35.100 TL ile satılacak 130 TL şeklinde ödenecek

TOKİ ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için Korucuk Mahallesinde yaptırılan 198 konut satışa çıkarılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için Sakarya'nın yeni yerleşim bölgesi olan Korucuk Mahallesinde yaptırılan 198 konut satışa çıkarılacak. 50 metrekare 2+1 olan konutlar için başvurular 11-22 Mart tarihleri arasında yapılacak.

35.100 TL bedelle satılacak olan konutların geri ödemesi aylık 130 TL şeklinde yapılacak. 198 konuttan 20 adedi yüzde 50'den fazla engeli bulunan vatandaşlara satılacak.

Konutlara başvurabilmek için Adapazarı, Erenler, Arifiye ve Serdivan ilçelerinde en az 3 senedir ikamet ediyor olmak, ailedeki kişiler adına tapuda kaydı bulunmamak, kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinin altında olmak, başvuru tarihinde 30 yaş ve üzeri olmak, hem annesini hem de babasını kaybetmiş yetim bekar bayanlarda yaş şartı 25 ve üzerinde olmak şartı aranacak. Eşi vefat eden çocuklu dul bayanlarda ise yaş şartı aranmayacak.

Başvurular 11-22 Mart 2*113 tarihleri arasında sadece internet yoluyla Sakarya Valiliğinin resmi internet sitesinde sol menüde yer alan Sosyal Konut Başvuru Formu bölümünden yapılacak. İnternet dışında başvurunun kabul edilmeyeceği açıklanırken, internet kullanma ikanı olmayan vatandaşların Sakarya, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından herhangi birine müracaat ederek vakıf personeli tarafından kendilerine yardımcı olunacağı bildirildi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için, İlimiz Korucuk Mahallesinde 50 m² ve 2+1 nitelikte inşa ettirilen 198 konut ile ilgili; başvuru şartları, başvuru yapılacak yerler ve süresi, başvuru için gerekli belgeler, oturma koşulu ve devir işlemleri ile ilgili duyuru metni aşağıya çıkarılmıştır.

SAKARYA VALİLİĞİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI'NDAN

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için, İlimiz Korucuk Mahallesinde Ada No : 2595 ve 2597, Parsel No : 1'de kayıtlı net 50 metrekare ve 2 + 1 nitelikte inşa ettirilen 198 konut, Vakıf Mütevelli Heyetinin 21.02.2013 tarih ve 02 nolukararı gereğince satışa sunulacaktır.
Konutların 20 adedi, %50'den fazla engeli bulunan vatandaşlara satılacaktır.
Konutların bedeli 35.100,00 TL olup, aylık ödemeler 130,00 TL şeklinde yapılacaktır. Başvuru sayısının, satışa sunulan konut adedinden fazla olması durumunda, daha sonra belirlenecek yer ve tarihte noter huzurunda "Önce Engelli Kurası, ardından Konut Alma Hakkı Kurası, sonra Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

Başvuru şartları ve istenilen belgeler aşağıya çıkarılmıştır.

KONUT BAŞVURU ŞARTLARI

1-T.C. vatandaşı olmak,
2-Başvuru tarihinde, 30 yaş ve üzerinde olmak,
Ancak ;
* Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı yoktur,

*Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bekâr bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzeridir,

3-Adapazarı, Arifiye, Erenler, Serdivan ilçelerinden birinin sınırları içerisinde en az 3 (üç) yıldan beri ikamet ediyor olmak, (Bu ilçeler dışındaki başvurular kabul edilmeyecektir)

4-Kendisine, eşine ve velayet altında ki çocuklar ile hanede yaşayan diğer bireylere ait tapuda kayıtlı konutu olmamak,

5-Kişi başına düşen aylık geliri, asgari ücretin 1/3 ünün altında olmak,(1 Ocak 2013-30 Haziran 2013 tarihleri arasında geçerli olan miktar 233,20 TL?dir.)(ikiyüzotuzüçlira yirmikuruş)

6-Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından yardım alıyor veya alabilecek durumda olmak,(3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu'na uygunluğunun SYD Vakıfları tarafından tespit edilmiş olmak)
7-Bir hane halkı adına yalnızca bir adet başvuruda bulunmak, (Yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları ile hanede ikamet eden diğer kişiler adına sadece bir başvuru yapılacaktır.)
8-Engelli kontenjanından müracaat edenlerin en az % 50 engelli olmak,

BAŞVURU YAPILACAK YERLER VE SÜRESİ

Başvurular 11 Mart 2013 ? 22 Mart 2013 tarihleri arasında sadece internet yoluyla Sakarya Valiliğinin www.sakarya.gov.tr adresindeki sol menüde bulunan "SOSYAL KONUT BAŞVURU FORMU" bölümünden yapılacaktır. (İnternet dışında herhangi bir müracaat kabul edilmeyecek olup, internet imkanı olmayan vatandaşlarımızın, Sakarya, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından herhangi birine müracaat etmeleri halinde, Vakıf personeli tarafından yardımcı olunmak suretiyle "SOSYAL KONUT BAŞVURU FORMU" nun adlarına doldurulması sağlanacaktır.)

Sakarya, Adapazarı, Arifiye, Erenler ve Serdivan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından personel aracılığıyla yapılacak başvurularda müracaat edenin ve hanede yaşayan kişilerin T.C. Kimlik numaraları gerektiğinden Nüfus Cüzdanlarını da beraberinde getirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-Sosyal Konut Başvuru Formu: (İnternet üzerinden yapılan başvuru formu olup, Vakıf tarafından görevlendirilen personel marifetiyle müracaat edenin kendisine, adresinde imzalattırılacaktır.)

2-Engelli kontenjanından müracaat edeceklerin, Engelli Sağlık Kurulu Raporu vermeye yetkili bir devlet hastanesinden alınmış en az % 50 engelli olduğuna dair Sağlık Heyet Raporunun tasdikli bir örneği, (Başvuru formunun imzalatılması için adrese gelecek Vakıf personeline verilecektir.)

NOT:

1- Müracaat formunu imzalamayan ve Engelli Raporunu vermeyenlerin, internetten yaptığı müracaatlar işleme konulmayacaktır.
2- Vakıf tarafından gerek görülmesi halinde ek belgeler istenebilecektir.

OTURMA KOŞULU VE DEVİR İŞLEMLERİ

Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutların borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.
Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecektir.
DUYURULUR

26 Şubat 2013 - Güncel --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 3.157.640 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?