAN KINALI - Millet zaten çocukları açıkta kalmasın diye İmam Hatip açılsın beklentisindeydi ya.. Nasıl sevinmişlerdir kimbilirrrrr !!!! Yazık size, bu kararlara imza atanlara.. Ziyan etmeye devam edin şehrin en güzel yerlerini İmam Hatip yapmak uğruna... Yetmedi mi karşı köşede var ya İmam Hatip.. Bu neyin kafasıdır anlamadım ki.. Bu milletin başına zaten ne geliyorsa ya hacıdan, ya hocadan geliyor.. Bu zihniyetler yüzünden artık dine inanmıyorum. Siz soruyor musunuz halkınıza? Hangi okul açılsın? Sor bir zahmet.. Sor!! betondan meydanlar yaparken anket yapan zihniyetin temsilcileri.. bir de eğitim için sor.. yazıklar olsun size.. imam hatiplerinize de.. sizlere içimden en güzel dileklerimi iletiyorum inanın..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
62

Lağn - İ M A M H A T İ P L E R K A P A T I L S I N ! ! !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
61

Yörük - Çok merak ediyorum, neredeyse her sokak başına imam hatip açılmasına karar veren siyasilerin kaç tanesinin çocuğu devlet imam hatip okullarına gidiyor?? Her sokak başına imam hatip açan kendi çocuklarını özel okula, özel üniversiteye, yurt dışına gönderen siyasiler hakkında ne düşünüyor burada ki muhafazakar arkadaşlar?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
60

besili - 40 küsür yıllık bir M.H.P. li olarak mhp li yetkililerin konu ile ilgili yapacakları açıklamaları merak ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
59

adapazarı imam hatip - Yazılan kötu yorumlari Allaha havale ediyorum bu dalga geçtiğiniz imam hatip liselerinden mezun bi cumhurbaşkaniniz olduğunu unutmayın imam hatip liseleri bu ülkenin geleceğidir geleceğinizi karartmayın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
58

Mücahit karageyik - Siz ........mısınız? Orası imam hatip'in tapulu malı, oraya ne yapılacağına da onlar karar verir, ne kadar din düşmanısınız iki yüzlü .......!!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
57

Ahmet Emin Koçal - Yapılan bu İmam hatip İslam dünyasına hizmet edecek nice nesiller yetiştirecek!

Sakarya'mıza hayırlı uğurlu olsun.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
56

Ekrem kul - Oncelikle hayirli bir proje olmasi dua ve temennisi ile sozume baslayim

Yillardir ihl leri uzerinde oyunlar oynandi kapatildi katsayi adaletsizligi oldu turban meselesi ile bagdastirildi dini cemaatlerle bagdastirildi donemin meb ni tarafindan terorist muamelesi bile yapildi.Bunlari yasadik ve gorduk.

Onemli olan yapilan hizmete sahip cikmak ve o ruhu maneviyati yasamak ve yasatmak.

İhl camiasi oyle bir camia ki baska bir okul ve camia da esi ve benzeri gorulmemis bir aile gibidir.

Camia yi bilmeyen tanimayan ve de camianin icinde olmayip ,camia dan rahatsizlik duyan sirf karsi durmak icin soylenen soylemleri yakisiksiz buluyorum

Her zaman soyledigim gibi,İHL mezunu olmaktan onur ve gurur duyuyorum.Hicbir zamanda pisman olmadim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
55

kemal - chpliler ağzından salya akıtarak yorumlara abanmış...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
54

sakaryalıvatandaş - YAP KARDEŞİM ORAYA CUMHURİYET MAH. VE SEMERCİLER SAĞLIK OCAĞI YANINA ASKERLİK SUBESİ VE KARAKOL VER ZEMİNİ BANKA MARKETLERE KİRAYA AMA BUNU DÜŞÜNECEK KAFALAR YOK BU MEMLEKETTE

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
53

sitemkar - BEN BİR İMAM HATİP MEZUNUYUM. İMAM HATİPLİ OLMAK HER İKİ İLİMDEN DE NASİBİMİZİ ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ.KİMSE DARILMASIN.

İMAM HATİP MEZUNU OLARAK 4 ÜNİVERSİTE OKUMAK BANA NASİP OLDU VE BU AZMİ İMAM HATİPLER SADECE İLAHİYAT OKUSUNLAR DİYE ÖNÜMÜZE ENGEL ÇEKTİKLERİNDE BİZLER DEDİK Kİ AZİM TEKEDEN SÜT ÇIKARIR ANLAYIŞIYLA İNSAN İSTEYİNCE YAPAR BUNU ANLAMAK İÇİN SABIRLA ÇALIŞACAKSINIZ. İMAM HATİP MEZUNU BİR ÖĞRENCİDE DÜNYEVİ İLİMLER İLAVESİNDE İSLAMİ EĞİTİMLERDE EKLENİNCE NURUN ALA NUR OLUYOR. AMA 28 ŞUBAT POST MODEL DARBE İLE HER NE KADAR ÖNÜMÜZE ENGELLER KOYSANIZDA SU YOLUNU BULUYOR BUNA KİMSENİN DİL UZATMAYA HAKKI YOK. SONUNDA NE OLURSA OLSUN MUSALLADA SENİ SON PAKETLEYENLER YİNE İMAM HATİPLİLER OLUYOR. ARKADAŞLAR. ÖLÜM VAR UNUTMAYIN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
52

mym54 - İnsanları bina ve yapıların eğitmeyeceğini biri şu iktidara anlatsın.Şekilcilikten kurtulun da eğitim sisteminin sorunlarını görün,düzeltin.Sen bu sistemle her evin bahçesine imam hatip koysan ne olacak ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
51

özlem - ben de Sakarya'da ne eksik ne eksik diye düşünüp duruyordum bulmuşlar sağolsunlar !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
50

oğuzhanmete - Her yer imamhatip anladık da buraya da bir temel bilimler ve teknoloji külliyesi yapılsın.Bu gidişle insanları maalesef islamdan da uzaklaştırmaya başladılar.Halen din siyasetin arka bahçesi olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
49

mehmet - Tamamda Kardeşim Merkezde Bir tane polis karakolu yok birazda EMNİYETİ düşünseniz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
48

erhan ay - Bakın beyler Türkiye 3. dünya ülkesidir. Bizden küçük Kore'nin , Japonyanın bir durumuna bakın..Üretimde 3. basamağa geçtiler ( teknoloji olarak ) biz hala imamhatip ile öğrenci yetiştiriyoruz. Adam Mars'a araba yolluyor bizim daha kendi uydumuzu fırlatacağımız bir yerimiz bile yok , yani türlü türlü meselelerden dolayı geride kalıyoruz. Bize teknik personel lazım bize bilgi lazım bize çocukların ufkunu açabileceğimiz eğitim yuvaları lazım... İmam hatip yerine kütüphane lazım , teknoloji uygulama merkezleri lazım, gelişim merkezleri lazım...15 senelik mühendisim, iş görüşmesi için teknik liseden mezun olan geçnlere üzülüyorum. KOCA BİR SIFIRLAR , imamhatip mezunu olanları düşünemiyorum bile..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
47

258456 - İMAM HATİPLERE SALYALAR AKITARAK SALDIRAN İSLAM DÜŞMANLARI... GEBERDİĞİNİZ ZAMAN ..... O İMAM HATİP MEZUNLARINA YIKATMAYIN VE YİNE O İMAM HATİP MEZUNU HOCALARIMIZIN İMAMLARIMIZIN VE MÜTEDEYYİN İNSANLARIN ÖNÜNE GETİRTİP ...... CENAZE NAMAZINIZI KILDIRTMAYIN. AZİZ NESİN KADAR SAMİMİ OLUN BE.MADEM İSLAMİ OLAN HERŞEYE ALERJİNİZ VAR, O ZAMAN ..... YAKTIRIN YADA KADAVRAYA VERİN.NE YAPARSANIZ YAPIN. BİZ BÖYLE DEYİNCEDE BAŞLIYORSUNUZ 'YOK BİZ DİN DÜŞMANI DEĞİLİZ, BENİM DEDEMDE HACIYDI,HAMİNİNEM BAŞÖRTÜLÜYDÜ' DİYE VİYAKLAMAYA... ZERRE SAMİMİYET YOK SİZDE. YORUMLARINIZDAKİ ARGÜMANLARINIZINDAN 'IQ' SEVİYENİZ BELLİ OLUYOR.MÜBAREKLER 90 KÜSUR YILDIR MEKİK YAPTILAR SANKİ DE İMAM HATİPLER ENGEL OLDU.ÇAKMA DEMOKRATLAR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
46

Ahmet54 - İmam hatiplerin adı kirlenmeye başladı. Düz lise kalitesine indi... Nerede eski imam hatipler ve şuurlu Müslüman gençler. Kentpark'a gidin eteği ayak bileğine kadar uzayan ama orada zina eden gençleri görün. Bina yapmakla olmuyor bu işler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
45

Adalı 54 - Gerçekten Adapazarının en büyük ihtiyacıydı bu okul ... Yapıldığında bu ihtiyaç giderilmiş olacak !!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
44

abdulkadir - 28 şubat döneminden sonra kaybolan güruh yeniden ortaya çıkmış ama klavye üzerinden çalışıyorlar.Ağa babalarınız yargılanıyor bakın.Başörtüsü zulmünü yapan,biz imam hatiplilerin önünü kesen,üniversiteye almayan,vatanımızda bizi düşman gibi gören,cumhuriyeti tekellerine alan,Atatürk ü kullanan zihniyet ve fetö el ele vermiş zaten imam hatip arsası olan yere yapılacak yeni bina üzerinden yine bizlere saldırıyor her türlü ayrımcılığı yapıyorlar.

Bu zihniyet,vatanı memleketi her türlü mesleği kendi tekellerinde olduğunu zannetme,

avrupa medeniyetinin(!)önüne yatıp kendi medeniyetlerine nefretle bakma kendi halkına düşmanlık etme,kin ile bakma,yaftalama yargısız infaz ,her mütedeyyini aynı kaba koyma gibi çürümüş bir fikir hastalığına sahipler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
43

cem osmansavar - İmam Hatipleri çoğaltınca milletin manevi değerleri yükseliyor sanki de gelmişler burada manevi değerlerden bahsediyorlar. Suç tamamen İmam Hatiplerin değil tabi ki ama, İmam Hatipler çoğalmasına yağmen toplumdaki çöküşü , ahlaksızlık, hırsızlık artıyor.. Çözüm İmam Hatip açmak değil yani.! Zaten her köşe başında İmam hatip var..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
42

adadan - Yazın ağalar yazın.Mahkemelik olacak tüm yorumları alıp mahkemeye vereceğim.O zaman da İmam hatip düşmanlığı yapıp ayrımcılık ve nefret suçu işleyecek misiniz yoksa kıvıracak mısınız göreceğiz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
41

Huseyin Ada - Su anda kimse memlekette imam hatip yapilmasin demiyor. Daha fazla Imam hatip yapilmasin diyenlerde dinsiz degil. Ama gel gelelim, artik imam hatipler isin siyasi boyutu haline gelmistir. Yikilan yerde daha once imam hatip varmis, o yuzden yine imam hatip yapilmasinda ne mahsur varmis. Eyvallah, peki daha once imam hatip olmayan okullar imam hatiplere cevrildiginde bir sey dediniz mi? Yok tabii ki.. Eger bir okul imam hatipe cevrilecekse, sikinti yok. Ama onceden imam hatip olan yere baska bir okul yapilacak olursa IHL liler ayaklaniyor. Hukumetin cocuklari ozel okullarda, fen liselerinde, yurt disinda, halkin cocuklari fenden, bilimden uzak imam hatiplerde.. Durmak yok, yola devam.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
40

MENSUR HALİSKÜÇÜK - haberi okuduk. iyi güzel yorumlarda fena değil arkadaşların çoğuna katılıyorum..bu işin sonu nereye kadar gidecek merak ediyorumm..büyük ihtimalle ışıklara kadar uzatıp nuri bayarla atatürk lisesinide bağlayıp 40 yıllık tümen dediğimiz cadde imam hatip cadde olacak bu işin sonu buna gideceğe benziyorr..::))bende oy verdim bende destek verdim ama bizim verdiğimiz oylarla milli eğitim gibi diyanet gibi önemli yerlerde kapasitesi ve hayat görüşü sınırlı olan insanlar hala görevlerine devam edip saçma sapan kararlar alacaksa vermesekmi napsak işin içinden çıkamadım gitti.bu zor günlerde olabilecek en güçlü şekilde tutmaya çalışıyonuz tamam eyvallah ama bu kadarda yapmayın abi freni patlamış kamyon gibi her yere imam hatip açıp duruyonuz ....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
39

Sado - LOJMANLARIN YERINE IMAM HATIP YAPILACAK DIYORSUNUZ.STADIN KARŞISINA YAPILI 2 ADET ZATEN VAR,1 TANE DAHA NE GEREK VAR.HUKUMET KENDI CEMAATINIMI KURCAK BUKADAR IMAM HATIP ISTEGI NEDIR. ............. IMAM HATIBE AKILLILAR GUZEL OKULA DER GIBI HERYERE I.HATIP DOLDU.SINAV DUSUK ALANLAR IMAM HATIP OKULUNA .YUKSEK ALANLAR GUZEL OKULA.RESMEN MEVZU BU MAHALLEDEKI OKULA MEVZUSU BU.STADYUM YIKILCAK YERINE NE OLACAGI MECHUL.YAPARKEN ONUDA DUSUNUN

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
38

fer arar - Sürekli yorumlarda gereğinden fazla imam hatip yapılmasına karşı olanlar sanki din düşmanıymış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

Arkadaşlar aklınızı başınıza devşirin. İmam hatipliler, Müslüman bu milletin çocuğu da diğer liselere gidenler(fen, anadolu vs) gavur mu? Onlar da bizim çocuklarımız, onlar da Müslüman onlar da pırıl pırıl Türk genci. Hatırlatırım bu liselerde de Kuran, Din kültürü dersi oluyor.

Bazı yorumlar da deniliyor ki zaten orada bir okul vardı ama yıkılmıştı onun yerine yapılıyor... Arkadaşlar o bina yıkıldıktan sonra kaç İmam hatip yapıldı bilmesek inanacağız. Fetöden alınan okullar da imam hatip olarak tahsis edildi.

İmam hatipler ile diğer liseler arasında ayrımcılık yapmayın. Bütün okullara aynı özeni gösterin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
37

Yiğit - Herşeye vergi alıyorlar,vergimizin karşılığında amacı olmayan dini duygularımızı sömürmek amacıyla imam hatip açıyorlar ,Ey millet uyanın artık "UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,YA DA KÖLE OLARAK UYANIR..!" Mustafa Kemal Atatürk

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
36

Ertuğrul - Ula ne kadar dinsiz varsa buraya dolusmus. Adam Afrindeki kahraman askerime dua ediyor ona olumsuz tepki gösteriliyor vesselam. Demek ki neymiş dinsiz aynı zamanda vatan hainidir. O halde yaşasın İmam Hatibim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
35

YÜKSEL SONGUR - ÇARK CADDESİ YOLU ÜZERİNDEKİ NURİ BAYAR İLKOKULU VE İMAMHATİP ORTA OKULU YANINDAKİ ATATÜRK LİSESİ YANINDAKİ ASKERİ TÜMEN TÜMENİN YANINDAKİ EVLER VE DÜKKANLAR YOLUN SOL TARAFI TAMAMIYLE KAMULAŞTIRARAK YIKILMALI VE OKUL OLARAK DEĞİL DAHA GÜZEL SAKARYANIN GELİŞMESİ İLE ALAKALI PROJE ÜRETEREK İNŞA EDİLMELİ YOKSA ŞU ANKİ ANLAYIŞLA İŞİMİZ ZOR BAŞKA İLLER UÇAR GİDER BİZ YERİMİZDE SAYARIZ.ORAYA İMAMHATİP DEĞİL FEN LİSESİ BİLE YAPILMAMALI OKULLARI ŞEHİR MERKEZİNE DEĞİL MERKEZE YAKIN YERLERE TAŞIMALIYIZ.YETKİLİLER ŞEHİR PLANLAMACILARDAN GÖRÜŞ ALABİLİR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
34

Osman nuri - Hastaneler fiziki olarak 10 numara ama doktor yok.

Okullar fiziki olarak 10 numara ama kaliteli eğitim yok.

Fabrikalar teknolojik ama kalifiye eleman yok.

Oturup düşünmek lazım nerde eksiğiz

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
33

Nihat - Akp teşkilatları çocuklarını yabancı okullara, özel okullara, fen-anadolu liselerine göndermeye çalışsın, halk çocuklarını organik hoşaf projeleri üreten ve cahil imam yetiştiren imam hatiplere göndersin. Kim tutar seni Türkiyem. Kiskananlar çatlasın.

Cahil imam demişken örneğin bir cumada imam Hindistan da büyük cihadın inek kesmek olduğunu söylemişti de.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
32

Hasan - I.hatip okulları siyasi bir yapılanmadır.kapatilmalari gerekir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
31

Sakaryalı - Ah ah Sakarya'nın

İmam hatip karşı değilim ama bıktırdınız . işinize geldimi 15 temmuz diyorsunuz işinize geldimi afrine destek için gidiyorsunuz.nedir bu askeriyenin sizden çektiği.önce milletin parası ile yapılan kız imam hatip ı geri alın adamlar çöktü õzel okul yapti. Verdiğim bağışlar haram olsun ziya cevherli(adapazari milli eğitim müdürü) sana sesleniyorum musalla taşına benden önce gitme orada helallik te bagiracagim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
30

Duyarlı vatandaş - Yıkılan okulun yerine okul ve sosyal tesis vs yapılacak niye bu kadar coştunuz :) imam hatipler başarısız algısı oluşturmaya çalışanları önce küçük bi araştırma yapmaya davet ediyorum teog gibi sınavlarda imam hatipler 1.çıkardı oraya gidenler gayet zeki çocuklar rabbim yollarını aşsın hee siz diyorsunuz ki imam hatip mezunu bişe olmaz hiçbişe olmazsa başbakan bakan cumhurbaşkanı olur içiniz rahat olsun

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
29

ekkkeee - yapın efendiler yapın parlak beyinler gidiyor yurt dışıa durmadan imam hatip açın kent parkta durmadan sigara içen türbaanlı nesil yetişsin yapın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
28

yıldıztepeli - yıldıztepe deki mehmet akif ersoy okuluna bir gelin görün halini öğrenciler kışın okulun dışındaki tuvalete giderken (öğretmenlerin ki okulun içinde) sınırta 30 cocukla öğrenim görürken böyle bir okulun tekrar tekrar yapılması ne kadar doğru amaç ne olsun ama önce değişim tabandan yapılmalı tavandan değil....!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
27

Ekrem kul - Oncelikle hayirli bir proje olmasi dua ve temennisi ile sozume baslayim

Yillardir ihl leri uzerinde oyunlar oynandi kapatildi katsayi adaletsizligi oldu turban meselesi ile bagdastirildi dini cemaatlerle bagdastirildi donemin meb ni tarafindan terorist muamelesi bile yapildi.Bunlari yasadik ve gorduk.

Onemli olan yapilan hizmete sahip cikmak ve o ruhu maneviyati yasamak ve yasatmak.

İhl camiasi oyle bir camia ki baska bir okul ve camia da esi ve benzeri gorulmemis bir aile gibidir.

Camia yi bilmeyen tanimayan ve de camianin icinde olmayip ,camia dan rahatsizlik duyan sirf karsi durmak icin soylenen soylemleri yakisiksiz buluyorum

Her zaman soyledigim gibi,İHL mezunu olmaktan onur ve gurur duyuyorum.Hicbir zamanda pisman olmadim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
26

Memduh ünlü - Çözüm manevi ve milli değerlerin de ögretildigi TEKNİK OKUL.imam hatipler kapatılsın miadini

tamamlamıştır. Sistemin toptan değiştirilmesi gerekir.

8 saat okulda tutulan .Okul kantinlerine hapsedilmis, ,sağlıksız gıda tuketen büyüme çağındaki çocuklarla ne kadar verimli eğitim olur tartışılır. Sorun çok hayırlısı .sağlıklı ve ideolojinin uzak yaklaşımlarla ancak çözülür. Çok geri kaldik

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
25

Grandbazaar - ALLAH'ı ve dinini mabedlere hapseden din algısı, ne yazık ki çağımızın değil asırlardır ümmetin en ciddi sorunudur.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
24

TATANGA - ALLAH ORDUMUZU MUZAFFER EYLESİN, PKK-YPG-PYD Yİ KAHRETSİN.ALLAH BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN.İMANLI,VİCDANLI,MİLLİ GENÇLİĞİN YETİŞMESİNE VESİLE OLAN 28 ŞUBATTA KAPATILAN,MAĞDUR EDİLEN İMAM HATİPLERİ YENİDEN GÖZBEBEĞİMİZ YAPAN REİSİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN DAN ALLAH RAZI OLSUN.MÜSLÜMAN ÜLKEDE İMAM HATİP OLMAYACAK TA PAPAZ OKULU MU OLACAK BRE GAFİLLER.TÜRKİYE CUMHURİYETİ ŞU AN DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR.ELHAMDÜLİLLAH.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
23

siptor54 - bir imam hatipli olarak gurur duyuyorum allah bizleri okutan İslami değerlerimize önem verdiren onları bize öğreten hocalarımızdan allah razi olsun imam hatiplere karşı duyulan bu kinin hesabını muhakkak allah ahirette karşısına çıkartacak.. inanki bu ülkede boy abdesti almaya bilmeyen çok kişi var namaz rekatlarinin kac rekat oldugunu bilmeyen çok cahil var Rabbim imam hatip camiasının önünü devamlı açık tutsun ehli sünnet olmayan islam düşmanlarına fırsat vermesin..amin (ccc)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
22

ahmet - imam hatip hakikaten şehrimizde cok az yazlıkda bile bir tane var galiba orasıda fatih kolejiydi feto denen eski ortak sayesinde el kondu imam oldu..valilk imam oldu askeriye lojmanları öyle dururmu onlarıda imam hatipleştirmek lazım. hayırlı olsun.arka bahçeniz.. de hani ucak yapacadınız uzaya gitcedik hepcigimiz..bedava yerli köprü otoyol fen.bilim teknik liseler nerede. mantık felsefe dersleri nerede akıl kullamak zekayı geliştirmek nerede nedir bu ısrar.nereye kadar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
21

Havle çiftçi - Yıkılan imam hatip yerine yeni bir imam hatip yaptırılacak olması bu kadar doğalken neden bir tartışma konusu oluyor. Memlekete bilim adamı lazımsa bunu niye imamhaipler üzerinden prim yapılarak konu sabote ediliyor konu yıkılan bir imam hatip yerine yine bir imam hatipin yapılacağı olmasa başka bir yer için aynı tepki verilir miydi acaba

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
20

Benden Söylemesi - Bir dönem imam hatip okulları her türlü zorbalığa maruz kaldı kabul. Ama böyle telafi edilemez. İnsanların mesleğe ihtiyacı var. Keşke en kalitelisinden meslek lisesi yapılsaydı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
19

Abdulkadir Cengiz - Orada zaten imam hatip lisesi vardı.Yıkılıp yeniden daha iyisi yapılacak.Yıllardan beri orada duruyorken ses çıkmıyordu da yenilenecek diye bazılarının zoruna gitmiş.Kusmuklarını salyalarını akıtıp durmuşlar.İt ürür kervan yürür.Rabbim hayırlı eylesin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
18

Astala Vista - Tamam yapılsın biz yapılmasın demiyoruz ki ama Eğitim Sistemi Çökmüş ülkede önce bu eğitim sistemini düzeltsinler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
17

Aslan yıkdız - Arkadaslar kimse bu memlekette imamhatiplere kuran a dine karsı değil.sadece şunu soruyorum.bu memlekette son 15 yılda kac tanr imam hatip yapıldı kac tane meslek lisesi yapıldı kac tane avukat doktor mühendis yetişti biri acıklasın.imam hatip mezunu olan her mevki makama gelirken mühendislik okuyup bosta gezen binlerce insan var.bu memleket artık imamlara hatiplere doydu.bu memlekete artık bilimadamı lazım.asıl geri kafalılık sadece imamhatipliyiz kuran okuyoruz memlekete sahip cıkıyoruz anlayısıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
16

serdivanlı - heryeri imamhatip yapın , heryeri imamhatiple camiyle doldurun. ama kayıt yaptıran yok, camilerde cemaat yok. büyük güzel bir kütüphane yapın halkımız öğrenciler eğitimine eğitim katsın, araştırma isteği pekişsin desek dinsiz imansız oluruz. o yüzden heryeri imam hatiple doldurun park bahçe cadde kalmasın. yeterki hepimiz kimsenin gitmediği camilerde imamlık yapalım yeterki birşeyler öğrenmeyelim sosyalleşmeyelim. çark caddeside kapansın imam hatip olsun avmlerde kapansın imamhatip olsun. çünkü bu şehirde tek ihtiyaç o, yapılması gereken ilk şey o, oraya yapılabilecek tek hizmet o. yeterki sakarya sabit kalsın , yeterki sakarya yerinde saysın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
15

Siyahbeyaz - Nasıl böyle bir düşünce var anlamıyorum.Buraya imamhatip lisesi değil de başka bir lise yapılsa aynı tepki verilir miydi acaba ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
14

Meryem Tatlı - Siz İmamhatipler olmasın diye karşı çıkın, biz İmamhatipliler bu ülke için Müslümanlar için dua edip Kuran okuyoruz, ayrım yapmadan dua ediyoruz, evet sizide ayırmıyoruz, okullarımızı istemeseniz bile. ALLAH BÜYÜK HİÇ BİR ZAMAN İMAMHATİPLİLERE ZARAR VEREMİCEKSİNİZ.!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
13

Grandbazaar - Eski dönemlerdeki hükümetlerin din karşıtlığı bugünlerde eleştirilirken, bu günlerde imamhatipler el üstünde tutulup diğer devlet okullarının akıbeti ve geleceği çok kötü olması hangi adaletin temelidir?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
12

İmam hatip mezunu - YANLI YORUM YAPANLARIN YORUMLARI BİLE AYNI KOPYALA YAPIŞTIR. BURAYA MESAJ YAZABİLECEK POTANSİYELE SAHİP DEĞİLSİNİZ. AKLINIZI KİRAYA VERMİŞSİNİZ. SİZE YAZILAN KALIP MESAJLARI BURAYA KOPYALA YAPIŞTIR YAPACAK KAPASİTEDESİNİZ. YAZIKKK :):):):)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
11

İmam hatipli hanfendi - Bir imam hatipli olmaktan gurur duyuyorum . İyiki imam hatipliyim. Şuan geldiğim yerde çok şükür güzel. Eğer bizler olmasak doktora gidince eşime kadın doktor baksın demeyi biliyorlar. Çocığumun öğretmeni kadın olsun güzel örnek olsun evladıma demeyi biliyorlar ama imam hatip yapılınca da ayağa kalkıyorlar. Adapazarı imam hatip lisesinin geçmişi çok değerli ve kıymetlidir. Okulumuza dokundurtmayız. Hak ettiği yerlere tekrardan gelicek inşaAllah. Selam ve dua ile.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
10

Sakarya z - İnşaallah imam hatip külliyemiz en güzel şekilde tamamlanır ve Adapazarı imam hatip öğrencileri okullarına tekrar geri dönerler. Yapılacak Külliye de Dinimize ve milletimize en güzel şekilde hizmet edecek güzel insanlar yetişeceğine eminim. Allah en kısa zamanda tamamlanmasını nasip etsin. İMAM HATİPLER BU MİLLETİN ŞEREFİDİR. BİR MÜSLÜMAN OLARAK ORAYA EN YAKIŞAN ŞEYİN İMAM HATİP KÜLLİYESİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
09

Sakarya54 - Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve siz nasıl İmam-hatipler kapatılsın gibi şeyler yazabiliyorsunuz anlamış değilim . İnşallah yeni İmam-hatip lisenin inşaatına bir an önce başlanır ve öğrenciler artık kendi okullarında rahatça eğitim alabilirler.Oradaki imam-hatip lisesi önemli bir tarihe sahip olan bir lise ve böyle devam etmesi en büyük temennimizdir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
08

Kral - Yeni Tübitak projelerine ihtiyacımız var ledli ekmek dolabı,papaz eriğini imam eriğine çevirme ,arapça manav gibi niceleri lazım bu ülkeye yapın yapı...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
07

Julide - Öğrenciler kendi liseleri yerine farklı bi lisede okuyorlardı. Bu proje gerçekten çok güzel olacak inşallah. Öğrenciler gerçekten mağdur durumdalar. kendi binalarının bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızlanması gerekmektedir. Yapılan bu proje çok faydalı ve güzel. İnşallah en kısa zamanda da faaliyete geçer öğrenciler de mağdur kalmazlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
06

Imam hatip1 - Umarim imam hatip adına şanına yakışır bir proje olur

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
05

Julide - Yeni projenin çok faydası olacağını bi tek lise öğrencilerine değil tüm sakarya vatandaşlarına yararı dokunacak güzel bi proje çalışmalar en erken sürede bitmesini umarim

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
04

İHL mezunu - Öğrenciler kendi liseleri yerine farklı bi lisede okuyorlardı. Bu proje gerçekten çok güzel olacak inşallah. Öğrenciler gerçekten mağdur durumdalar. kendi binalarının bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızlanması gerekmektedir. Yapılan bu proje çok faydalı ve güzel. İnşallah en kısa zamanda da faaliyete geçer öğrenciler de mağdur kalmazlar.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
03

Porr - Bence satilsin tüm arazi.o para çarçur edilsin.sonra oraya yapılan bina devlet tarafından kiralansin.tabi yine imam hatip yapilsin.kirayi devlet ödesin.ahaha.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
02

Elif Yıldız - Müslüman bir ülkede yaşıyoruz ve siz nasıl İmam-hatipler kapatılsın gibi şeyler yazabiliyorsunuz anlamış değilim . İnşallah yeni İmam-hatip lisenin inşaatına bir an önce başlanır ve öğrenciler artık kendi okullarında rahatça eğitim alabilirler.Oradaki imam-hatip lisesi önemli bir tarihe sahip olan bir lise ve böyle devam etmesi en büyük temennimizdir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55
01

Tatlııı54 - İnşAllah proje gerçekleşir. Her zaman tam destek İmamhatipler için..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Şubat 15:55


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?